Politikacılar ve Devlet Kurumları için Facebook

Facebook, politikacıların ve devlet kurumlarının seçmenlerle etkileşim kurma ve çevrimiçi topluluk oluşturmalarına yardımcı olacak “Politikacılar ve Devlet Kurumları” kaynak sayfasını kullanıma sunduğunu duyurdu.

Facebook’un konuyla ilgili yaptığı açıklamayı yazımda bulabilirsiniz.

Politikacılar ve Devlet Kurumları için Facebook

Facebook’un seçmenlerle etkileşimde bulunmak ve çevrimiçi topluluk kurmak için nasıl kullanılabileceğiyle ilgili bir rehber niteliğinde olan sayfa, Türkiye’deki politikacılar ve devlet kurumları için yardımcı bir kaynak olma amacı taşıyor.

Facebook, insanların sesi olarak onların önem verdikleri konular etrafında topluluklar oluşturabilmelerine yardımcı olmak istiyor. Seçmenleri bilinçlendirmek ve onların devlet kurumlarında kendilerini temsil eden kişileri bulmalarına, takip etmelerine ve onlarla bağlantı kurmalarına yardımcı olmak adına gerekli araçları sunmanın misyonu olduğuna olduğuna inanan Facebook, ayrıca seçilmiş temsilcilere, adaylara ve devlet kurumlarına topluluklarıyla etkileşimde bulunmaları için gerek duydukları araçları sunmaya da önem veriyor.

 

 

Politikacılar ve Devlet Kurumları” sayfası!

Politikacılar ve Devlet Kurumları” sayfası, seçilmiş temsilcilere, devlet kurumlarına, seçim kampanyası yürüten kuruluşlara ve politikaya yeni atılmış kişilere en iyi uygulamalar ve Facebook araçlarını ve ürünlerini hedef kitleleriyle bağlantı kurmak için nasıl kullanabilecekleriyle ilgili değerli bilgiler sunarken, aynı zamanda sayfa güvenliği ve emniyetiyle ilgili önemli ipuçları ve cevaplar da paylaşıyor.

Sayfada ayrıca Facebook’un sahte hesaplara karşı aldığı önlemler, reklamları daha şeffaf hale getirme, asılsız haberlerin yayılmasını engelleme, yabancı müdahaleleri sürekli olarak izleme ve seçmenleri bilinçlenmeleri konusunda teşvik etme gibi Facebook’un platformunda seçimler öncesi seçim bütünlüğünü korumaya yönelik attığı adımlarla ilgili bilgiler de yer alıyor.

 

Seçim Hatırlatması Mesajı 

Facebook’un Türkiye’deki seçim bütünlüğünü korumaya yönelik yaptığı çalışmalardan bahseden Facebook Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Çağatay Pekyörür, konuyla ilgili şöyle konuştu:
“Siyasi sayfalar için platformda gösterilecek sayfa güvenliği ve emniyetiyle ilgili bir hatırlatmanın yanı sıra, Facebook ayrıca 31 Mart günü Türkiye’deki insanları bu demokratik sürece dahil olmaları için teşvik etmek adına bir “Seçim Hatırlatması” gösterecek. Seçim günü Facebook’a giriş yapan kişiler, Haber Kaynaklarının en üstünde oy vermelerini hatırlatan bir mesaj görecek. İnsanlar ayrıca kime oy verdikleri bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına seçimde oy kullandıklarını da duyurabilecek.”

Facebook’u seçmenlerle etkileşimde bulunmak ve kendi çevrimiçi topluluğunuzu kurmak için nasıl kullanabileceğinizle ya da Facebook’un 31 Mart seçimleri öncesi attığı adımlarla ilgili daha çok bilgi almak için, ilgili sayfayı https://politics.fb.com/tr-tr/ ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Hikayeler İçin Etkinlikler Özelliğini Duyurmuştu.

Bu özellik kullanıcılara etkinlikleri Hikayeler üzerinden paylaşarak arkadaşlarıyla plan yapabilme olanağı sunuyor. Detaylar için ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

Facebook Hikayeler İçin Etkinlikler Özelliğini Duyurdu

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir