Turkcell Teknoloji Zirvesi 2018 Başlıyor

Turkcell Teknoloji Zirvesi, 4 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde 9’uncu kez kapılarını açıyor.

Zirveye dair merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz. 

 

Turkcell Teknoloji Zirvesi Başlıyor

2010 yılından bu yana düzenlenen ve Türkiye’nin marka etkinliği haline gelen Teknoloji Zirvesi, yine ses getirecek konu ve konuşmacıları bir araya getiriyor. Bu yıl ‘Türkiye.Bugün.Şimdi’ sloganıyla açılacak zirvede, Türkiye’nin teknolojide geldiği konum ve Türkiye’nin neleri başardığı masaya yatırılacak.

Bugüne kadar 700’e yakın yerli ve yabancı fikir önderini ağırlayan ve eş zamanlı oturumlarla toplamda 35 bini aşkın ziyaretçi ile 450 bin takipçinin dijital platformdan izlediği Teknoloji Zirvesi’nin bu yıl da 100 binlerce kişiye ulaşması bekleniyor.

Turkcell Teknoloji Zirvesi

Turkcell Teknoloji Zirvesi

Turkcell Teknoloji Zirvesi Konuşmacıları

Turkcell tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin marka etkinliği haline gelen Teknoloji Zirvesi, 4 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor. Türkiye’nin teknolojide geldiği konum ve Türkiye’nin neleri başardığı masaya yatırılacağı zirve, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek.

Zirvenin bu yılki konuşmacıları arasında yapay zeka konusunda dünyanın öncü isimlerinden Profesör Stuart J. Russell, GSM Operatör Birliği (GSMA) Genel Direktörü Mats Granryd, IBM Watson ve Bulut Platformu Portföyü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob High ile TBWA Global Kreatif ve İçerik Direktörü Theodor Arhio yer alıyor.

 

 

 

Türkiye neleri başarıyor? 

Teknoloji Zirvesi’nin ana teması ‘İnsan için teknoloji’ ve ‘Türkiye yapar’ olacak. Zirvede, Türkiye’nin teknolojide geldiği konum ve Türkiye’nin neleri başardığı masaya yatırılacak. Ayrıca, yapay zeka, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, büyük veri, akıllı teknolojiler, girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, gelişen ve millileşen savunma sanayi gibi konular; uzman konuşmacı ve bilim adamları tarafından ele alınacak. Zirvede, günümüzün en büyük tartışma konularından robotların hayatımıza girişi ve gelişimi ‘insan için teknoloji’ yaklaşımı ile tartışılacak.

 

Yapay zekanın öncülerinden Stuart J. Russell Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde. 

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin merakla beklenen isimlerinin başında TED Talks konuşmacıları arasında en çok izlenen 6’ncı kişi ve yapay zeka konusunda dünyaca ünlü bir isim olan Profesör Stuart J. Russell geliyor. Yapay zekanın insanlık ve kurumlar tarafından kavranması, kullanım alanları ve geleceği konularında öncü çalışmalara imza atan Russell, aynı zamanda Robotik ve Biyoenformatik konularında otoritelerden biri olarak kabul ediliyor. Russell makine öğrenimi, olasılıklı örneklem, planlama, gerçek zamanlı karar alma, çoklu hedef izleme, bilgisayar görüsü alanlarında çalışmalar yapıyor. Russell, konuşmasında yapay zekanın insanları nasıl daha iyi insan yapacağına dair öngörülerini paylaşacak.

 

Yeni bir bilişim çağına önderlik eden Rob High, Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde. 

IBM Watson ve Bulut Platformu Portföyü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob High da bilişsel akıl yürütme, analitik, içerik, medya, sınır bilişim, uygulama programlama ve güvenlik ile uyumlu hale getirilmesine yönelik teknik stratejiye liderlik ediyor. Küresel bir teknik lider, yazar ve güçlü bir savunucu olarak tanınan Rob High, insanların bilişsel yetisini güçlendireceği, kullanıcıların daha iyi ve kanıta dayalı kararlar ve fikirler üretebileceği yeni bir bilişim çağına öncülük ediyor. Zirvede High, ‘İçgörüden ilhama; bilgisayarın hayatımızda değişen rolü’ başlıklı bir konuşma yapacak.

Turkcell’in bu yıl 9’uncusunu düzenlediği teknoloji zirvesinin bir diğer ana konuşmacısı GSM Operatör Birliği (GSMA) Genel Direktörü Mats Granryd ise ‘Akıllı bağlantı çağına giriş’ konulu bir sunum yapacak. TBWA Global Kreatif ve İçerik Direktörü Theodor Arhio da konuşmasında dijital çağda milyar dolarlık şirketlerin nasıl kurulacağı ile ilgili çok çarpıcı bilgiler ve öneriler verecek.

 

Turkcell Teknoloji Zirvesi Canlı Yayın

Ziyaretçiler Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin özel uygulaması sayesinde akış ve oturumları telefon ve tablet üzerinden rahatlıkla takip edebilecek. Katılımcılar aynı zamanda BiP uygulaması üzerinden ‘Teknoloji Zirvesi’ kanalını takip ederek, zirveyle ilgili bilgilere anında ulaşabilecek.

Etkinliklerle ilgili paylaşımlar için #TeknolojiZirvesi etiketini takip edebilirsiniz

Etkinliğin oturum ve röportajlarını ise www.turkcell.com.tr/teknolojizirvesi adresinden izleyebilirsiniz.

TV+, Life+ kanalı üzerinden de gün boyu özel röportaj ve içeriklere ulaşabilirsiniz.

 

 

Turkcell Teknoloji Zirvesi Programı

08:00-09:00  Kayıt ve kahvaltı

09:00-09:10   Açılış

09:10-09:45    Açılış ve protokol konuşmaları

  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü
  • Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan

09:45-10:05   Ara

10:05-10:50    Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun konuşması

10:50-11:15     GSMA Genel Direktörü Mats Granryd “Akıllı bağlantı çağına giriş”

11.15-11.35     Ara

11.35-12.00     Stuart J. Russell “Yapay zeka bizleri nasıl daha iyi insanlar yapabilir?”

12.00-12.25    IBM Watson ve Bulut Platformu Portföyünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob High “İçgörüden ilhama; bilgisayarın hayatımızda değişen rolü”

12:40-13:30     Öğle Arası

13:30-17:00     Eş Oturumlar

17:00-17:30    TBWA Global Kreatif ve İçerik Direktörü Theodor Arhio,“Dijital çağda milyar “dolarlık marka yaratmak”

 

Turkcell Teknoloji Zirvesi Nedir?

Turkcell tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin marka etkinliği haline gelen Teknoloji Zirvesi, bugüne kadar 700’e yakın yerli ve yabancı fikir önderini ağırlamıştır. Eş zamanlı oturumlarla toplamda 35 bini aşkın ziyaretçi ile 450 bin takipçinin dijital platformdan izlediği geleneksel hale gelen bir etkinliktir.

 

Turkcell Teknoloji Zirvesi 2018 ’in ardından konuşulanları ve aldığım notlar üzerinden günün kısa bir özetini yazımda bulabilirsiniz.

 

Turkcell Teknoloji Zirvesi 2018’in Ardından

 

 

 

 

En son 2016 yılında katıldığım zirve ile ilgili aldığım notları yazımda bulabilirsiniz.  

Turkcell Teknoloji Zirvesi

 

 

Gelecek olanlarla görüşmek üzere 🙋🏼

 

 

  2Yorum

  1. Cenk   •  

    👏👏

  2. Pingback: Turkcell Teknoloji Zirvesi 2018’in Ardından - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir