Sardis Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu

Sardis Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu. Dün akşam gerçekleşen törende finans sektörünün en iyileri ödüllendirildi. Ödül töreni hakkında merak edilenleri ve kısa yorumlarımı yazımda bulabilirsiniz. 

Sardis Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu

Finans sektörü oyuncularının en yenilikçi projelerini ve üstün pazarlama başarılarını ödüllendirmek üzere bu yıl ilk kez düzenlenen Sardis Ödülleri sahiplerini buldu. Adını sikkenin doğum yeri olan Sardes Antik Kenti’nden alan Sardis Awards, bu yıl ilk kez düzenlendi. 

Bankalar, sigorta şirketleri, finansal teknoloji şirketleri ve diğer finansal kuruluşlar tarafından hayata geçirilen pek çok projenin değerlendirildiği organizasyonda Sardis Büyük Ödülü’nü VakıfBank aldı. 

Sardis Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu

Jülide Ateş’in sunumuyla gerçekleşen ödül töreni Sardis Awards Jüri Başkanı Bankacılık sektörünün duayeni Garanti Bankası Eski CEO’su ve Selendi Şarapları Kurucusu Sayın Akın Öngör’ün açılış konuşması ile başladı. Öngör, ödül alan şirketleri belirlerken zorlandıklarını ve incel eleyip sık dokuduklarını belirtti. İnovasyon ve yenilik konusunda ise bir parça hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade etti. 

MediaCat tarafından, bankalar, sigorta şirketleri, finansal teknoloji şirketleri ve diğer finansal kuruluşlar tarafından hayata geçirilen en yenilikçi projeleri ve üstün pazarlama başarılarını ödüllendirmek üzere bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Sardis Ödülleri’nde 9 ana bölüm altındaki 40 kategoride toplam 34 proje ödüle layık görüldü. 

Sektörden birçok profesyoneli bir araya getiren ödül töreninde; Ürün ve Hizmet İnovasyonu, Dijital Pazarlama, Müşteri Deneyimi ve Etkileşimi, Ekosistem Stratejisi, İnovatif Hızlandırma ve Kuluçka Programları, Kurum İçi İnovasyon, Entegre İletişim, Pozitif Sosyal Etki ve Kurumsal İletişim kategorilerinde Altın ve Gümüş Sardis ödülleri sahiplerini buldu. Sardis Büyük Ödülü ise VakıfBank Spor Kulübü ile VakıfBank’a verildi. Ödül törenine VakıfBank’ın yeni Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’te katıldı.

Sardis Awards kazanan kurumlar ve projeler aşağıda;

SARDİS AWARDS BÜYÜK ÖDÜLÜ

VakıfBank – VakıfBank Spor Kulübü

ÜRÜN VE HİZMET İNOVASYONU BÖLÜMÜ

Sardis Awards Bankalar Kategorisi

Altın Sardis – Yapı Kredi Bankası – Panik Yok Butonu

Kaybolan kartlar için geliştirilen Panik Yok Butonu ile Yapı Kredi Bankası Altın Sardis ödülünün sahibi oldu. 

1,7 milyon kullanıcıya ulaşan Maxi, İşCep’ten sonra Maximum Mobil’de kullanıma sunulmuştu. Hem konuşarak hem de yazışarak etkileşime geçebilen Maxi, benim de şu aralar favorim. 

Türkiye İş Bankası’na Gümüş Sardis getiren Maxi, tüketim alışkanlıklarına göre kullanıcılarına harcama tavsiyesi verebiliyor, harcama geçmişi, işlem detayları, hesap ve kredi kartı bakiye bilgileri gibi bilgilere ulaşarak raporlamalar yapabiliyor. Bunlarla sınırlı kalmayıp kullanıcılarının kolayca para transferi yapmalarını da sağlıyor.

Sardis Awards Sigorta Şirketleri Kategorisi

Altın Sardis – AXA Sigorta – AXA GO

Sardis Awards Ödeme Kuruluşları Kategorisi

Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. – Nöbetçi Transfer ürünü ile Altın Sardis’i kucakladı. Nöbetçi transfer, “İnovalig 2018 Ödülleri” kapsamında inovasyon ödülünü almıştı. Fibabanka ve Albaraka Türk’ün de kullandığı ürün tüm yılın en ses getiren çalışmaları arasındaydı.

Sardis Awards Diğer Finansal Kuruluşlar Kategorisi

Altın Sardis – KKB Kredi Kayıt Bürosu – Findeks Karekodlu Çek Sistemi

Gümüş Sardis – KKB Kredi Kayıt Bürosu – Elektronik Teminat Mektubu (E-Teminat Mektubu)

Ödül alan her iki üründe yakın dönemde hayata geçen, inovatif çalışmalardan oluşuyor. 

Kredi Kayıt Bürosu’nun bireylerin ve reel sektörün kullanımına sunduğu finansal hizmet platformu Findeks, bu yıl 5. yaşını kutluyor. Bu kutlamaları çift ödül alarak taçlandırdılar. 

Altın Sardis alan Findeks Karekodlu Çek Sistemi, Findeks Mobil Uygulaması aracılığı ile çekin üzerindeki karekod okutulduğunda anlık olarak çekin ait olduğu bankaya ulaşılarak karekodu okutulan çekin mevcut bir çek olup olmadığı, ilgili çek hakkında kayıp-çalıntı bildirimi veya dolaşımda olup olmadığı bilgisi kontrol edilebiliyor. Çek dolaşımda ise ve çekin üzerinde herhangi bir tedbir kararı yoksa Karekodlu Çek Raporu oluşturularak bu raporun detayları görüntülenebiliyor. Bu raporda çek sahibinin son 5 yıl içinde, zamanında ya da gecikmeli ödediği veya halen ödemediği çeklerin adet ve tutarları, ileri vadeli çekleri, ödediği çeklerin ortalama tutarı ile Çek Endeksi gibi bilgiler yer alıyor. Bu yönüyle Findeks çekte sahteciliğin önlenmesi ve tahsilat riskinin azaltılması açısından reel sektöre çok büyük bir imkan yaratıyor

Teminat mektupları bankacılık sektörünün en geleneksel ürünlerinden biri ve reel sektörün güven içesinde iş yapabilmesi açısından çok önemli.Elektronik Teminat Mektubu, toplam teminat mektubu hacminin %90’dan fazlasını yaratan 21 banka entegrasyonunu gerçekleştirerek, Elektronik Teminat Mektubu veren özel bir sistem. 

Sardis Awards Finansal Teknoloji Şirketleri Kategorisi

İnnova Bilişim Çözümleri – PayFlex OBP ürünü ile Altın Sardis’i kucakladı. 

İnnova’nın PayFlex platformu, bankalarla olan iyi iş ilişkileri ve çözümler üzerinden kazanılmış bilgi birikimini devreye alarak güçlü bir entegrasyon sunuyor. İnnova’nın yerli bir çözüm olarak sunduğu PayFlex platformu ve BIG çözümünün sektörde yarattığı en büyük farkı ise bankalarla daha fazla ve daha güçlü entegrasyon imkanı sağlıyor.  

Bu kategoride Cbot ve MultiPOS’ta yer alıyordu. Cbot, ödül alan Maxi içerisinde inanılmaz hızlı ve başarılı çalışıyor. Multinet Up’ın Sanal POS Uygulaması MultiPOS ise bana göre hem kullanıcı deneyimi hem de işlevsellik açısından bir nimet. Keşke PayFlex ile birlikte Altın Sardis ödülünü alabilseydi. 

SARDİS AWARDS DİJİTAL PAZARLAMA BÖLÜMÜ

Bankalar Kategorisi

Altın Sardis – Garanti BBVA – MegaTeknoForce

Gümüş Sardis – Yapı Kredi Bankası – Yapı Kredi Silikon Vadisi

Sigorta Şirketleri Kategorisi

Altın Sardis – Allianz Türkiye – Allianz Motto Müzik

EKOSİSTEM STRATEJİSİ BÖLÜMÜ

Bankalar Kategorisi

Altın Sardis – Türkiye İş Bankası – Maximum Mobil Ekosistemi

ENTEGRE İLETİŞİM BÖLÜMÜ

Bankalar Kategorisi

Altın Sardis – Rafineri – Yapı Kredi Digitalent Genç Yetenek Programı

Gümüş Sardis – Akbank – 70’iz

Gümüş Sardis – Türk Ekonomi Bankası – #ElAlemNeDer

Gümüş Sardis – Ziraat Bankası – Ziraat Bankası 155. Yıl İletişimi

Sigorta Şirketleri Kategorisi

Altın Sardis – Groupama Sigorta – Aşk İçin Risk Al

Sardis Awards Diğer Finansal Kuruluşlar Kategorisi

Altın Sardis – Bankalararası Kart Merkezi – Palavra

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), finansal tüketicileri dolandırıcılara karşı uyarmak ve bu konuda bilinç oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği “Palavra” yıl içerisinde çok konuşulan bir çalışmaydı. Oyuncu Demet Evgar başrolde yer aldığı ve “Palavra” şarkısını bilgi güvenliğine yönelik farkındalığı artırıcı sözlerle seslendiriyordu. BKM tarafından hayata geçirilen  kullanıcılar, bilgi güvenliğiyle ilgili akıllarına takılan her türlü sorunun yanıtını https://bilgiguvende.com/ üzerinde bulabiliyorlar.

SARDİS AWARDS İNOVATİF HIZLANDIRMA VE KULUÇKA PROGRAMLARI BÖLÜMÜ

Bankalar Kategorisi

Altın Sardis – Türkiye İş Bankası – Workup by Türkiye İş Bankası

Bu kategoride yer alan Lonca Girişimcilik Programı ve Workup’ın çalışmalarını yakından takipteyim. Her iki program da laf olsun diye değil, ekosisteme katkı sunmak ve değer katmak amacı güdüyor. Bu farkındalığın diğer bankalara da yayılmasını umut ediyorum. 

KURUM İÇİ İNOVASYON BÖLÜMÜ

Bankalar Kategorisi

Altın Sardis – Türkiye İş Bankası – İş Bankası Çevik Dönüşüm Projesi

Diğer Kuruluşlar Kategorisi

Altın Sardis – Bankalararası Kart Merkezi – BBN – Blockchain Tabanlı Sadakat Programı

KURUMSAL İLETİŞİM BÖLÜMÜ

İtibar Yönetimi Kategorisi

Altın Sardis – Allianz Türkiye – Allianz Motto Müzik

Etkinlik Yönetimi Kategorisi

Altın Sardis – Publicom – Yapı Kredi İle Kültür Sanat Dolu 75 Yıl

MÜŞTERİ DENEYİMİ VE ETKİLEŞİMİ BÖLÜMÜ

Diğer Kuruluşlar Kategorisi

Altın Sardis – İnnova Bilişim Çözümleri – PayFlex Ortak Banka Platformu

POZİTİF SOSYAL ETKİ BÖLÜMÜ

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisi

Altın Sardis – VakıfBank – VakıfBank Spor Kulübü

Altın Sardis – Yapı Kredi Bankası – Yapı Kredi Gönüllüleri

Gümüş Sardis – Türk Ekonomi Bankası – TEB Aile Akademisi

Gümüş Sardis – Anadolu Sigorta – Bir Usta Bin Usta

Gümüş Sardis – Bankalararası Kart Merkezi – Dijital Bağış

Gümüş Sardis – Garanti BBVA – Garanti BBVA ÖRAV İletişimi

Sardis Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu

Sürdürülebilirlik Kategorisi

Altın Sardis – Akbank – 28. Akbank Caz Festivali

Akbank bu kategoride sürdürülebilirliğin kitabını yazıyor. Hem birey hem de toplum olarak kendilerine ne kadar teşekkür etsek az. 

Gümüş Sardis – Türk Ekonomi Bankası – #ElAlemNeDer

Sponsorluk Kategorisi

Altın Sardis – ING – Bastırın Kızlar

Gümüş Sardis – Garanti BBVA – Garanti BBVA Basketbol Sponsorluğu

Sektöre hizmet ve ürünleri ile katkı sağlayan tüm finans şirketlerine kolaylıklar diliyor, ödül kazananları yürekten kutluyorum. Sardis Awards’ta emeği geçen herkese teşekkürler.

 

  1 Yorum

  1. Pingback: 2019 Yılı Etkinlikleri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir