Çok Faydalı Spotify Eklentileri

Spotify anlık müzik ihtiyacımızı gidermek için eşsiz bir ortam sunuyor. Ancak spotify uygulamasına ekleyeceğiniz bazı özelliklerle bu deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Yazımda Spotify kullanıcıları için birbirinden faydalı 5 eklenti ve en iyi oynatma listelerini bulmak için kullanabileceğiniz yöntemler var.

 

Yazımda bulunan pembe alanlara tıklayarak ilgili adreslere ulaşabilirsiniz.

Spotify Eklentileri 

Equalify Pro

Bu eklenti spotify için tam özellikli bir ekolayzer uygulaması sunuyor. Windows üzerinde çalıştırdığınız spotify uygulamasına entegre olan bu eklenti sayesinde, müziklerinizi daha canlı ve daha kaliteli bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Eklenti ses parametrelerini grafik bir arayüz ile sunarak kullanımınızı kolaylaştırıyor. Sadece Windows üzerinde çalışan spotify uygulamaları için kullanabileceğiniz bu eklentinin çoklu cihaz lisansı 10 Pound.

 

 

Spotify web uygulaması kısa yolları

Spotify web oynatıcı, tarayıcınız üzerinden hesabınıza ulaşarak tüm müziklerinizi kolayca dinleyeceğiniz bir uygulama. Spotify Web Player Hotkeys Chrome eklentisi ise listenizdeki parçalar arasında “klavyenizden belirleyeceğiniz kısa yollar” ile gezinmeniz mümkün kılıyor.

Örneğin; Alt + Shift + P kombinasyonu ile parçalarınızı başlatıp, durdurabilir veya Alt + Shift + . ile bir sonraki parçaya geçebilirsiniz.

Bu chrome eklentisi aynı zamanda kendi kısa yollarınızı oluşturmanıza da izin veriyor.

 

The Set Listener 

The Set Listener”  Setlist.fm API’sini kullanarak spotify üzerinde yeni oynatma listeleri oluşturmanıza olanak veriyor.

Bu eklentiyi farklı kılan özellik ise, sevdiğiniz şarkıcıların verdikleri konserlerde söyledikleri parçaların listesini derleyip size yeni bir oynatma listesi olarak sunabilmesi.

Çoğu zaman bu oynatma listelerindeki şarkılar orijinal konser kayıtları olmasa bile, sevdiğiniz şarkıcıların en son konserlerindeki performanslarını derlemek için çok güzel bir araç.

 

The Playlist Miner 

The set listener gibi bir başka otomatik oynatma listesi oluşturma eklentisi de “The Playlist Miner”.
Bu eklenti, servisi spotify’a bağladıktan sonra müzik zevkinize göre oluşturacağınız anahtar kelimeler üzerinden sizin için oynatma listeleri oluşturuyor.
The Playlist Miner sayesinde hızlı bir şekilde halka açık oynatma listeleri üzerinden en popüler parçalara ve listelere ulaşmanız mümkün.

 

Last.fm 

Spotify ve Last.fm bağlantısı yapmak için ekstra bir eklentiye ihtiyacınız bulunmuyor. Last.fm dünyanın en önemli müzik, keşif ve paylaşma özelliğini koruyor. Spotify’ın ayarlar başlığı altında Last.fm’e bağlan seçeneğini tıklayarak, bu entegrasyonu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Bu sayede hem last.fm aktivitelerinizi takip edebilir, hem de yeni ve henüz duyulmamış şarkıları keşfedebilirsiniz.

 

Spotify_play_list

 

Aşağıda spotify’daki en iyi oynatma listelerini bulmanızı sağlayacak 5 yöntem var.

 

Spotify Oynatma Listeleri Nasıl Bulunur? 

 

Discover Weekly

Spotify ana ekranında karşınıza çıkan haftalık keşif listelerine göz atarak hoşunuza gidecek oynatma listelerinize erişebilirsiniz.

Spotibot 

Sanatçı veya grup ismi aratarak oynatma listeleri oluşturabileceğiniz harika bir servis. Aynı zamanda Last.fm bağlantısı yaparak spotify hesabınıza otomatik entegre de edebilirsiniz.

Topsify

Topsify ülkeler bazında top 40 listeleri sunan bir servis. İçerisinde Türkiye yok ancak 20’den fazla ülkeye ait alternatif listelerin yanı sıra ruh halinize göre seçeceğiniz farklı oynatma listeleri de mevcut.

MagicPlayList

Spotify bağlantısı sağlayarak ve tek bir şarkı adı girerek hoşunuza gidebilecek diğer şarkıları bir araya getirip, sizin için yeni bir oynatma listesi oluşturmaya yarayan bir servis.

Reddit 

Klasik reddit kullanıcısı iseniz rahatlıkla bu servis üzerindeki oynatma listelerine ulaşabilirsiniz. Bu adres üzerinden yepyeni oynatma listeleri keşfedebilir, dilerseniz yeni listeler oluşturarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Playlist.net

Playlist.net üzerinden birçok farklı konu başlığındaki oynatma listelerine erişebilir ve kendi listelerinizi yaratabilirsiniz. Bu listeleri tek tıkla spotify uygulamanıza aktararak güncel içerikleri takip edebilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle…

 

  7Yorum

 1. HYTürkyilmaz   •  

  İlk baştaki 2 eklentiden bir şey elde edemedim. Ama diğerlerini şu an kullanıyorum. Last.fm ayrıca gerçekten işe yarıyor. Kendi istatistiklerimi görebiliyorum. Teşekkürler

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Katkın için ben teşekkür ederim. Kısa yolları sevmiyorsan ikinciye zaten ihtiyaç duymazsın 🙂

 2. Mert   •  

  Play tuşlarının windows’a entegre olabilecek küçük bir eklenti arıyordum sanırım spotify için yok.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Bildiğim kadarıyla yok.

  • zzz   •  

   benım asusdakı play tusları ile çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir