SEO Eğitimi Hakkında Her şey.

SEO, (Arama Motoru Optimizasyonu) kuşkusuz web sitenize ziyaretçi çekmenin en önemli kaynaklarından biri. SEO konusunda yapmanız ve yapmamanız gerekenleri öğrenerek, geleceğiniz için doğru adımlar atabilirsiniz.

SEO Eğitimi almak istiyorsanız yazım tam size göre…

SEO Eğitimi 

İçerik ürettiğimiz dünya çok çabuk değişiyor. Bazen hızına ayak uyduramadığımızda tökezliyoruz. Merakla izlediğimiz ve ürettiğimiz içeriğe rağmen, umduğumuz noktada olmayan sıralamamız motivasyonumuzu elbette düşürüyor. Bu değişim yolunda bizi en çok etkileyen SEO. Konu ile ilgili bir uzman olmasanız bile, temel olarak işlevselliğine ve faydalarına dair mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.

SEO günümüzün bir gerekliliği. Bu konuya hakim olabilirseniz, alanınızda üst sıralara yerleşebilir ve böylece daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. İnternette rakiplerinizin önüne geçmek, üst sıralarda yer almak için dolu dolu bir eğitim almaya ne dersiniz?

SEO Eğitimi Nedir?

19 – 20 Kasım 2016 (Saat: 09:00 – 18:00 Arası / Toplam 16 Saat)  “Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde” gerçekleştirilecek SEO eğitimini Hasan Yaşar veriyor. Hasan yaşar, İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Marmara Üniversitesi’nde Yaratıcılık ve Yenilikçilik Yönetimi “Creativity and Innovation Management” dersi ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde SEO Eğitimi veriyor.

SEO Eğitimi Katılımcılarına, eğitim sonrasında SEO Eğitim Katılım Sertifikası veriliyor. Bu sertifika ile birlikte AramaMotoru.com tarafından verilecek diğer eğitimlere indirimli olarak katılabilirsiniz.

#1 SEO Eğitimi / 27 – 28 Ağustos 2016 / Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi

#2 SEO Eğitimi / 19 – 20 Eylül 2016 / Konya Rixos Hotel

#3 SEO Eğitimi / 19 – 20 Kasım 2016 / Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi

SEO Eğitimi İçeriği

Eğitim programının içeriği dolu, dolu.

 1. Arama motorları nasıl çalışır?
 2. SEO nedir ve neden gereklidir?
 3. SEO’nun temelleri
 4. Kelime analizi nedir? Nasıl yapılır?
 5. Site içi linkleme nedir? Site link ağacı nasıl oluşturulur?
 6. Site haritası nedir? Nasıl oluşturulur?
 7. Domain ve SEO
 8. SEO Araçları ve Servisleri
 9. Backlink nedir?
 10. Nasıl backlink elde edilir?
 11. SEO için içerik nasıl üretilir?
 12. Site hızının SEO’ya etkisi nedir? Nasıl sitemizi hızlandırabiliriz.
 13. Sıkça yapılan hatalar nedir? Nasıl çözeriz?
 14. Schema (microdatalar)
 15. Site analizi için araçlar nelerdir? Siteyi nasıl analiz ederiz?

Verilecek iki günlük eğitimin ana başlıklarını oluşturuyor.

SEO Eğitimi Fiyatı

16 Saat sürecek SEO Eğitiminin fiyatı 350 TL. Öğrenciler ise 300 TL’ye bu eğitimden faydalanabilir. Buraya tıklayarak https://www.biletino.com/event/eventdetail/2688 eğitimle ilgili daha detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Blog yazarları için hazırladığım SEO ipuçları yazısına ise buradan http://www.fundalina.com/blog-yazarlari-icin-seo-ipuclari/ ulaşabilirsiniz.

Fayda görmeniz dileğiyle…

  4Yorum

 1. Avatar Furkan Oymak   •  

  Ben katılıyorum bakalım nasıl olacak 🙂

 2. Avatar Blog Yazarki   •  

  Güzel ve Seo konusunda bilgi sahibi olmayanlar için gerçekten değerlendirilmesi gereken bir paylaşım . Teşekürler.Bloglarda aslinda en önemli konu seo eğer arama motorları bazında bir yere gelmek istiyorsak Seo ayarlarımız hem iç hem dış hemde backlink bazında en iyisi olmak zorunda .Yoksa sınıfta kalırız .

 3. Avatar Erdem Şimşek   •  

  İçeriğine bakılarak temel düzeyde bir seo eğitimi olduğu görülüyor ve zaten görselde SEO EĞİTİMİ #1 yazılarak da belirtilmiş. Seo konusunu merak edenler ve bu alanda kendini yetiştirmek isteyenler için iyi bir başlangıç olabilir. Bir diğer açıdan bakarsak böyle eğitimler; seo uzmanı olarak çalışanların / çalışmayı düşünenlerin birbirleriyle (yüz yüze) tanışıp sohbet edebilecekleri, bilgi alışverişinde bulunabilecekleri bir fırsat olarak da görülebilir.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Aynı fikirdeyim. Öte yandan temelden ileriye dönük bir eğitim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir