Twitter’dan Kameraya Güncelleme Geldi

Twitter’dan kameraya güncelleme geldi.
Twitter kamerasına yapılacak güncellemelerin ilki bugün duyuruldu. Kameraya hızlı erişim imkanı sunan bu yeni güncelleme ile ilgili detayları yazımda bulabilirsiniz.

Twitter kamerasına yapılacak güncellemelerin ilki bugün duyuruldu. Twitter  bu güncelleme ile birlikte, olaylarla eş zamanlı gönderilen video ve görsellerin Tweet’lenme şekillerini yeniden gözden geçiriyor.

 

 

Twitter’ın güncelleme ile ilgili yaptığı açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

 

Twitter’dan Kameraya Güncelleme Geldi 

Twitter kamerasına yapılacak güncellemelerin ilkini duyuruyoruz. Bugünden başlayarak bu güncelleme ile birlikte, olaylarla eş zamanlı gönderilen video ve görsellerin Tweet’lenme şekillerini yeniden gözden geçiriyoruz.

Twitter, özellikle önemli kişilerin ve izleyicilerinin konuşmak için bir araya geldiği olaylar sırasında neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmak ve neler olup bittiği konusunda sohbet etmek için en iyi yer. 280 karakterde düşündüklerinizi Tweet’lemek kolay, ancak bir fotoğraf veya videoyu hızlıca çekebilmek ve gördüklerinizi o an Tweet’lemek çok daha kolay olabilir. Bu yüzden, fotoğraf veya video çekmeyi ve olan olayları Tweet’lemeyi iyileştirmek adına Twitter kamerasını güncellemeye başlıyoruz.

 

Peki bu değişiklikler Twitter uygulamasında nasıl görünecek?

  • Kameraya hızlı erişim olacak. Uygulamayı açıp sola kaydırın ve kameradasınız. Şipşak fotoğraf çekmek ve Tweet’lemek çok hızlı!
  • Tweet’lerinizi doğru insanların olduğu doğru konuşmalarla etkileşime sokmak daha kolay olacak. Bir etkinlikte iseniz ve konumunuz açıksa kamera, etkinlikle ilgili bir etiket veya konum önerecek. Bu güncelleme büyük etkinlikler ve ABD spor oyunları ile başlayacak ve oradan da genişleyecek.
  • Güncellenen kameradaki fotoğraflar ve videolar daha büyük ve etkileyici olacak. Fotoğraf ve video gibi medya araçları genellikle konuşmaların başlamasına fırsat veren öğeler olduğundan, sohbet tasarımını daha kusursuz olacak şekilde güncelledik.
  • Bu iş sadece bir başlangıç. Bu gelişmeden sonra daha fazla kamera güncellemesi gelecek, böylelikle herkes konuşmalara katılıp deneyimlerini paylaşabilecek.

Twitter Tüketici Ürünü Başkan Yardımcısı Keith Coleman, konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu: “İnsanlar neler olduğunu görmek ve olaylar hakkında konuşmak için Twitter’a geliyor. Tweet atarak fikir paylaşmak kolay bir yöntem olarak öne çıkıyor. Fakat biz gözünüzün önünde gerçekleşen olayların fotoğrafını veya videosunu çekip paylaşmayı daha kolay hale getirmek ve gördüğünüzü doğru kitleye ulaştırmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Bu yeni güncelleme hedefimiz doğrultusunda Tweet atmanın evrimi olarak nitelendirebileceğimiz bir gelişmedir.”

 

Twitter’ın yeni zaman akışı hakkında yaptığı güncelleme ve açıklamaya aşağıdaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

 

Twitter Zaman Akışı Hakkında Açıklama Yaptı

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Twitter’ın Yeni Özellikleri ile yakınlaşmaya ne dersiniz.

Twitter’ın yeni özelliklerini kullanarak hayalinizdeki gibi bir kullanıcı deneyimi yaşamaya, kayıp giden ekranınızı kontrol altına almak isterseniz, MediaTrend için yazdığım ilgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir