OCEAN’S 8 Filmi

OCEAN’S 8 Filmi için hazır mısınız?

Kadınlardan oluşan dev oyuncu kadrosu ile Ocean’s serisine farklı bir hava katan filmle ilgili merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz.

OCEAN’S 8 Filmi

Seriye damga vuran Steven Soderbergh’in de yapımcılar arasında olduğu film, daha gösterime girmeden kadınlardan oluşan kadrosu sebebiyle eleştirilere maruz kalmıştı. Beyazperdenin en sağlam soyguncularını bir araya getiren OCEAN’S serisi bu defa 8 şahane kadına teslim edilmiş.

 

 

OCEAN’S 8 Filmi Konusu

Filmimiz Debbie Ocean’ın (Sandra Bullock) 5 yıl, 8 ay ve 10 gün geçirdiği hapishanede, şartlı tahliye kurallarını dinlediği sahne ile açılışını yapıyor. Dışarı çıkmak için ağabeyi Danny ve eski sevgilisinin başına gelenlerden sorumlu olduğu iddiasından bulunan Debbie, amacına ulaşır. Daha dışarı çıktığı ilk gün hırsızlıklarına başlar ve daha da fazlası için bir liste oluşturur.

Listeyi hayat geçirmek için ilk önce Lou (Cate Blanchett) ile buluşur ve 15 metre yerin altında tutulan ve 150 milyon dolarlık bir kolye olan Toussaint’i çalmayı teklif eder. Debbie’nin can dostu ve ortağı Lou, bu işi çıkmazda görür ancak plan çok detaylıdır.

New York Şehri’nin yıldızlarla dolu yıllık Met Gala töreninin sunuculuğunu bir ünlü üstlenmektedir. Sunucu olarak seçilen Daphne Kluger’ın (Anne Hathaway) Toussaint’i ödül töreninde takmasını sağlayacak ve orijinal kolyeyi 3d bir yazıcı ile üreterek sahtesi ile değiştireceklerdir. Plana göre soygun için 8 kişi gereklidir ve ekip üyelerinin her biri işinin ehli kişilerden seçilmelidir.

 

OCEAN’S 8 Filmi

OCEAN’S 8 Filmi

 

Başta itiraz eden Lou’nun plan aklına yatar. İlk olarak iflas etmekte olan modacı Rose (Helena Bonham Carter) ikna edilir. Ardından güvenlik kameralarını geçecek hacker Nine Ball (Rihanna) ile buluşulur. Sonrasında eli çabuk hırsız Constance (Awkwafina), işinin ehli satıcı Tammy (Sarah Paulson), mücevher tasarımcısı Amita (Mindy Kaling) ekibe dahil olur. Kişi başına düşecek 16,5 Milyar dolar herkesi motive eder. Kadınlardan oluşan hırsız çetesi tarihteki en büyük mücevher hırsızlığını yapmak için ilk planlarını uygulamaya başlar.

Rose, töreni sunacak olan Daphne Kluger’ın kıyafetlerini tasarlamak üzere anlaşır. Sıra Cartier yetkililerini Toussaint’ı ödünç verme konusunda ikna etmektir. Yetkililer güvenlik riskleri sebebiyle buna yanaşmaz. Öte yandan 50 yıldan uzun zamandır kasada kitli tutulan mücevhere olan ilgi kendilerini memnun eder. Rose’un dolduruşu ile gaza gelen yetkililer teklifi kabul eder, plan işlemeye başlar.

 

OCEAN’S 8 Filmi

OCEAN’S 8 Filmi

 

OCEAN’S 8 Filmi Oyuncuları

Açlık Oyunları ile tanıdığımız Gary Ross’un yönettiği ve Olivia Milch ile birlikte senaryosuna da imza attığı yapım 8 şahane kadını ekranlara taşıyor. Elbette 8 karakterin eşit rol dağılımına sahip olması zor. Buna rağmen hikayenin ardındaki karakterler olabildiğince iyi işlenmiş. Film oldukça keyifli ve basit bir seri soygun sahnesi ile başlıyor. Bu açıdan Debbie Ocean rolüyle izlediğimiz Sandra Bullock iyi bir Danny Ocean tercihi olmuş. Sandra Bullock’un hiç yaşlanmadığını ama hafif mimik kayıplarının başladığını da eklemekte fayda var. OCEAN’S 8 filminin en ışıltılı karakterlerinden Lou’ya Cate Blanchett hayat vermiş. Kendisi gerek karakteri hem ise karizmasıyla tam bir Rusty Ryan olmuş.

Oyuncular için bu eşleştirmeyi yapma sebebim ise bildik OCEAN’S serisi karakterlerinin bazı özelliklerini bu filme de taşıyor olması ile ilgili. Cate Blanchett her sahnede göz alıcıydı. Rose rolüyle Helena Bonham Carter’da çok iyi bir seçim olmuş. Daphne Kluger rolüyle Anne Hathaway ise Şeytan Marka Giyer günlerini hatırlattı. Keşke bu türde filmlerde kendisini daha çok izleyebilsek. Rihanna’nın Nine Ball rolü ile beyazperdeye çok yakıştığını ve hiç sırıtmadığını söylemek mümkün.

 

OCEAN’S 8 Filmi

OCEAN’S 8 Filmi

Konu Met Gala üzerinden geliştiği için erkanda tam bir yıldızlar geçidi izliyoruz. Katie Holmes, Olivia Munn, Zac Posen, Kardashian kardeşler, Adriana Lima, Jaime King ilk aklıma gelenler. Filmin şaşırtıcı derece başarılı bir soundtrack’i bulunuyor. Klasikleşmiş ait parçalar film boyunca sıralanıyor. Daniel Pemberton’ın hazırladığı soundtrack filme ayrı bir değer katıyor.

OCEAN’S 8 Filmi Soundtrack

 

OCEAN’S 8 filmi gelmiş geçmiş en büyük mücevher hırsızlığını konu alıyor ve bunu 8 harika kadın üzerinden bizlere anlatıyor. Temposu ise oldukça yüksek ve keyifli bir izleme sunuyor. Serinin bildik şaşırtmacaları sürüyor, her ne kadar karakter derinliğinden, vurucu bir finalden bahsedemesek bile bence iyi kotarılmış bir film. Yeni ne var derseniz pek bir şey yok ama hoş bir seyirlik sunuyor. Özellikle kadınların daha çok ilgisini çekecek şahane kıyafetler, tasarımlar, Met müzesinin şaşaası, muhteşem mücevherler çok çok görkemli. Bu açıdan erkekler sevmese bile biz kadınlar için gayet keyifli ve eğlenceli, izlenesi bir film olmuş OCEAN’S 8.

 

OCEAN’S 8 Filmi Fragmanı

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir