Star Wars Fragmanının Düşündürdükleri

Bildiğiniz gibi Star Wars Episode VII  Force Awakens – Star Wars Bölüm 7 : Güç Uyanıyor’un fragmanı bir kaç gün önce yayınlandı. Beklenenden oldukça önce gelen görüntüler bize neyi anlatmaya çalışıyor?

İşte aklımıza gelenlerin özeti!

sw6

Yine mi Tatooine?

Fragmanın açılış sahnesinde göze çarpan çöl ortamı elbette akıllara Tatooine’i getiriyor. Yine mi Tatooine sorusunun yanıtı “Evet” olabilir. Ayrıca Tatooine yıllar öncesinden beri Star Wars hayranlarının en sevdiği lokasyonlardan biri olma özelliğini de taşıyor.

John Boyega mı? O da kim diyenler için, fragmanda Storm Trooper kıyafeti içerisinde gördüğümüz siyahi arkadaşımız. Kendisi Attack to the Block isimli komedi bilim kurgusunda rol alan pek de parlak sayılabilecek bir oyunculuk sergilemese de bu film için Abrams’ın eleğinden geçen bir isim. Henüz 22 yaşında ve kendisi de bu efsanenin içerisinde olmaktan hayli heyecanlı olduğunu söylemekte.

sw5

Yenilikler Bizi Bekliyor!

Kısa fragmanda gördüklerimize bakılırsa yeni nesil imparatorluk askerleri, yeni droidler ve farklı taşıt araçları görmemiz mümkün olacak. Sızan bir kaç art work’e bakılırsa çok ilginç mekanlar da bizi bekliyor…

sw1

İmparatorluk Çökmedi mi Yahu?

Evet ilk üçlemenin sonunda 2. Ölüm Yıldızı’nın yok edilişi ve İmparator’un ölümü ile İmparatorluk yok edildi ve şenliklerle kutlandı. Ancak işin aslı öyle değil. Star Wars galaksisi oldukça büyük bir evrene yayılmış durumda. Coruscant ve merkez sistemlerde İmparatorluk yok edilerek etkisiz kalsa da, merkez çemberin dışındaki sistemlerde, lokal subay ve garnizonların baskıcı tavırları hala İmparatorluğun kalıntılarını yaşatmaktave eski gücüne kavuşmaya çalışmakta. Yani tamamen yok olan bir şey yok, gördüklerimiz de bunu doğruluyor.

The Dark Side….

Bu filmde de bir kötü adam olacak elbette, bunun bir Sith şövalyesi ya da aprantisi olacağı da kesin gibi. Fragmanda gördüğümüz karanlık kişi muhtemelen bir Sith aprantisi. Elinde gördüğümüz kılıç ise bu güne kadar filmlerde hiç rastlamadığımız türden olsa da, Genişletilmiş Evren adı verilen Star Wars filmleri dışında kalan hikaye, çizgi roman ve çizgi filmlerden oluşan evrende bu ve benzeri farklı kılıç çeşitlerine ve kıyafetleri görmek mümkün.

sw3

and The Light…

Fragmanın sonunda gördüklerimiz ise neşemize neşe katacak türden, bir Star Wars klasiği ve efsanesi Millenium Falcon (Modifiye edilmiş belli ki) ve X Wing’ler yüzümüzü güldürdü. X Winglerin alışıldık Kırmızı değil Mavi takıma ait oldukları da dikkat çekici.

sw4

Biraz dedikodu!

Bu izlediklerimiz ağzımıza bir parmak balın ötesinde değil elbette. Filmin konusuna dair çıkarım yapmak da imkansız. Ancak söylentilere göre, John Boyega’nın oynadığı karakter kesik bir el ve onun tuttuğu ışın kılıcı bulur. Kesik elin sahibini ararken hikayemiz de gelişir. Bu teori biraz fazla uçuk gibi duruyor. Ancak ne olacağı yine de bilinmez tabi. Abrams ve ekibi bu filmde Genişletilmiş Evren’e bağlı kalmayacaklarını ve orada olan bitenden bağımsız bir hikayeye sahip olacağını belirtmişlerdi.

Bir diğer teori ise daha puslu olsa da akla daha yatkın geliyor. Bu da filmin yine gizemli bir obje üzerinde odaklanacağı ve konusunun bu eksende olacağı yönünde. Bu obje de pekala bir Holocron olabilir. Holocronlar yüzyıllar boyu Jedi öğretilerinin içlerinde depolandığı özel kristal objeler olarak bilinmekte.

J.J Abrams bu işi kotaracak!

Bu kısacık görüntülere bakarak da olsa Abrams bu işi kıvıracak gibi duruyor. Star Trek gibi yine fanlarını mutlu etmesi zor olan bir kültün altından kolaylıkla kalkarak sınıfı geçen Abrams, Star Wars efsanesinin de altından kalkacak gibi.

Hayranlar bu kısa fragmanı hayli beğenmiş olacaklar ki, şimdiden aynı fragmanı Lucas çekseydi temalı parodi videolar internete düştü bile.

Sonuç itibari ile önümüdeki yıldan itibaren Star Wars dolu yıllar bizi bekliyor olacak. Heyecanla beklerken tabii ki güç sizinle olsun!

🙂

 

 

  4Yorum

  1. GameOis   •  

    Eğlenceli bir yazı olmuş, elinize sağlık 🙂

    • fundalina fundalina   •     Yazar

      Teşekkürler 🙂

  2. Pingback: 2015’in Bilim Kurgu ve Fantastik Filmleri | Fundalina

  3. Pingback: Star Wars Evreninden Son Haberler! | Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir