Hashtag Dünyası

Diyez # işareti ile ifade edilen hashtag (etiket) kullanımı neredeyse her paylaşımımızda kendine yer bulmaya başladı.

Hem kişisel kullanıcılar hem de markalar için kullanışlı bir takip aracı olan hashtag, “doğru kullanıldığında” konuyla ilgili fikrinizi daha fazla kişiye ulaştırırken, başkalarının düşüncelerine de kolayca ulaşabilmenizi sağlar.

Hashtagler, üzerine tıklandığında konuyla ilgili tüm mesajları görebileceğiniz bir sayfaya yönlendirir. Böylece kullandığınız sosyal hesap üzerinden o konuyla ilgili etkileşimlere ulaşabilirsiniz.

Hashtag Dünyası

Özünde paylaşımlarımızı gruplayabilme ve arşivleyebilme olanağı sunan hashtag’in, kullanımını ve takibini kolaylaştıran uygulamaları kullanmak bir zorunluluk haline geldi.

 

hashtagnedir1

Bu sebeple en iyi hashtag takip araçlarını sizin için derledim.

Hashtag oluşturmak ve takip etmek konusunda evrensel olan İngiliz alfabesini kullanmanız fayda sağlayacaktır.

 

 

Bundlepost

30 Günlük deneme süresi üzerinden kullanabileceğiniz araç, temel olarak sosyal medya içerik yönetim sistemi. Çalışmalarınızda kullandığınız hashtagleri atayarak, klasörler oluşturmanızı ve izlemenizi sağlıyor.

 

Hahshtracking

Deneme sürümü ile ücetsiz test edebileceğiniz bu araç, gerçek zamanlı sonuçlar almanızı kolaylaştırıyor. Grafik destekli sonuç ve katılımcı listesini detaylı bir şekilde veriyor.

 

 

Tweetchat

Twitter hesabınız üzerinden hashtagleri takip etmek için kullanabileceğiniz bu araç ücretsiz. İzlemek istediğiniz hashtagi seçtikten sonra, diğer kişilerle gerçek zamanlı olarak sohbet edebileceğiniz tweetchat odasına yönlendiriliyorsunuz. Denemenizde fayda var.

 

Ritetag

Hashtag seçimi ve bulma konusunda kolaylık sunan bu uygulama aynı zamanda mevcut hashtaglerin kullanma yoğunluğu ve performansını da görmenizi sağlıyor. Raporları liste halinde alabiliyorsunuz. Ücretsiz, pratik ve çok kullanışlı.

 

 

Hashtagify

Beta sürümü yayında olan uygulama hashtag izlemeyi kolaylaştırıyor ve ritetag’in yaptığı gibi yeni hashtag seçimi konusunda da seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. Raporlarınızı grafik tabanlı almanıza da olanak sağlıyor.

 

 

Tagdaf

Bu uygulama hem hashtaglerin anlamının ve tanımlarının açıklamalarını yaparken, popüler hashtaglerin listesini almanızı kolaylaştırıyor.

 

 

Tweetbinder

Bu uygulamayı uzun bir süre keyifle kullandım. Hashtaginiz konusunda çok detaylı bir analiz ve rapor alma olanağı sunuyor. Şu anda ücretli versiyonu kullanılabiliyor, eğer bütçeniz varsa hiç düşünmeden faydalanabilirsiniz.

 

Tagboard

Gerçek zamanlı takip yapma olanağı sunan bu ücretsiz araç, tüm sosyal medya mecralarında bir arama yapıyor ve ekranınıza taşıyor.

 

 

Twitonomy

Twitter hashtag analizini yapabileceğiniz bu uygulamanın ücretsiz sürümü de gayet başarılı. Tweet sayısı, etkileşim değerleri, en etkili kullanıcıların ölçümünü yapmanın yanı sıra en aktif kullanıcıları da belirlemenizi kolaylaştırıyor. Ücretli versiyonu ile interaktif harita ve detaylı liste almanız da mümkün.

 

 

SocialMention

Gerçek zamanlı takip yapma olanağı sunan bu ücretsiz araç, hashtag arama ve analizinizi pratikleştiriyor. Genel olarak hashtag konusunda da fikir sunan SocialMention, aramalarınızı daraltmanıza olanak sağlıyor.

 

 

Hashtags

Popüler ve trend hashtagleri görmenin yanı sıra, kullanışlı ipuçları sunan aracı ücretsiz sürümü üzerinden 24 saatlik bir analiz almak için kullanabilirsiniz.

 

 

Twubs

Tweetchat’e alternatif olarak önerebileceğim bir uygulama.

 

 

Keyhole

Gerçek zamanlı olaraj hashtagleri, anahtar kelimeleri ve URL’leri izlemek için kullanabileceğiniz bir araç. Tüm sosyal medya mecraları için kullanabilirsiniz.

 

 

TagsForLikes

TagsForLikes tüm Instagram kullanıcıları için yararlı bir iPhone ve iPad uygulaması.

 

 

SeeSaw

Gerçek zamanlı takip yapma olanağı sunan bu ücretsiz araç, hashtag arama ve analizinizi pratikleştiriyor.

 

Topys

Deneme sürümü üzerinden hashtaginiz ile ilgili fikir verip, analiz edebilen uygulama SocialMention’a iyi bir alternatif.

 

 

TweetReach

Hashtaginiz ne kadar başarılı oldu ve kaç kişiye ulaştı merak ediyorsunuz bu ücretsiz uygulama temel olarak faydalı listeler sunuyor. Ücretsiz ve pratik.

 

 

WhatTheTrend

Lokasyon bazlı sonuç alabileceğiniz bu uygulama, trend olan hashtagleri araştırarak ekranınıza getiriyor. Tüm dünyada trend olan hashtag listelerine kolayca erişebiliyorsunuz.

 

TrendsMap

Gerçek zamanlı hashtag etkileşimlerini harita üzerinde görmenizi sağlayan bu uygulama, işlevsel değil ama zahmetsizce ve bir bakışta fikir sahibi olmanızı kolaylaştırıyor.

 

Ve son olarak

Twitter Tracker

Twitter’da arama yapmak veya web sitenizin kenar çubuğunda bir Twitter hashtag araması eklemek istiyorsanız bu çalışmalar için olanak sağlayan bu WordPress eklentisi aklınızda bulunsun.

 

Fayda görmeniz dileğiyle…

 

 

 

 

  10Yorum

 1. Avatar sohbet   •  

  Güzel paylaşım teşekkürler.

 2. Avatar ilyas   •  

  akademik bir çalışma için bir hashtag’in 2010 yılında kaç kere yazıldığını öğrenmek istiyorum. birçok site 30 güne kadar arama imkanı veriyor. 2010 yılının verilerini bulabilir miyim?

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Tarih bazlı arşiv çalışması sunan bir kaynak yok bildiğim kadarıyla.

 3. Avatar merve   •  

  güzel yazılar gerçekten

 4. Avatar nezaket   •  

  güzel yorumlar gerçekten beyendim.

 5. Avatar merve   •  

  güzel bir sitede ne arıyorsanız burda bulucaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir