Nisan 2107 Filmleri

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte Nisan ayında izleyeceğimiz filmler.

Nisan 2107 Filmleri

Nisan ayında izleyeceğimiz filmler özellikle son haftada beklentilerimizi karşılayacak gibi duruyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 – The Fate of the Furious

Tüm zamanların en popüler film serisi Hızlı ve Öfkeli, dünya çapında 1 milyar dolar gişe yapan ve en büyük altıncı film olan Hızlı ve Öfkeli 7’nin ardından Hızlı ve Öfkeli 8 ile devam ediyor. Dom ve Letty balayındadır ve Brian ile Mia da emekli olmuştur. Ekibin geri kalanı temize çıkınca, dünya turu yapan ekip normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın (Oscar ödüllü Charlize Theron) Dom’u kandırarak suça ve yakınlarının ihanetine sürüklediğinde, ekip daha önce karşılaşmadığı bir sınavla yüzleşecektir.

 

Şirinler 3: Kayıp Köy – Smurfs: The Lost Village

Şirinler’in yeni macerası bu hafta vizyonda. Kayıp Köy’de, şirinler ekibi yine bir görev uğruna yollara koyuluyor.

Filmimizde gizemli bir harita ortaya çıkar ve gizli bir köyün yerini işaret eder. Bunun üzerine bu köyün güvenliği artık Şirinler’in ellerindedir. Şirine, Gözlüklü Şirin, Sakar Şirin ve Güçlü Şirin gizemli ormanda yolculuk ederek bu köyü keşfetmeye karar verirler. Ancak kötü kalpli Gargamel’in de bu haritadan haberi olur ve o da bu gizemli köyün peşine düşer. Artık bu köyü Gargamel’den önce bulmak Şirinler’in en büyük görevi haline gelir. Bu yolda Şirinler tarihinin en büyük gizemini de çözeceklerdir…
Serinin üçüncü filminin yönetmeni Kelly Asbory, senaryosu ise Karey Kirkpatrick ve Chris Poche imzasını taşıyor.

 

Baraka Filmi – The Shack

Baraka, William P. Young’un 2007’de yazılan çok satan romanından esinlenerek beyazperdeye uyarlanmış. Stuart Hazeldine tarafından yönetilen ve John Fusco tarafından yazılan filmin başrolünde Sam Worthington bulunuyor. Kendisine eşlik eden isimler ise Octavia Spencer, Radha Mitchell ve Avraham Aviv Alush.

Mackenzie Allen Phillips, küçük kızı Missy’nin kaçırılması ve ardından öldüğünün tahmin edilmesinden sonra inzivaya çekilmiş bir adamdır. Mack günün birinde bir mektup alır ve gönderenin Tanrı olduğundan şüphelenir. Mektupta Missy’nin öldürüldüğü yer olan barakaya dönmesi istenir. Bir süre düşünen Mack eşyalarını toplayarak Missy’nin kaçırılmasından sonra ilk kez barakaya geri dönmek için yola çıkar.

 

Nisan ayının ikinci haftasında 3 korku filmi var.

The Bye Bye Man

Üç üniversite öğrencisinin eski bir eve yerleşmesiyle birlikte başlayan korku dolu olayları anlatan filmin fragmanı ilgi çekici görünüyor. Varlığına inanan herkese sahip olan “The Bye Bye Man” lanetli bir korku figürü. Öte yandan biraz ürkmek için iyi bir seçenek gibi görünüyor. En azından izleme listesine almakta fayda var.

Yönetmen koltuğunda Stacy Title’ın bulunduğu ve senaristliğini Robert Damon Schneck ile Jonathan Penner ikilisinin kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Douglas Smith, Lucien Laviscount ve Cressida Bonas bulunuyor.

Filmin imdb notu çok düşük bu arada.

.

Dehşet Odası Filmi – Green Room

Bu ayın diğer bir filmi Green Room’un yönetmen koltuğunda Jeremy Saulnier bulunuyor. Oyuncu kadroısunda ise Rahmetli  Anton Yelchin’e, Imogen Poots ve Patrick Stewart eşlik ediyor. Konusuna gelince.

Punk rock grubu The Ain’t Rights gezici olarak barlarda konser verirken son dakika kararıyla Oregon’un ormanlık bölgesindeki bir barda sahne almak için yola çıkarlar. Mekana gittiklerinde her şey yolundadır ve konseri sorunsuz atlatırlar. Ancak konser sonrası, sahne arkasındaki odalarında genç bir kadının cesediyle karşılaşırlar. Mekanın acımasız sahibi olayın tek şahitleri olan grubun ortadan kaldırılmasına karar vermiştir. Müzisyenler, o ve adamları tarafından abluka altına alınan bir odada hayatta kalma savaşı verecekleri uzun bir geceye adım atar.

 

Otopsi Filmi – The Autopsy of Jane Doe

André Øvredal tarafından yönetilen bu korku filminin senaryosunu Ian B. Goldberg ve Richard Naing kaleme almış. Oyuncu kadrosunda ise Emile Hirsch, Brian Cox ve Ophelia Lovibond yer alıyor.

Konusuna gelince.

Tommy ve oğul Austin birlikte çalışan adli tıp memurlarıdır. Austin annesinin ölümünden sonra babasını yalnız bırakmamaya gayret etse de bir yandan kız arkadaşıyla birlikte şehir değiştirmeyi planlar. Bunu babasına söyleyeceği akşam evlerinin bodrum katında yer alan morglarına bir ceset getirilir. Görünürde hiçbir ölümcül yarası olmayan genç kadın cesedi hakkında edinilen bilgiler belirsizdir. Baba-oğul cesedi inceledikçe tutarsız ipuçları bulmaya başlar, olaylar gelişir.

 

Nisan ayının 3. haftasına gelince.

Beden ve Ruh Üzerine Filmi – On Body And Soul

Ildikó Enyedi’nin yazıp yönettiği filmin başrollerinde Morcsányi Géza, Alexandra Borbély ve Zoltán Schneider bulunuyor. Film, 67. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı büyük ödülünü kazanmıştı. Konusuna gelince.

Uyku ve uyanıklık, zihin ve maddenin ikiliğini temel alan, günlük dünyada belirsiz bir aşk hikayesi.Hastalıklı derecede asosyal Maria, kendi gibi sessiz ve içine kapanık müdürü Endre ile yakınlaşır. Geceleri aynı rüyaları gördüklerini fark ettiklerinde önce korkarlar ancak sonrasında rüyalarındaki birlikteliği gerçek hayata taşımaya çalışırlar.

Silence Filmi

Usta yönetmen Martin Scorsese’nin son filmi bu hafta nihayet vizyona giriyor. Filmin kadrosunda Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Issey Ogata, Ciaran Hinds, Yosuke Kubozuka ve Yoshi Oida ybulunuyor.

Film, 17. yüzyılda yaşayan iki rahibin karşılaştıkları şiddet ve baskıyı konu alıyor. Hristiyanlığı tanıtmak ve kayıp olan akıl hocaları Ferreira’yı bulmak için yola çıkan iki Cizvit papazın Japonya’ya geldiklerinde uğradıkları zulm ve şiddeti anlatan filmi merakla bekliyorum.

Kapan Filmi

Genç bir Afrikalı Amerikalı fotoğrafçının, kız arkadaşının ailesini ile tanışmasının ardında yaşadığı şaşırtıcı olayları anlatan Kapan Filmi, haftanın en ilgi çekici yapımlarından biri. 104 dakika süreli bu gizemli gerilim filmi bildik konulardan sıkılan izleyicilerin favorisi olmaya aday.

Zer Filmi

Kazım Öz’ün yönetmenliğini yaptığı Zer Filmi bu hafta vizyona girecek yerli yapımlardan.  Filmin oyuncu kadrosunda Nik Xhelilaj, Güler Ökten ve Tomris İncer bulunuyor.

Zer, birbirlerine yabancı bir babaanne ve torun olan Zarife ve Jan’ın hikâyesi. Zarife kanser tedavisi için New York’a getirildiğinde birbirlerini tanımaya başlayacaklardır. Yıllar sonra aralarında kurdukları bağlar, Zarife aniden ölünce kopar. İşte o zaman, Jan babaannesinin ölüm döşeğindeyken kendisine söylediği şarkıyı bulmak için bir serüvene niyet eder ve köklerinin izini sürmek için Dersim’e doğru uzun bir yolculuğa başlar. Jan, Zer şarkısının izinden gittikçe kendisini Dersim’de ve babaannesinin hayatı boyunca bir sır gibi sakladığı büyük bir katliamın ortasında bulacaktır. Jan şarkının izinden gittiği bu arayışın sonunda kendi kimliği ve özünü tanıyacaktır.

 

Nisan ayının 4. haftasına gelince.

Galaksinin Koruyucuları : Vol 2 Filmi – Guardians of the Galaxy : Vol 2 

2014 yapımı Guardians of the Galaxy‘nin devam filmi niteliğinde olan yapımın, yönetmenliğini James Gunn yaparken, filmin başrollerinde Chris Pratt, Vin Diesel ve Bradley Cooper gibi yıldız isimler rol alıyor. İlki oldukça eğlenceli ve beklenmedik şekilde başarılı olan filmin konusuna gelince.

Ekibimiz uzayın uzak noktalarına yolculuklar ederken bir yandan da galaksiyi korumak adına farklı maceralara atılıyor. Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken, hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor.

Ölümcül Deney: Dejavu Filmi – Tell Me How I Die

D.J. Viola’nın yönettiği filmin senaryosu da  D.J. Viola, James Hibberd ve Rob Warren Thomas’a ait. Başrollerinde ise Nathan Kress, Virginia Gardner, Kirby Bliss Blanton, Ryan Higa, Mark Furze ve Ethan Peck yer alıyor.  Filmin konusuna gelince.

Bir grup üniversite öğrencisi klinik bir ilaç denemesinde yer alır. Deneyin  beklenmedik yan etkisi ortaya çıkar ve vahşi görüntüler görmeye başlarlar. Bu görüntülerden biri nasıl öldürülecekleri ve ne şekilde ölecekleri ile ilgilidir. Bir süre sonra bu görüntüler gerçekleşmeye başlar ve olaylar gelişir.

Son Macera Filmi

Efsane “Scrubs” dizisinden tanıdığımız Zach Braff’ın üçüncü defa yönetmen koltuğuna geçtiği film, 1979 yılı yapımı aynı adlı yapımın yeni bir bakış açısıyla yorumlanmış versiyonu. Dostluğun gücünü vurgulayan bu keyifli film sinema tarihinin efsane oyuncularını bir araya getiriyor.

 

Çember Filmi – The Circle

Dave Eggers’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmi uzun zamandır bekliyorduk. Kitabı müthişti, umarım film kitabın hakkını verebilir.
Başrollerinde Tom Hanks ve Emma Watson’ın yer alacağı film, günümüz dünyasında sosyal medyanın ve dijital dünyanın hayatımızı nasıl etkilediğine dair çok çarpıcı bir film. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise James Ponsoldt üstleniyor. Merakla bekliyorum.

Şimdiden hepimize iyi seyirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir