FinTech alanında haftanın gündemi 12

FinTech alanında haftanın gündemi 12 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 12

29 Haziran – 6 Temmuz 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını yazımda bulabilirsiniz. 

Huobi komisyon oranını düşürdü

Huobi, Türkiye’deki kullanıcılarına en düşük komisyon oranıyla kripto para alım satım imkânı sunmaya başladı.

30 Eylül 2020’ye kadar sürecek kampanya kapsamında Huobi Türkiye, hesabında en az 2 BTC değerinde kripto para bulunduran ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamış olan tüm kullanıcılar için kripto para alım satım işlemlerinde komisyon oranını %0,055’ye indiriyor. Halihazırda hesabında 2 BTC değerinde kripto para bulundurmayan kullanıcılar, hesap bakiyelerinin değeri 2 BTC’nin üzerine çıktığında kampanyaya dahil olabiliyor.

Venture Pulse 2020 Raporunun ilki Yayımlandı

KPMG’nin ‘Venture Pulse 2020’ raporuna göre Covid-19’a yakalanmadan geçen bu yılın ilk üç ayında küresel girişim yatırımlarına 61 milyar dolar geldi.

Erdal Özcan, “OZAN ”ın Uyum, Risk ve Denetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

Son kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’de Uyum, Risk ve Denetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Haziran 2020 itibarıyla Erdal Özcan atandı.

BtcTurk 7. Yaşını Kutladı

Bitcoin alım satım imkânı sunan kripto para işlem platformu BtcTurk, 850 bin kullanıcısıyla 7. yaş gününü kutlarken global oyuncu olacağının müjdesini verdi.

Hukuk Gözünden Fintech

FINTR’nin gerçekleştirdiği “Hukuk Gözünden Fintech” başlıklı webinar’da Türkiye’deki fintech’lerin hukuki açıdan karşılaştıkları zorluklar değişiklikler tartışıldı.

İş Bankası kişisel finans yönetimi hizmetini hayata geçirdi

Covid-19 pandemisi ile birlikte geleceğe hazırlıklı olmanın, yarınlar için birikim yapmanın, harcamaları bilinçli ve hesaplı yapmanın gerekliliği bir kez daha ön plana çıktı. Türkiye İş Bankası, böyle bir ortamda müşterilerinin harcamalarını kontrol altına alabilecekleri, akıllı harcama konusunda kendilerine yol gösterecek yeni kişisel finans yönetimi hizmetini İşCep üzerinden hayata geçirdi.

Workup 6. dönem mezunlarını verdi

Workup 6. dönem mezunlarını verdi. Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 6. dönem girişimleri mezun oldu.

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş ile özel bir röportaj gerçekleştidim. 

Huobi’nin blockchain araştırmalarına odaklı kolu Huobi Research tarafından hazırlanan “Küresel Blockchain Endüstrisi Genel Bakış ve Beklentiler” raporu 2019 yılında sektörde yaşanan önemli gelişmelerin yanında 2020 yılı ve sonrasına da ışık tutan önemli bilgileri barındırıyordu.

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş

Rapor çerçevesinde hazırladığım soruları Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş‘e ilettim.

Global Payments s.r.o, SoftPOS Çözümü için PayCore’u tercih etti

Dünyanın birçok ülkesinde processing hizmetleri veren ve dünyanın en önemli ödeme teknolojileri şirketlerinden biri olan Erste Group Bank, Caixa ve Global Payments Inc’in ortak girişimi Global Payments s.r.o., PayCore’la SoftPOS çözümünün Avrupa’da yaygınlaştırılmasına yönelik bir anlaşma imzaladı.

Tosla Harca-Bölüş özelliğini hayata geçirdi

Tosla, arkadaş gruplarının ortak harcamalarını takip edebilmesi ve birbirlerine ödemelerini kolayca yapabilmesi için Harca-Bölüş özelliğini hayata geçirdi.

Tosla kullanıcıları Harca-Bölüş özelliği sayesinde uygulama üzerinden diğer Toslalı arkadaşlarından oluşan bir grup oluşturabiliyor. Bu gruptaki herkes yaptığı ortak harcamaları sadece gruptakilerin görebileceği şekilde giriş yapabiliyor, isterse harcamaya ait fişin resmini de koyabiliyor.

FinTech alanında haftanın gündemi 11 

21 – 28 Haziran 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz ilgili yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  3Yorum

  1. Pingback: Sopsy’e, Teknasyon’dan 2 milyon TL’lik “Melek Yatırım” - Fundalina

  2. Pingback: Pandemi Döneminde Mobil Finansal Servislere Talep Arttı - Fundalina

  3. Pingback: Dijital Finansal Kapsayıcılık Raporu açıklandı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir