Fujitsu Blockchain Proof of Business

Fujitsu Blockchain Proof of Business yaklaşımı ile blockchain projelerinin verebileceği potansiyel zararı önlüyor ve iş değeri yaratmaya odaklanıyor.

Fujitsu, Blockchain Fikirlerini Beş Gün İçerisinde Hayata Geçiriyor.

Fujitsu, Distributed Ledger Technologies’e (DLTs) dayalı dijital dönüşüm projeleri konusunda ihtiyacı olan müşterileri için hizmet verecek; yeni ve son derece hızlı bir blockchain geliştirme sistemini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

 

Fujitsu Blockchain Proof of Business

Fujitsu, Minimum Uygulanabilir Ürünün (MVP) geliştirilmesine olanak tanıyan yeni, son derece hızlı bir blockchain üretim çerçevesinin kullanılabilirliğini duyurdu. Teklif, yeni blockchain geliştirme sürecini başlatmak isteyen veya mevcut blockchain projelerinin riskini azaltmak isteyen kuruluşlara yönelik olarak Blockchain Proof of Business hizmet verecek.

Bu kavramın temelini, Fujitsu ve müşterilerinin blockhain veya diğer DLT tabanlı yeni iş fikirleri ihtiyaçları oluşturuyor. Bir haftalık bir değerlendirme sonucunda tam ölçekli bir uygulama potansiyeline sahip bir iş süreci tanımlanıyor.

Fujitsu Blockchain Proof of Business yaklaşımı, bir Kavram Kanıtı’nı (PoC) taahhüt etmeden önce, blockchain projelerinin verebileceği potansiyel zararı önlüyor ve iş değeri yaratmaya odaklanıyor.

Fujitsu Blockchain Proof of Business fikri ile, paydaşlar Hyperleger Fabric uygulamasının potansiyelini yaratabiliyor ve doğrulayabiliyorlar. MVP ilkeleri kullanılarak geliştirilmiş uygulama sayesinde gereken değer yaratılırken, insanların kullanmaya istekli olmaları, erken adapte olanların sadakatini sürdürmek için gelecekteki potansiyelleri göstermeleri ve gelecekteki gelişimi yönlendirecek bir geri bildirim döngüsü sunma kavramları göz önünde bulunduruluyor.

İnsan Odaklı Deneyim Tasarımı (HXD)

Değerlendirmeler, Fujitsu’nun kanıtlanmış İnsan Odaklı Deneyim Tasarımı (HXD) hızlı dönüşüm metodolojisinin içinde olan olan içgörüler, fikirler ve teknik bilgi birikimi getiren Fujitsu’nun küresel blok zinciri uzmanları tarafından yönetiliyor.

İnsan Odaklı Deneyim Tasarımı (HXD), Fujitsu’nun İnsan Merkezli İnovasyon olarak adlandırdığı şeyin farkına varabilmek için yeni düşünce biçimlerini ve yaratıcılığı kullanmak isteyen bir tasarım felsefesi olan Tasarım Düşüncesine dayanıyor. Japonya’da oluşturulmuş ve birden fazla müşteri sözleşmesiyle rafine edilmiş olan HXD, yaratıcı süreci daha hızlı hale getirmekte ve genel dönüşümü hızlandırıyor.

 

 

Fujitsu Blockchain İnovasyon Merkezi

Fujitsu, uluslararası Blockchain İnovasyon Merkezi‘nin açılışını Belçika’nın Brüksel kentindeki gerçekleştirmişti.

Avrupa’nın kalbinde yer alan merkez, Fujitsu’nun tüketicilerin ve işletmelerin mal ve hizmet satın alma, satma ve takas yöntemleri ile kuruluşların ticari ve operasyonel modellerini dönüştürme yolunda devrim yaratma aracı olarak Blockchain ve diğer kayıt teknolojilerinin geliştirilmesinde rol oynayacak.

 

Fujitsu Brüksel Blockchain Innovation Center’ın başkanı Frederik de Breuck konuyla ilgili şunları söyledi: “Blockchain ve diğer DLT’ler, organizasyonları ve tüm endüstrileri dönüştürme potansiyeline sahiptir. Müşterilerimizin ilgi alanlarından ilham alan bu kullanıma hazır paket, mevcut projeleri gözden geçirip iyileştirmeye de başladı. EMEIA bölgesinin hemen karşısında mevcut olan bu değerlendirmenin, blockchain’in iş kullanımı vakalarının potansiyelini açmada büyük bir etkisi olmasını bekliyoruz. ”

 

DLT’lerde dünya lideri ve blockchain konusunda 50’ye yakın patente sahip Fujitsu, Hyperledger Fabric’e vurgu yaparak, DLT’lerin gelişimini derinden etkiliyor. Hyperledger Fabric, iş uygulamaları için sektörler arası gelişmiş kurumsal yazılımlar geliştiren bir konsorsiyum olan, Linux Foundation tarafından barındırılan Hyperledger projelerinden biri ve blockchain framework uygulamasıdır. Fujitsu, Premier üyedir, Yönetim Kurulunda yer alır ve Hyperledger’in teknik direksiyon komitesi üyesidir. Diğerleri Premier üyeleri Intel ve Deutsche Börse’yi kapsar.

Hyperledger, The Linux Foundation’ın ev sahipliğinde bir projedir ve Fujitsu, kurumsal müşteriler için Hyperledger Fabric’e dayanan çeşitli ortak konsept kanıt (PoC) projeleri üzerinde çalışmaktadır. Ortak amaç, kullanım durumlarının iş değerini sağlamak ve PoC’lerin ötesine hızla ilerlemeyi sağlamaktır. Blockchain için Fujitsu vizyonu bundan daha da ileriye taşımaktadır. Hyperledger Fabric’in kurumsal sınıfta bir blockchain çerçevesi oluşturmak için sağladığı avantajlara odaklanıyor. Bu hedefe destek olarak Fujitsu, artık kullanıma hazır bir “Blockchain a Service” olan Blockchain Platform Service’i sağlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir