Zoom hesap bilgileri satıldı mı?

Zoom hesap bilgileri satıldı mı? “Zoom hesap bilgileri Dark Web’de satıldı” haberlerine ilişkin, Zoom Video Communications tarafından resmi açıklama yapıldı.

Kesintisiz video ortamında verimliliği artırmak için ekipleri bir araya getiren Zoom; masaüstü bilgisayarlar, telefonlar, mobil cihazlar ve konferans odası sistemleri arasında video toplantılar, webinar’lar ve sohbet gerçekleştirilmesini mümkün kılan bir platform.

Son dönemde yoğun şekilde kullandığımız Zoom’da kayıtlı hesap bilgilerimizin Karanlık Web’de (Dark Web) satıldığı haberleri ekranlarımıza düşmüştü. Konuyla ilgili Zoom Video Communications’ın yaptığı resmi açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

Zoom hesap bilgileri satıldı mı?

Değerli basın mensubu, 

Tüketicilere sunulmakta olan bu tür web hizmetlerinin hedef alınması yaygın ve sıklıkla görülen bir durumdur ve genellikle sabıkalı kötü kişilerin diğer platformlardan ihlaller yoluyla elde ettikleri, hali hazırda güvenliği açığa çıkmış bulunan çok sayıdaki kimlik bilgilerini test ederek kullanıcıların bu tür kişisel bilgileri başka bir yerde tekrar kullanıp kullanmadığını görmeyi amaçlamaktadır. Bu tür saldırılar genellikle kendi tek oturum açma sistemlerini kullanan büyük kurumsal müşterilerimizi etkilememektedir. Ayrıca kullanıcıları kötü amaçlı yazılım indirmeleri veya kimlik bilgilerini bırakmaları için kandırmaya çalışan binlerce web sitesini kapatan bir firma da dahil olmak üzere, söz konusu bellek dökümünden elde edilen şifre dökümlerini, bunları oluşturmak için kullanılan araçları bulması için birden fazla istihbarat ve soruşturma şirketini kiralayarak araştırmalara başladık. Araştırmalarımıza devam ediyoruz, güvenliğinin ihlal edildiğini tespit ettiğimiz hesapları kullanıma kapatıyoruz, kullanıcılardan şifrelerini daha güvenli bir şifreyle değiştirmelerini istiyoruz ve çabalarımızı desteklemek için ek teknoloji çözümleri uygulamaya çalışıyoruz.


Saygılarımızla,

Zoom Video Communications

Zoom uygulaması büyük bir ilgi görmeye ve yoğun şekilde kullanılmaya devam ederken, ESET, Zoom’u kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurları sıralamıştı.

Zoom hesap bilgileri satıldı mı?

  1 Yorum

  1. Pingback: Zoom'un yeni güvenlik araçları ile tanışın - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir