Sanction Scanner Tanıtıldı

Gelin sizi Sanction Scanner ile tanıştırayım.

Codevist‘in ilk global ürünü olan Sanction Scanner hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Banktech ve Fintech alanında çok çeşitli ürün ve hizmetler sunan Codevist Teknoloji, ilk global ürünü tanıttı.

2014 yılında istanbulda, ödeme sistemleri bankacılık ve finans alanında hizmet ve ürünler üretmek amacıyla kurulan Codevist Teknoloji şirketinin ilk global ürünü Sanction Scanner kullanıma sunuldu.

Sanal pos, bankacılık, kart ve pos uygulamaları, para transferi, AML, Tahsilat araçları ve Mobil cüzdanlar gibi alanlarda web tabanlı çözümler ve mobil uygulamalar üreten Codevist Teknoloji’ye ve ilk global ürünlerine bol başarılar diliyorum. Pek çok iş koluna hitap eden ürünle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Sanction Scanner Nedir?

Hali hazırda API desteğine ve geliştiricilere yönelik bir Geliştirici portalına sahip olan ve bir çok iş koluna hitap eden Sanction Scanner, yurtiçi ve yurtdışından finans kuruluşları, para transfer şirketleri ve kripto borsalar tarafından kullanılıyor.

Finansal alanda çalışan şirketler için compliance süreçlerinden geçmek oldukça zahmetli. Her ülkenin farklı yaptırım listelerine erişmek, onları sorgulayacak yapıyı kurmak, sisteminizle entegre etmek ve tüm bu yapıyı güncel tutmak ise hiç bir zaman göründüğü kadar kolay olmuyor.
Codevist Teknoloji’nin geliştirdiği yeni ürünü vasıtasıyla şimdilik 13 ülkenin yaptırım listelerini izleyen, raporlayan ve anlaşılması kolay bildirimlerle verileri müşterilerine ulaştıran, web ekranları ve API üzerinden sorgulama imkanı sağlayan bir yazılım ürünüdür.

Yine Siyasi nüfuz sahibi kişileri (Politically Exposed Person) de sorgulamanıza olanak veren Sanction Scanner, API desteği, web ekranları üzerinden sorgulama, çoklu kullanıcı oluşturma gibi özellikleri ile önplana çıkıyor. Kişi veya organizasyon bilgileri üzerinden sorgulama yapabildiğiniz Sanction Scanner aynı zamanda Pasaport numarası ve Yerel kimlik numaraları ile de sorgulama yapmanıza olanak sağlıyor.

 

API desteğine ve geliştiricilere yönelik

Listeleri her daim güncel tutan Sanction Scanner uygulama üzerinde kendi kara listelerinizi ekranlar ve hazır API’ler vasıtasıyla oluşturmanıza ve yönetmenize de olanak sağlıyor. Yine uygulama üzerinden arama sonuçlarınızı raporlar olarak almanıza imkan sağlayan sanction scanner Finansal kuruluşların olası Audit ve denetimlere kanıt sunmak noktasında da KVKK ve GDPR uyumlu kanıtları da uygulama üzerinden sağlayabiliyor.
Hali hazırda API desteğine ve geliştiricilere yönelik bir Geliştirici portalına sahip olan ve bir çok iş koluna hitap eden Sanction Scanner, yurtiçi ve yurtdışından finans kuruluşları, para transfer şirketleri ve kripto borsalar tarafından kullanılıyor.

Yaklaşık bir yıl önce yurtdışına açılma kararı alan ancak söz konusu pazarların dinamikleri dolayısıyla çok fazla ilerleyemediklerini belirten Codevist Teknoloji kurucu ortağı ve CEO’su Fatih Coşkun, yeni listeler ve özellikler ile Sanction Scanner’ı güçlendirirken, yurtdışı müşteri sayılarını da arttırmak istediklerini ve buna yönelik hamlelerde bulunduklarını belirtti.
Global pazarlar için yeni çözümler üzerine çalıştıklarını ve önümüzdeki dönemde global Pazar için iki yeni ürün daha duyuracaklarını belirten Coşkun, Avrupa ve körfez bölgesinin önceledikleri pazarlar olduğunu belirtti.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

  1 Yorum

  1. Pingback: Sanction Scanner Kara para Aklama ve Terörizmin Finansmanı ile mücadeleye dikkat çekti - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir