En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Araçları

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Araçları ile karşınızdayım.

Videolarınızı düzenlemek, filtreler eklemek ve profesyonel düzeyde çalışmalar yapmak için mutlaka bir uygulama veya editöre ihtiyaç duyarsınız.

Video düzenlemek genellikle masraflı bir iştir ve video editörler genellikle ücretlidir. Sizin için videolarınızla harikalar yaratabileceğiniz ücretsiz video düzenleme araçlarını derledim.

 

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Araçları 

Malum videolar tüm içerikleri ezip geçiyor, yükselişi sürüyor. Okuyucularınıza, takipçilerinize videolar üzerinden derdinizi anlatmak isterseniz önerdiğim video editörlerini hemen kullanmaya başlayın.

 

 

Lightworks

Lightworks hazırlayacağınız video için temel bir video düzenleyici. Donanımınız iddialı olmasa bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sektörde pek çok profesyonel tarafından kullanılıyor. İçerisinde yok yok. Windows işletim üzerinden çalışan editörün öğrenme süreci kısa, yani hemen adapte olup harika videolar yapabilirsiniz.

Lightworks video editörünü buradan https://www.lwks.com/  ücretsiz indirebilirsiniz.

 

 

VideoPad Video Editor

Lightworks karmaşık geldiyse temel seçenekler sunan VideoPad Video Editörü deneyebilirsiniz. Daha önce video düzenleme yapmadıysanız ilk çalışmanızda kullanmak için harika bir seçenek. Etiketler, geçiş, sıralama ve ses düzenleme araçları eksiksiz bir şekilde VideoPad’in içerisinde sunuluyor. Tek yapmanız gereken sürükleyip, bırakmak.

Mac bilgisayarınız için VideoPad Video Editor’ü buradan http://www.nchsoftware.com/videopad/ ücretsiz indirebilirsiniz.

 

 

 

Shotcut

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Araçları’ndan bir diğeri Shotcut. Ücretsiz, açık kaynak kodlu bir editöre ihtiyacınız varsa shotcut’ı mutlaka denemelisiniz. Bu editör ilk olarak Linux kullanıcıları için sunuldu, bu sebeple ilk kullanımda biraz karmaşık görünebilir. Öğrenmesi diğer editörlere göre zaman alabiliyor, öte yandan çalışmalarınıza değer katacak eksiksiz bir ortam sunuyor.

Shotcut video editörünü buradan https://www.shotcut.org/ indirebilirsiniz.

 

 

VSDC Video Editor

Profesyonel kalitede videolar oluşturabileceğiniz bu editör favorilerimden biri. Efekt ve filtreler kullanarak harika klipler oluşturmak için zaman kaybetmeyin. Editör mevcudun haricinde efekt ve filtreler eklemenize de izin veriyor.

VSDC Video Editorünü buradan http://www.videosoftdev.com/free-video-editor/download indirebilirsiniz.

 

 

Avidemux

Windows Movie Maker’a aşina iseniz daha gelişmiş özellikler sunan Avidemux’u çok seveceksiniz. Editörün içerisinde kapsamlı bir anlatım var. Atyazı, filgran gibi özellikleri eklentiler üzerinden geliştirebiliyorsunuz. Arayüzü biraz karmaşık ve alışmak zaman alıyor. Render süresi ise mükemmele yakın. Filtre zengini bu editörü kullanmak için az da olsa multimedia konusuna hakim olmalısınız. Yardım almak istediğiniz konular için forum bölümü de var.

Avidemux ile detaylı bilgiye buradan https://avidemux.org/ ulaşabilirsiniz.

 

 

Kdenlive

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Araçları’ndan bir diğer ise Kdenlive. Ücretli yazılımları aratmayacak bir editor daha. Hem basit hem de çok kullanışlı. Biraz kurcaladıktan sonra kolayca adapte oluyorsunuz.

Mac bilgisayarınız için buradan https://kdenlive.org/ indirebilirsiniz.

 

 

ivsEdits

Video düzenleme konusunda fazla vaktiniz yoksa ve hızlıca bir çalışma yapacaksanız ivsEdits’i çok seveceksiniz.
ivsEdits editörünü buradan http://www.ivsedits.com/default/ indirebilirsiniz.

 

Mobil cihazınız üzerinden videolarınızı düzenlemek için “Video Düzenleme Araçları” yazıma buradan https://www.fundalina.com/video-duzenleme-araclari/ ulaşabilirsiniz.

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

  3Yorum

 1. Ali   •  

  Çok arayıp ta bulamadığım bir yazı. lightworks ve videopad video editor programlarını deneyeceğim. Fakat orada adobe after effects’in olmasınıda isterdim. Yinede teşekkürler.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   adobe after effects’i diğer yazılarımda kullandım diye hatırlıyorum. Katkınız için teşekkür ederim.

 2. MissC   •  

  Adobe AE ücretsiz değil ki neden bu listeye dahil etsin?? Bu programların arasında türkçe dil seçeneği olan program var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir