VakıfBank’tan alışverişe QR kodlu dokunuş

VakıfBank kredi kartı sahipleri artık BKM aracılığıyla uygulamaya katılan tüm banka POS’larında, akıllı telefonlarıyla QR Kod ile ödeme yapabilecek.

VakıfBank’tan alışverişe QR kodlu dokunuş

VakıfBank kredi kartı sahipleri artık Bankalararası Kart Merkezi (BKM) aracılığıyla uygulamaya katılan tüm banka POS’larında, akıllı telefonlarıyla QR Kod ile ödeme yapabilecek.

VakıfBank’ın kredi kartlarıyla artık POS’larda QR kod ile ödeme yapmak mümkün. Kredi kartı taşımaya son veren QR kodlu ödeme sisteminde, VakıfBank kredi kartının VakıfBank Mobil’e bir kez tanıtılması yeterli oluyor. VakıfBank Mobil’deki QR kodu, anlaşmalı VakıfBank POS cihazlarına ya da BKM aracılığıyla uygulamaya katılan diğer banka POS’larınacep telefonlarındanokutarak temassız alışveriş gerçekleştirilebiliyor.  

Alışverişte nokta atışı kolaylık

Uygulamayla ilgili bilgi veren VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, “VakıfBank olarak veri yönetimini önemsiyoruz. İyi bir veri analizi yaparak geliştirdiğimiz ürünlerimizin de müşterilerimiz tarafından kısa sürede benimsendiğini görüyoruz. Bizleri mutlu eden, çalışmalarımıza her gün bir yenisini eklememizin ardında yatan sebep, müşteri memnuniyetidir” dedi.

Bu kapsamda geliştirilen ‘QR kodla temassız ödeme’ ürününün de nokta atışı bir çalışma olduğuna dikkat çeken Merdan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Çalışmalarına çok daha önceden başladığımız ve pandemiyle birlikte hız verdiğimiz bu hizmetimizle, artan temassız alışveriş talebini güvenle ve kolaylıkla karşılayabiliyoruz. BKM’nin QR kodlu ödeme hizmetlerini merkezileştirmesiyle de kapsam alanı genişledi. Uygulamaya katılan diğer banka POS’larıyla da artık ödeme yapılabiliyor.Yani kart müşterilerimiz başka banka POS’ları üzerinden, başka banka kart müşterileri ise bizim POS’larımız üzerinden QR ödemelerini gerçekleştirebiliyor.QR kodlu ödeme ile müşterilerimizi şifre, kart taşıma gibi zahmetlerden kurtarmanın yanı sıra kart kopyalanması gibi istenmeyen durumları da tamamen sıfırlıyoruz. VakıfBank QR kod teknolojisiyle, hem Android hem de IOS işletim sistemli tüm akıllı telefonlarla ödeme yapılabiliyor.

VakıfBank’tan kimlik kartıyla anında temassız işlem

İnternet bankacılığına üye olmak ya da şifre almak isteyenler işlemlerini VakıfBank Mobil’de yeni nesil çipli kimlik kartını okutarak yapmaya başlamıştı. VakıfBank’ın sektörde bir ilk olan yeni uygulamasıyla, VakıfBank Mobil ve İnternet Bankacılığını kullanmak için şubeye gitmeye ya da çağrı merkezini aramaya gerek kalmıyor. İnternet bankacılığına üye olmak ya da şifre almak isteyenler işlemlerini VakıfBank Mobil’de sadece yeni nesil çipli kimlik kartını okutarak anında yapıyor.  

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 16 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir