FinTech alanında haftanın gündemi 7

FinTech alanında haftanın gündemi beli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 7

11 – 17 Mayıs 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını yazımda bulabilirsiniz. 

iyzico, Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘E-Ticaret olarak KOBİ’lerin yanındayız’ dayanışma kampanyasında yerini aldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın önderliğinde başlatışan “E-ticaret Olarak KOBİ’lerin Yanındayız” kampanyası sektör tarafından ilgiyle karşılandı.

Pazarlama sorunları yaşayan küçük işletmelere çözüm sunan kampanyanın lansmanında, iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, KOBİ’lerin e-ticaret ve e-ihracat potansiyellerine dikkat çekti.

Tulu Karagöz, Vodafone Türkiye Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına atandı.

Tulu Karagöz, Vodafone Türkiye’nin Finans alanındaki tüm fonksiyon ve operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak.

Manibux online alışveriş verilerini paylaştı

Manibux, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle değişen tüketim alışkanlıkları paralelinde artan online alışveriş verilerini paylaştı.

Türkiye’nin ilk ve tek harçlık platformu manibux, Korona virüs ile mücadele kapsamında okullardaki örgün eğitime ara verilmesi sonucunda mart ayının son iki haftasında harçlıkların online harcama oranının yüzde 82’ye ulaştığını belirtti.

Logo Yazılım, Peoplise  (Elba HR A.Ş.) hisselerinin yüzde 86,70’inin satın alınması konusunda anlaşma sağladı.

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR), araştırma şirketi Forrester tarafından yayınlanan bir rapora dikkat çekti.

Fintekler temel olarak küresel dijital ekonominin temel yakıtı konumunda. Dünyanın her lokasyonuna ulaşılabilmesi için bağlantılar geliştirmek ve işlem yapabilmeyi daha kolay ve daha ucuz hale getirmenin yeni yollarını araştırarak hayata geçirmek konusunda çalışıyorlar. Pandemi dönemi ile birlikte yatırım almakta zorlanan Fintechleriş dünyasında hem karlılığı korumak hem de sürdürülebilir bir iş planı hayata geçirmek noktasında önemlerini koruyor. 

Garanti Ödeme Sistemleri’nin yeni Genel Müdürü Çağrı Süzer oldu

GÖSAŞ Genel Müdürlüğü görevine 14 yıllık kariyeri boyunca çok uluslu şirketlerde üst düzey görevler üstlenen Çağrı Süzer getirildi.

iPara KOBİ’lere Özel Kampanyasını Duyurdu

Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘E-Ticaret olarak KOBİ’lerin yanındayız’ dayanışma kampanyasına bir destek de iPara’dan geldi.

VakıfBank’tan kimlik kartıyla anında temassız işlem

VakıfBank, temassız ödeme alanında bir yeniliğe daha imza atıyor. VakıfBank’ın sektörde bir ilk olan yeni uygulamasıyla, VakıfBank Mobil ve İnternet Bankacılığını kullanmak için şubeye gitmeye ya da çağrı merkezini aramaya gerek kalmıyor. İnternet bankacılığına üye olmak ya da şifre almak isteyenler işlemlerini VakıfBank Mobil’de sadece yeni nesil çipli kimlik kartını okutarak anında yapıyor.  

Dijital Halving Zirvesi Gerçekleşti.

BtcTurk, düzenlediği Dijital Halving Zirvesi’nde, ‘3. Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması Süreci’ni uzman konuklarıyla masaya yatırdı.

BtcTurk, 3. Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması günü Halving bilgi yarışması ile 15 kişiye toplamda 7.500.000 Satoshi hediye ederken, Halving gününe özel BtcTurk ve BtcTurk PRO’da üyelerinin Türk Lirası ile yaptığı Bitcoin alım satım işlemlerinden ücret almadı.

Garanti BBVA Mobil Yenilendi

Garanti BBVA, Koronavirüs salgınının etkisiyle evde daha çok vakit geçirdiğimiz bu dönemde, mobil uygulamasının açılış sayfasını yeniledi ve uygulamaya evden işlem yapmayı kolaylaştıran yeni özellikler ekledi.

TURK Elektronik Para, “Param Güvende” ürününü kullanıma sundu.

TURK Elektronik Para’nın geliştirdiği “Param Güvende” ürünü, ikinci el taşıt-alım satımlarında nakit taşıma nedeniyle oluşan dolandırıcılık, hırsızlık gibi riskleri ortadan kaldırıyor. Güvenli, basit ve düşük maliyetli bir ödeme süreci oluşturan Param Güvende ile gerçekleştirilecek ilk 1.000 taşıt alım-satım işlemi ise ücretsiz olacak.

Finartz Kurucusu ve Genel Müdürü Cihan Demir ile Video Röportaj

Finartz Kurucusu ve Genel Müdürü Cihan Demir ile özel bir video röportaj gerçekleştirdim. 2016 yılında kurulan fintech şirketi hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

4 – 10 Mayıs 2020 tarihleri arasında tarihleri arasında FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

  1 Yorum

  1. Pingback: İncehesap Çoklu Ödeme Sistemi’ni hayata geçiriyor - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir