HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal Röportajı

HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal ile özel bir video röportaj gerçekleştirdim. Pandemi süreci çalışmalarını kendisinden öğrendim.

HPE bilgi teknolojileri konusunda uçtan uca ve entegre yazılım çözümler sunan global bir teknoloji devi. Sektör için yaptıkları önderlik ve sundukları faydalar çok değerli. Murat Bey ile pandemi dönemi strateji ve planlamalarının detayları ile birlikte aldıkları önlemleri, son dönem öne çıkan çözümlerini konuştuk. Pandemi sonrası teknoloji sektörüne yönelik beklentiler ve yükselecek değerler de sohbetimizin konuları arasındaydı. Video röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hewlett Packard Enterprise Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal Röportajı

Hewlett Packard Enterprise Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal Video Röportajı

“Teknolojinin iyilik yapma potansiyeline inanan bir şirketiz”.

HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal, “Bulutun bir varış noktası değil, bir deneyim olduğunu söylüyoruz. HPE GreenLake Central ile kullanıcılara bulut deneyimini tek bir konsol üzerinden birkaç adımda onların belirlediği ortamda ve kontrolünde tüm uygulama ve verilerine sunuyoruz.

HPE GreenLake ile kurumların genel bulut, özel bulut, veri merkezi ve uçları kapsayan hibrit bulut varlıklarını hizmet odaklı tek bir yapı etrafında toplamalarını sağlıyor.  Böylece teknolojinin avantajlarını kurumların ihtiyaç ve tercihlerine göre kullanma imkânı sunarken hem zaman hem de bütçe tasarrufu sağlıyor.

Farklı bulut servis sağlayıcılardan hizmet alan GreenLake kullanıcıları, tek bir bulut sağlayıcıya bağımlı olmak zorunda kalmayıp, sunduğumuz çözüm sayesinde istedikleri kadar farklı bulut sağlayıcıdan hizmet alabiliyor.”

HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal

Murat Baysal’a aşağıdaki soruları ilettim.

Hewlett Packard Enterprise Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal Röportaj Soruları

İlk olarak COVİD – 19’un başına gidelim dersiniz. Pandemi ile birlikte şirket olarak hangi önlemleri aldınız, nasıl bir çalışma sistemine geçtiniz? Şu an çalışmalarınızı nasıl sürdürüyorsunuz?

Çalışanlarınızı nasıl motive ettiniz, ekip ruhunu nasıl korudunuz? “Uzaktan çalışma ile olmuyor” dediğiniz veya “adaptasyon sorunu yaşadığınız” bir biriminiz oldu mu?

Üst düzey yönetici olarak sizin çalışma alışkanlıklarınızda neler değişti? Sürece siz nasıl adapte oldunuz.

Kriz sırasında her sektörün ve işletmenin desteğe ihtiyacı oldu. HPE olarak müşterilerinizin kriz kaynaklı finansal zorluklarına destek olmak için 2 milyar doların üzerinde finansman desteği sağlayacağınızı ve Ödeme Yardımı programını başlattığınız duyurmuştunuz. Bu desteklere ilgi nasıl oldu, mevcut yapı hakkında neler söylemek istersiniz?

Pandemi dönemini çok verimli geçirdiğinizi gördük. Vizyonunuzu bu dönemde de devam ettirdiniz. Pandemi öncesinde 2022 itibariyle portföyünüzü tüketim bazlı sunacağınızı açıklamıştınız. HPE GreenLake çözümümüz ile ilgili yatırımlarımız ve iş birliklerinizi sürdürdünüz.

Çözümünüz ile bizi yakınlaştırabilir misiniz? GreenLake’e hangi sektörlerin neden ihtiyacı var?

Globalde COVID-19 salgınıyla mücadelede oluşturulan konsorsiyuma katıldınız. Konsorsiyumun çalışmaları ile birlikte, HPE’nin pandemiye karşı yaptığı çalışmalardan bahsedebilir misiniz? Akabinde Türkiye odağındaki çalışmalarınızı öğrenmek isterim.

Pandemi dönemi için işletmelere yol haritası sunuyorsunuz. İş hayatına dönme, mevcut operasyonları sürdürme ve işletmelerin çalışmalarını hızlandırmalarına yardımcı olacak çözümleriniz de var. Pandemi dönemi çözümlerinizden de bahsedebilir misiniz? İşletmeler nasıl bir strateji izlemeli.

Yarınların neler getireceğini bilemiyoruz ama süreç bazı sektörler için kaygılı bazı sektörler için heyecan verici idi. Perakende, finans, teknoloji, tedarik zinciri en çok konuştuğumuz sektörler arasındaydı. Teknoloji sektörünün mevcut durumunu nasıl değerlendirirsiniz, sürecin ne kadar süreceğini düşünüyorsunuz, hangi alt sektörleri zora sokar, hangi ihtiyaçlar daha çok öne çıkar, hangi başlıkları daha çok konuşuruz?

Pandemi sonrası teknoloji sektörüne yönelik öngörü ve düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Murat Baysal’a verdiği değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.

Hewlett Packard Enterprise Veri Odaklı Dönüşümü Destekleyecek Yeni Yazılım Portföyü HPE Ezmeral’i Duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir