Uçak biletini internetten almanın 7 faydası 

İster iş, ister tatil veya ziyaret amacıyla farklı bir şehre seyahat edeceğimiz zaman internet en önemli araştırma kaynağımız. Yola çıkmadan önce gideceğimiz yerle ilgili internetten araştırma yapıyor, gezilecek yerler, yapılacak şeyler, hava durumu ve daha birçok şeye bu sayede anında ulaşabiliyoruz. Uçak bileti alırken de durum çok farklı değil. İntenet’ten farklı havayollarına ait seferleri kolayca karşılaştırarak seçim yapabiliyor ve biletimizi satın alabiliyoruz. Üstelik biletimizi online almanın pek çok artısı da var. Gelin, bu avantajları tek tek sıralayalım.

Nerede olursan ol kolayca biletini al 

Uçak biletini internetten almanın en büyük kolaylığı belki de herhangi bir yere bağımlı olmaksınız her nerede olursak olalım biletimizi alabilme özgürlüğü. İnternet kullanımının yaygınlaşmasından önce bu işlemi seyahat acenteleri aracılığıyla yapmamız gerekiyordu. Bu da elbette hem zaman hem de enerji kaybı demekti. Oysa şimdi bilgisayarımızdan hatta akıllı cihazlar sayesinde cep telefonumuzdan tüm seferleri karşılaştırarak biletimizi kolayca satın alabiliyoruz. Hatta bunun için evden veya ofisimizden dışarı çıkmaya bile gerek yok. İnternet olan her yerden uçak biletinizi kısa sürede alabilir ve yolculuk hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

 

En ucuz bileti bul  

En ucuz bileti bulmayı kolaylaştıran internet siteleri sayesinde uçak bileti için fazladan para ödemenize gerek yok. Enuygun.com, Momondo ve Skycheck gibi internet sitelerini ucuz bilet bulmak için kullanabilirsiniz. Böylece uçak biletinizi internetten alarak bütçenizi de koruyabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Yine biletini online alanlar için sürekli düzenlenen kampanyalarla uçak biletinizi belki de tahmin ettiğinizden bile ucuza alabilirsiniz. Bu konuda en büyük yardımcılardan biri de mil programları. Bazı havayollarının mil programlarına katılarak veya bankaların mil biriktiren kredi kartlarını kullanarak mil biriktirebilir ve bu milleri yine uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz.

 

Biletini dilediğin zaman al  

İntenet’ten alınan uçak bileti sadece belirli bir yere değil, zamana bağımlığı da ortadan kaldırdı. İnternet bağlantısı bulunan herhangi bir yerden ne zaman istersek biletimizi neredeyse saniyeler içinde alabiliriz. Örneğin aniden çıkmamız gereken bir seyahat için gece geç saatte de olsa telefonumuzdan, tabletimizden veya bilgisayarımızdan internete bağlanarak tüm seferleri karşılaştırılabilir ve bizim için en uygun bileti anında bularak satın alabiliriz.

 

Kolayca karşılaştırma yap 

İnternet üzerinden uçak biletini almanın en önemli faydalarından biri de seferleri kolayca karşılaştırarak en ucuz bilete çok daha kısa sürede ulaşmamızı sağlaması. Bu da farklı havayollarını ve uçuşları karşılaştırma işlemini neredeyse saniyeler için tamamlamanızı sağlıyor. Hatta bu işi sizin yerinize yapan Enuygun.com gibi siteler sayesinde internetten bilet satın almak çok daha kolay ve rahat hale geliyor.

 

Sevdiklerin için de kolayca bilet satın al

İnternet üzerinden sadece kendimiz için değil, ailemiz veya arkadaşlarımız için de kolayca bilet satın alabiliriz. Bunun için tek yapmamız gereken yolcu bilgileri alanınıa bilet alacağımız kişinin bilgilerini girmek ve satın alma işlemini tamamlamak. Hatta aldığımız bileti anında e-posta veya mesaj olarak gönderme fırsatımız da var. Bu sayede sadece online platformları kullanarak uzaklarda yaşayan tanıdıklarınızın biletlerini de satın alabilir ve hediye edebilirsiniz.

 

Biletini her an yanında taşı

Uçak biletini internetten almanın bir diğer faydası ise herhangi bir basılı bilet veya belgeye gerek duymadan kolayca seyahat edebilme özgürlüğü. Biletinizi aldığınızda cep telefonunuza gönderilen PNR kodunuz ve kimliğinizle birlikte havalimanına gelerek işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilir ve seyahat edebilirsiniz. Bunun için basılı bilete veya farklı herhangi bir belgeye ihtiyacınız yok.

 

Seyahat planını anında yap

İnternetten bilet almanın en önemli faydalarından biri de gideceğimiz yerde yapılacaklardan yeme içme alternatiflerine ve hava durumuna birçok şeyi önceden görerek kolayca plan yapabilme rahatlığı sağlaması. Biletinizi aldığınız sitelerden genellikle satın alma işlemini tamamladıktan sonra seyahat edeceğiniz destinasyonla ilgili bilgiler ve otel önerileri de e-posta olarak gönderiliyor. Bu sayede civarda görmeniz gereken tarihi ve turistik yerleri, tadına bakabileceğiniz yerel tatları ve daha birçok şeyi gitmeden öğrenme fırsatı da yakalayabiliyorsunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir