Şubat 2020 Filmleri

Şubat 2020 Filmleri için hazır mısınız? Gelin Şubat ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Şubat 2020 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Şubat 2020 Filmleri.

Şubat 2020 Filmleri 1. Hafta

7 Şubat 2020 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda. 

Şeker Çocuk Filmi – Money Boy

Shia LaBeouf’un kendi hayatından esinlenerek yazdığı Honey Boy, aktörün çocukluk ve gençlik yıllarında babasıyla ilişkisini ve onun getirdiği psikolojik durumları konu alıyor. Dram türündeki filmin yönetmeni Alma Har’el. Filmin oyuncu kadrosunda Shia LaBeouf, Noah Jupe ve Lucas Hedges’i izleyeceğiz.

Karanlık Sular Filmi – Dark Waters

Nathaniel Rich’in 2016 yılında New York Times’da kaleme aldığı “The Lawyer Who Became DuPont’s Worst Nightmare” adlı makalesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Todd Haynes bulunuyor. 

Savunma avukatı olan Robert Bilott’un, kimya endüstrisinin öncü firmalarından DuPont’a dava açmasını ve şirketin birçok insanın hayatına mal olabilecek bir çevre kirliliğine yol açtığını ispatlamaya çalışmasını konu alan filmin oyuncu kadrosunda Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Bill Pulmman ve Tim Robins bulunuyor. 

Yırtıcı Kuşlar Filmi

Yırtıcı Kuşlar (ve Muhteşem Harley Quinn) bu hafta vizyonda. Suicide Squad sonrası büyük ilgi gören Harley Quinn’i merkezine alan film hakkında merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz.

Bu hafta vizyona giren yerli yapımlar ise; “Peri”, “Şahane Hayaller” ve “Humraz Cin Tarikatı”. 

Şubat 2020 Filmleri 2. Hafta

14 Şubat 2020 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda. 

Küçük Kadınlar Filmi – Little Woman

Louisa May Alcott’ın aynı isimli ünlü romanından sinemaya uyarladığı Little Women, kendi yaşamlarını kurmaya çalışan kız kardeşler Jo, Meg, Amy ve Beth’in hikâyesini anlatıyor. Greta Gerwig’in yönetmen koltuğunda olduğu film, Louisa May Alcott’ın klasik haline gelen ve daha önce çok defa filme alınan ölümsüz romanını konu alıyor. Altı dayda oscar adaylığı bulunan film, kendi yaşamlarını kurmaya çalışan kız kardeşler Jo, Meg, Amy ve Beth’in hikayesini anlatıyor. Filmde Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Laura Dern ve Maryl Streep’i izleyeceğiz. 

Kirpi Sonic – Sonic the Hedgehog

Canlı aksiyon macera türündeki animasyonun yönetmeni Jeff Fowler. Aynı isimli video oyundan sinemaya uyarlanan Sonic the Hedgehog’un oyuncu kadrosunda Jim Carrey, James Marsden ve Neal McDonough bulunuyor. 

Kirpi Sonic, dünyanın en hızlı kirpisinin Dünya’daki yeni evini benimsemesini konu alıyor. devletin mavi kirpi Sonic’i yakalaması için çılgın bilim insanı Dr. Ivo Robotnik’i görevlendirmesiyle gelişen olayları anlatan filmde, Sonic ve yeni en yakın arkadaşı Tom, kötü deha Dr. Robotnik’e ve onun dünyaya hükmetme planlarına karşı gezegeni savunmak üzere bir takım oluyorlar. 

The Gentlemen Filmi 

Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğunda olduğu The Gentlemen, İngiltere’de kurduğu büyük çaplı uyuşturucu imparatorluğunu Oklahomalı bir hanedana satma aşamasında olan Mickey Pearson’ın, kendisini bu süreçte rüşvetten şantaja birçok farklı suç faktörlerinin yer aldığı çetrefilli olaylar silsilesi içerisinde bulmasını konu alıyor. Suç, aksiyon türündeki filmin oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery ve Collin Farrell bulunuyor. 

Om det oändliga – About Endlessness

Roy Andersson’un yazıp yönettiği dram türündeki film, if İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde seyircilerle buluşmuştu. Filmin oyuncu kadrosunda Bengt Bergius, Anja Broms ve Marie Burman bulunuyor. 

Roy Andersson, About Endlessness’da tüm güzelliği ve acımasızlığı, görkemliliği ve banallığı ile insan hayatına bir ayna tutuyor. Şehrazad’ımsı anlatıcı, kibar yönlendirmeleri ile seyirciyi rüya gibi bir gezintiye çıkarıyor. Önemsiz anlar, tarihi olaylar kadar değer taşımaya başlıyor: bir çift savaşta yerle bir edilmiş Köln’ün üzerinde süzülüyor; bir doğum günü partisine doğru giderken kızının ayakkabı bağcıklarını bağlamak için bir baba sağanak yağışın ortasında duruyor; genç kızlar bir kafenin dışında dans ediyor; yenilmiş bir ordu tutukluların bulunduğu bir savaş kampına doğru yürüyor. Aynı anda hem gazel hem ağıt özelliği taşıyan About Endlessness tümüyle sonsuz ve insancıl bir varolmanın kırılganlığı öyküsünü bir kaleydoskop aracılığı ile sunuyor. 

Bu hafta vizyona giren yerli yapımlar ise; “Kiki: Lanet-i Cin”, “Ağır Romantik”, “Nasipse Olur”, ve “Masallardan Geriye kalan”.

Şubat 2020 Filmleri 3. Hafta

21 Şubat 2020 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda. 

Patron Gibi Filmi – Like a Boss

Miguel Arteta’nın yönetmen koltuğunda olduğu komedi filmi, kişilikleri ve beklentileri birbirinden oldukça farklı iki arkadaşın güzellik ürünleri imal eden bir şirket açmaya karar vermesini konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Rose Byrne, Salma Hayek ve Tiffany Haddish bulunuyor. 

Vahşetin Çağrısı Filmi – The Call of the Wild

Chris Sanders’ın yönetmen koltuğunda olduğu bu ailelere yönelik filmin oyuncu kadrosunda Karen Gillian, Harrison Ford, Bradley Whitford ve Dan Stevens’i izleyeceğiz. 

Vahşetin Çağrısı Filmi, evcil bir köpek olan Buck’ın, değişen koşullara nasıl uyum sağladığını, uysallığından ve ahlakından vazgeçip nasıl vahşi hayatın zorluklarına, çetin savaşlarına karşı güçlü bir şekilde ayakta durduğunun anlatıldığı aynı adlı Jack London kitabından uyarlanmış. 

1917 Filmi

Sam Mendes’in yönettiği, Roger Deakins’in görüntü yönetmenliğini üstlendiği 1917, I. Dünya Savaşı sırasında bir tuzağa doğru gitmekte olan bir tabur askerin hayatını kurtaracak mesajı, zamanla yarışarak iletmeye çalışan iki askerin hikayesini anlatıyor.

1917, sürekli ertelenen vizyon takvimi nedeniyle ülkemizde çok geç vizyona giriyor. Bu yıl  10 dalda adaylığı bulunan filmin oyuncu kadrosunda Georege MacKay, Dean-Charles Chapman, Andrew Scott ve Richard Madden bulunuyor. 

Bu hafta vizyona giren yerli yapımlar ise; “Bayi Toplantısı”, “Efsunlu Ayin” ve “Sır”.

Şubat 2020 Filmleri 4. Hafta

28 Şubat 2020 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda. 

Görünmez Adam Filmi – The Invisible Man

Korku gerilim türündeki filmin yönetmen koltuğunda Leigh Whannell bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Elisabeth Moss, Storm Reid, Oliver Jackson-Cohen ile Aldis Hode’u izleyeceğiz. 

H.G. Wells’in ünlü eserinin yeni bir uyarlaması olan film, zengin bir bilim insanı olan eşinden kendisine taciz ve şiddet uyguladığı için boşanan Cecilia Kass’in, eşinin intiharı sonrası kendisine yüklü bir miras bıraktığının bildirilmesiyle yaşadığı dehşetengiz olayları çevresine kanıtlama ve nihai bir şekilde bu durumdan kurtulma mücadelesini anlatıyor.

Jexi Filmi

Scott Moore ve Jon Lucas’ın yönetmenliğini üstlendiği komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Adam Devine, Alexandra Shipp, Ron Funches ve Charlyne Yi’yi izleyeceğiz. 

Jexi, Phil’in yeni aldığı akıllı telefonda bulunan işletim sistemi Jexi ile birlikte değişen hayatını konu ediniyor. 30 yaşlarında pek çok insan gibi Phil de kafasını telefonundan kaldırmayı pek başaramaz. Ancak bir gün Phil’in hayatı, yeni aldığı telefon ile tamamen değişir. Akıllı telefonun işletim sistemi Jexi, gerçekten de çok akıllıdır. Fakat biraz ağzı bozuk biraz da saplantılıdır. “Ezik” bir insan olarak gördüğü Phil’in hayatına müdahale etmeye başlar. Jexi sayesinde Phil işinde terfi etmekle kalmaz, hayalindeki kızla da çıkmaya başlar. Hayatını yaşamaya başlayan Phil, telefonuna eskisi kadar ilgi göstermeyince Jexi onu kıskanır. Phil’in bu yeni ve güzel hayatını mahvetmek, Jexi için hiç de zor olmayacaktır.

Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikayesi Filmi – True History of the Kelly Gang

Justin Kurzel’in yönetmen koltuğunda olduğu biyografi – suç türündeki filmin oyuncu kadrosunda George MacKay, Essie Davis ve Nicholas Hoult bulunuyor. 

Peter Carey’nin aynı adlı romanından uyarlanana film, Avustralyalı Ned Kelly ve çetesinin yetkililerden kaçış hikayesini konu alıyor. 

Bu hafta vizyona giren yerli yapımlar ise; “Semur 2: Cinlerin Büyüsü”, “Acı Kiraz”, “Kilit” ve “Geçerken Uğradım”. 

Ocak 2020 Filmleri‘ni hatırlamak isterseniz yazısı aşağıda.

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim 🎬

  1 Yorum

  1. Pingback: Mart 2020 Filmleri  - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir