HPE Ezmeral Duyuruldu

Hewlett Packard Enterprise Veri Odaklı Dönüşümü Destekleyecek Yeni Yazılım Portföyü HPE Ezmeral’i Duyurdu.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), kuruluşların uçlardan buluta dijital dönüşümü hızlandırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni yazılım portföyü olan HPE Ezmeral’i tanıttı.

HPE Ezmeral Nedir?

HPE Ezmeral, konteyner düzenleme ve yönetimi, Yapay Zeka/Makine Öğrenmesi ve veri analizi, maliyet kontrolü, BT otomasyonu, yapay zeka odaklı operasyonlar ve güvenlik dahil olmak üzere eksiksiz bir portföyü kapsıyor. HPE Ezmeral kurumların çevikliğini ve verimliliğini artırmalarına, inovasyona odaklanmalarına olanak tanıyor.

HPE Ezmeral portföyü, HPE’nin uçlardan buluta platform bazlı hizmetler  sunan global bir şirket olma stratejisinde önemli bir rol oynuyor. HPE ayrıca her yerde çevik, daha düşük maliyetli ve tutarlı bulut deneyimi sağlayan yeni HPE GreenLake bulut hizmetlerinin tanıtımını da gerçekleştirdi. HPE bu duyurunun bir parçası olarak, HPE Ezmeral Konteyner Platformu ve HPE Ezmeral ML Ops’un HPE GreenLake aracılığıyla bulut hizmetleri olarak sunulacağını duyurdu. HPE Ezmeral Konteyner Platformu ve HPE Ezmeral ML Ops konteynerle uygulama geliştirme, çevik DevOps ve ML yaşam döngüsüne daha fazla hız ve basitlik kazandıracak.

HPE Ezmeral Konteyner Platformu

HPE Ezmeral Konteyner Platformu yazılımı, konteyner uygulamalarına kurumsal veri merkezlerinde, sunucu barındırma hizmetlerinde, birden fazla genel bulutta ve uç noktadaki herhangi bir altyapı üzerinde ölçeklendirme ve yönetme esnekliği sağlıyor. Kurumlar, yeniden düzenleme masrafı yapmadan konteynerlerde buluta uygun veya bulut harici yerel uygulamalarını çalıştırabiliyor. Ayrıca birleştirilmiş kontrol düzlemiyle birden fazla Kubernetes kümesini yönetebiliyor. Yanı sıra HPE’nin HPE Ezmeral Data Fabric ve KubeDirector açık kaynak projesi gibi kanıtlanmış inovasyonlarıyla kalıcı verileri olan uygulamalar da yüksek performanslı dağıtık dosya sisteminden faydalabiliyor. HPE Ezmeral Konteyner Platformu HPE GreenLake aracılığıyla bulut hizmeti olarak da sunulacak.

HPE Ezmeral ML Ops yazılımı, şirket içi, genel bulut, karma bulut ve uç ortamlarda makine öğrenimi modelinin yaşam döngüsünü kolaylaştırmak için konteynerleri kullanıyor. Çözüm, makine öğrenimi iş akışlarını standardize etmek ve AI dağıtımları için gereken süreyi aylar seviyesinden günler seviyesine hızlandırmak için DevOps benzeri bir süreç sunuyor. Böylece müşteriler AI / ML veri bilimi projelerini daha hızlı işletebiliyor, veri silolarına ihtiyaç duymuyor, tasarımdan üretime sorunsuz bir şekilde ölçekleme yapabiliyor, veri taşımanın maliyetinden ve riskinden kurtuluyor. HPE Ezmeral ML Ops ayrıca HPE GreenLake aracılığıyla da sunulacak.

Hewlett Packard Enterprise CTO’su ve Yazılım Başkanı Kumar Sreekanti, “HPE Ezmeral yazılım portföyü, uygulamaları modernize ederek, iç görüleri görünür hale getiriyor ve süreçleri otomatize ederek kurumlardaki veri odaklı dijital dönüşümü besliyor” dedi. “Yazılımımız, müşterilerin kilitli ve maliyetli eski lisanslama modellerini benzersiz bir şekilde ortadan kaldırmasını sağlayarak kurumsal düzeyde güvenlik sağlarken, inovasyonu hızlandırmalarına ve maliyetleri azaltmalarına yardımcı oluyor. HPE’deki 8 bin 300’den fazla yazılım mühendisi sürekli olarak uçlardan buluta tüm portföyümüzde inovasyonlara imza atıyor ve her sektörün önde gelen şirketlerini müşteri portföyüne ekliyor. HPE Ezmeral yazılımı ve HPE GreenLake bulut hizmetleri her yerde açık ve esnek bir bulut deneyimi sunarak sektörün dengelerini değiştirecek.

Abu Dhabi Dijital Otoritesi Teknoloji ve Politikalar İcra Direktörü Dr. Abdulla Al Kendi şunları söyledi: “Verilerin etkili kullanımı, herhangi bir yönetimin tüm potansiyelini ortaya çıkarması için mihenk taşıdır. Bu nedenle, Abu Dhabi Dijital Otoritesi (ADDA) ve Abu Dabi Hükümeti olarak, bir dizi dijitalleştirme ve gelişmiş veri inisiyatifi konusunda HPE ile güçlü bir ortaklık kurduk. Son COVID-19 krizi, HPE ile işbirliğimizde yeni bir sayfa açtı. HPE Ezmeral ML Ops’u kullanan ADDA ve Abu Dhabi Hükümeti, iyileşme ve kontrol altına alma, hazırlık, hastalıkla mücadele ve ekonomiyi canlandırmaya odaklı akıllı politikalar geliştirmek için veri bilimini ve AI / ML enstrümanlarını kullanıyor. HPE Ezmeral ML Ops yazılımının bu alanda bize sunduğu performanstan son derece memnunuz. HPE’nin MLOps yeteneklerini HPE GreenLake aracılığıyla bulut hizmeti olarak sunmak için attığı adımları destekliyoruz.”

AI Innovation of Sweden (AI.se) yönetim kurulu üyesi ve Zenuity Araştırma ve Yenilik direktörü Dr. Mats Nordlund, şunları ekledi: “AI / ML, günümüz dünyasında yenilikçi, ölçeklenebilir ve esnek iş modelleri için katalizör görevi görüyor. AI.se, İsveç endüstrisinin rekabet gücünü daha da ileri taşımak amacıyla 70’ten fazla iş ortağıyla birlikte çalışıyor. Yeni GreenLake ML Ops bulut hizmetleri için geliştirme yolculuğumuzda HPE ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Birlikte uygulamalı AI araştırmalarını hızlandırmaya odaklanırken, veri fabrikaları ve ML modeli geliştirme alanını inovasyonla desteklemek için HPE ile birlikte çalışmaktan son derece memnunuz. AI.se olarak ML Ops için yeni HPE GreenLake hizmetlerini test etmek, öğrenmek ve inovasyonlarımızı desteklemek için HPE uzmanlarıyla çalışmaktan heyecan duyuyoruz. AI.se ve diğer HPE iş ortaklarının iş odaklı başarısını güçlendirmek için ML yeteneklerini geliştirme konusunda birlikte yol almaya devam edeceğiz.

  1 Yorum

  1. Pingback: HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal Röportajı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir