KAGİDER’in Yeni Başkanı Seçildi

KAGİDER’in Yeni Başkanı Seçildi. KAGİDER’in 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. KAGİDER’in Yeni Başkanı Emine Erdem oldu.

KAGİDER’in Yeni Başkanı Seçildi.

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) 9. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında ise 2019 – 2021 Dönemi KAGİDER Başkanı Emine Erdem seçildi.

Türkiye’de kadın girişimciliğini ve istihdamını, kadının her alanda güçlendirilmesini desteklemek yönünde yoğun çalışmalar sürdüren KAGİDER’in (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) 9. Olağan Genel Kurul’u 22 Mayıs Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda KAGİDER’in Yeni Başkanı Seçildi ve 2019 – 2021 Dönemi KAGİDER Yönetim Kurulu belirlendi.

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyeleri

 

Buna göre yeni dönemde KAGİDER Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Asil üyeler; Emine Erdem, Tijen Mergen, Bahar Kayserilioğlu, Ayşegül Özsan, Berrin Kuleli, Esra Bezircioğlu, Güzin İlker, Fisun Usta ve Feyhan Kapralı.

Yedek üyeler; Ferah Türel, Aytül Erçil, Tülin Yazıcı, Alev Akın, Filiz Yaldız, Bahar Şen, Sezen Sungur Saral, Beylem Leblebici Birsen ve Pınar Akalın.

Genel Kurul’u takiben yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında ise 2019 – 2021 Dönemi KAGİDER Başkanı Emine Erdem seçildi. Başkan Yardımcılığı görevlerine Tijen Mergen ve Bahar Kayserilioğlu oy birliği ile seçildiler.

KAGİDER’in yeni başkanı olan Emine Erdem şunları söyledi:

“Geride bıraktığımız iki dönemde başarıyla görev yapan Sanem Oktar’dan devraldığım bu görevde aynı başarıyı ve yüksek performansı korumayı ve geliştirmeyi hedefliyorum. Yönetim kurulunda mevcut bütün projelere hassasiyetle odaklanırken, yeni ve önemli çalışmaları da hayata geçireceğiz. Hedeflerimiz arasında kadınların teknolojide güçlenmesi için çalışmak, daha fazla kadın girişimciye ulaşmak, Anadolu’ya açılarak her ilde yeni KAGİDER üyeleri kazanmak, AB hibe projesi kapsamında İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı’nı kurmak, gerek kamu gerekse özel sektörde satın almalarda daha fazla kadının tedarikçiler arasına girmesini sağlamak ve ticaretin kadınları portalını hayata geçirmek yer alıyor. Ayrıca kadın girişimciliği alanında çok önemli olan iki dünya kongresine, AFAEMME ve FCEM kongrelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. Her zaman olduğu gibi hep birlikte çok çalışacağız ve başarıya ulaşacağız.”

 

KAGİDER 15. Yılında “İlham Veren Kadınlar” adlı bir kitap hazırmıştı.

Kadın girişimciliğinin gelişmesini desteklemek ve Türkiye’de kadının konumunun güçlendirilmesine katkıda bulunmak üzere 2002 yılında kurulan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) 15’inci yaşını kutluyor. 15. yıla özel olarak gazeteci Elif Ergu’nun kaleme aldığı“ İlham Veren Kadınlar” adlı bir kitap hazırlandı. Kitap KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, KAGİDER Başkan Yardımcısı Zehra Güngör ve Elif Ergu’nun katıldığı basın toplantısında tanıtıldı. Basın toplantısında, kitaba paralel olarak Wise TV tarafından hazırlanan belgesel de gösterildi. İlham Veren Kadınlar kitabından elde edilecek gelir “Proje 15” isimli bir proje kapsamında kadın girişimcilerin desteklenmesi için kullanılacak.

 

KAGİDER 15. Yılını Kutluyor

 

 

  1 Yorum

  1. Pingback: Tech Talks Panellerinin İlki Yapıldı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir