Son Macera Filmi

Son Macera Filmi için hazır mısınız?

Komedi ve dramın iç içe geçtiği Son Macera Filmi – Going in Style bugün vizyonda.

Filmle ilgili merak edilenler ve yorumum yazımda sizi bekliyor.

Son Macera Filmi  

Efsane “Scrubs” dizisinden tanıdığımız Zach Braff’ın üçüncü defa yönetmen koltuğuna geçtiği film, 1979 yılı yapımı aynı adlı yapımın yeni bir bakış açısıyla yorumlanmış versiyonu. Dostluğun gücünü vurgulayan bu keyifli film sinema tarihinin efsane oyuncularını bir araya getiriyor.

.

Son Macera Filmi Konusu

Kahramanlarımız Albert (Alan Arkin), Joe (Michael Cain) ve Willie (Morgan Freeman) çalıştıkları çelik şirketinden emeklidir. Bu çelik şirketinin üretimi Vietnam’a taşınmıştır ve emeklilik fonları kapanır. Maddi olarak zorda olan üç arkadaşın emelilik ödemeleri askıya alınır.

Joe, boşandığı için yanına taşınan kızı ve torununa destek olmak ister, öte yandan emeklilik ödemelerinin yapılmaması sebebiyle mortgage borçlarını ödeyemez ve evinin elinden alınması tehdidi ile bir başına kalır.
Willie, benzer sebepler yüzünden başka bir şehirde yaşayan kızı ve torununu yılda sadece 1-2 defa görebilmektedir. Üstelik böbrek yetmezliği ile mücadele etmektedir ve sağlık sorunları iyice kötüye gider.
Albert ise saksafon dersleri vererek yaşamını sürdürmeye çalışır, çoğunlukla Willie’nin evinde vakit geçirir.
Joe eve gelen ihtar zarfını alarak bankaya gider ve kendisini bir banka soygunun içerisinde bulur. Soygun sonrasında banka görevlilerinin, güvenlik memurlarının ve polislerin olayı savsakladıklarını görür. Aklında tüm maddi sorunları ortadan kaldıracak bir banka soygunu yapma fikri belirir ve bu fikrini iki eski dostu ile paylaşır.
Willie kaybedeceği pek bir şey olmadığı için fikre sıcak bakar, diğerlerine göre hayatından daha memnun olan Albert ise karşı çıkar. Joe, “Yakalanırsak 3 öğün yemeğimiz ve koşulsuz alabileceğimiz sağlık hizmeti olur” diyerek Albert’ı cesaretlendirir.

 

Üç arkadaş bir deneme yapmaya karar verir ve Albert’ın kıza arkadaşı Annie (Anne-Margret)’in çalıştığı marketi hedef olarak seçer. Üçlümüz başarısız geçen ilk soygun denemesi sonrası ufak çapta bir rezillik yaşar ancak kimse şikayetçi olmayınca günü sorunsuz bir şekilde atlatırlar.
Soygundan anlamayan üç yaşlı delikanlının bir profesyonelden destek alması şart olmuştur. Detaylı planlarına destek olacak profesyoneli çok geçmeden bulurlar ve kusursuz sandıkları banka soygunun hayata geçirmeye başlarlar.

 

Son Macera Filmi Oyuncuları

Son Macera – Going in Style filminin dev bir oyuncu kadrosu var. Alan Arkin, Michael Cain ve Morgan Freeman’a, Christopher Lloyd, Matt Dillon ve Ann-Margret eşlik ediyor. Zach Braff hem 1979 yılı yapımı filmi daha modernize etmiş hem de karakterleri daha neşeli bir hale getirmiş. Braff, hikayeyi Amerikan ekonomisinin açtığı yaralardan birine dem vurarak hikayeye güncellik de katmış. Tüm bunlar bir araya geldiğinde tadı doyumsuz üç ihtiyar delikanlıyı izlemek oldukça keyifli geliyor. Eski tür komedileri hatırlatan bir tatta ilerleyen 96 dakikalık yapım, her yaş grubundan izleyiciye hitap eden hoş bir seyirlik sunuyor.

 

Son Macera Filmi Fragmanı

Going in Style (IMDB) 

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

 

  1 Yorum

  1. Gamze Deniz   •  

    Sinemanın tarihi çınarlarından güzel bir soygunculuk denemesi olmuş 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir