Nisan 2019 Filmleri

Nisan 2019 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Nisan 2019 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Nisan 2019 Filmleri.

 

Nisan 2019 Filmleri 1. Hafta

5 Nisan 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

 

Hayvan Mezarlığı Filmi

Stephen King’in yeni ufuklar açan korku romanı Hayvan Mezarlığı’ndan uyarlanan bu korku filminin yönetmen koltuğunda Kevin Kölsch ile Dennis Widmyer bulunuyor.

Oyuncu kadrosunda ise Jason Clarke, Amy Seimetz ve John Lithgow’ı izleyeceğiz.

Hayvan Mezarlığı Filmi Konusu

Karısı Rachel (Amy Seimetz) ve iki küçük çocuğuyla birlikte Boston’dan kırsal Maine’e taşınan ve sonrasında ailesiyle evinin yakınındaki ormanın derinliklerinde gizemli bir mezarlığı keşfeden Dr. Louis Creed’in (Jason Clarke) hikayesini konu alıyor. Louis, yaşadığı bir trajediden sonra garip komşusu Jud Crandall’a (John Lithgow) gider ve korkunç sonuçlara yol açacak bilinmez bir kötülüğü serbest bırakarak tehlikeli bir zincir reaksiyonu başlatır.

 

Shazam! 6 Güç Filmi

1939 yılında yaratılan süper kahraman Shazam’ı izlemeyi uzun zamandır bekliyorduk. Fantastik aksiyon türündeki filmin yönetmeni David F. Sandberg.

Oyuncu kadrosunda ise Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel, Jack Dylan Grazer ile Djimon Hounsou bulunuyor.

Shazam! 6 Güç Filmi Konusu

Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.

Hepimizin içinde bir süper kahraman vardır, bunu ortaya çıkarmak için sadece biraz sihir gerekir. Billy Batson, 14 yaşındaki kimsesiz çocuk, Shazam diye bağırdığı zaman, eski zamanlardan kalan bir büyücü sayesinde, yetişkin süper kahraman Shazam’a dönüşüyor. Kaslı, heykel gibi bir vücudun içinde hâlâ bir çocuk olan Shazam, her ergenin süper güçlerle yapacağı birçok şey yaparak hayatın tadını çıkarıyor.

 

Dumbo Filmi

Disney ve vizyoner yönetmen Tim Burton, farklılıkların hoş karşılandığı, ailenin önemsendiği ve hayallerin gerçekleştiği sevilen klasik bir hikaye olan Dumbo’yu, yepyeni bir canlı aksiyon macera olarak sunmaya hazırlanıyor.

Filminin oyuncu kadrosunda Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green, Alan Arkin, Finley Hobbins ve Nico Parker bulunuyor.

Dumbo Filmi Konusu

Sirkin sahibi Max Medici (Danny DeVito), eski yıldız Holt Farrier (Colin Farrell) ve çocukları Milly (Nico Parker) ve Joe’yu (Finley Hobbins), çok büyük kulakları yüzünden sirkte alay konusu olan yavru bir filin bakımı için işe alır. Ancak, Dumbo’nun uçabildiğini farketmeleriyle, yeni ve büyük eğlence merkezi Dreamland için hayvanları toplayan girişimci V.A. Vandevere’nin (Michael Keaton) ilgisini çeken sirk muhteşem bir dönüşüm yaşar. Dumbo, büyüleyici sirk sanatçısı Colette Marchant (Eva Green) ile yeni maceralara doğru kanatlanır, ta ki Holts, Dreamland’in bu parlak görüntüsünün altında karanlık sırlar yattığını öğrenene dek.

 

“Hababam Sınıfı”, “Yeniden Benden Hikayesi” ve “Suç Unsuru” bu hafta vizyona girecek olan yerli yapımlar.

 

Nisan 2019 Filmleri 2. Hafta

12 Nisan 2019 Cuma günü yerli yapımların bolca olduğu bir hafta. Hellboy ise Nisan ayını taçlandıran yapımlardan biri.

 

Hellboy Filmi

Cehennemden gelen ünlü çizgi roman karakteri Hellboy yıllar sonra sinemalara geri dönüyor. Ben hem çizgi romanlarının hem de Ron Perlman ile ete kemiğe bürünün ve 2004 yılında izlemeye başladığımız serinin hayranıyım. Ancak Guillermo del Toro’nun imzasını taşıyan serinin neden bir üçlemeye dönüşmediğini alamış değilim.

Bu defa filmin yönetmenliğini Neil Marshall üstlenmiş. Belki bir parça korku ve komedi faktörünü artırır diyordum ana fragman pek öyle görünmüyor. Hellboy her ne kadar cehennemden gelen bir karakter olsa bile ne karanlık ne de ürkütücü. Güçlü, neşeli ve eğlenceli bir karakter. Hellboy rolünde bu defa David Harbour’u izleyeceğiz. Kendisine Milla Jovovich ile Ian McShane eşlik ediyor. Hevesle bekliyorum, bakalım.

 

“Aşgar: Cin Vadisi”, “Çınar”, “Kapı”, “Kardeşler”, “Şipşak Aİle” ve “Mazlum Kuzey & Kuddusi2: La! Kasada Para Var!” bu hafta vizyona girecek yerli yapımlar.

 

Nisan 2019 Filmleri 3. Hafta

19 Nisan 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

 

Avengers: Endgame Filmi

Gönlümüzün efendisi son defa bizlerle buluşuyor. Belleklerimizde ayapyrı bir yeri olan yapımı Anthony ve Joe Russo kardeşler yönetiyor.

Marvel Stüdyoları’nın yirmi iki filminin görkemli bir sonucu olan “Avengers: Endgame” filminde, Thanos tarafından başlatılan ve evrenin yarısını yok edip Avengers üyelerini ayıran vahim olaylar silsilesi, geri kalan Avengers üyelerini son bir kez daha bir araya getiriyor.

“Avengers: Endgame” filminin yapımcılığını Kevin Feige, yönetmenliğini Anthony ve Joe Russo yapıyor. Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo, Trinh Tran, Jon Favreau ve Stan ise filmin baş yapımcıları. Filmin senaryosu da Christopher Markus & Stephen McFeely tarafından yazıldı.

Avengers Sonsuzluk Savaşı filmini aşağıdaki yazımdan hatırlayabilirsiniz.

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi

 

Avengers: Endgame Filmi Konusu

Thanos’un gazabının ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur.

Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Süper kahramanlar takımı için işler pek de iyi görünmemektedir. Ancak Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır. Daha önce var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve evrenlerin varlığını öğrenen ekip, Thanos’un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. Hepsi kişisel olarak önem verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir.

 

Bu hafta izleme listeme üç film daha alıyorum.

 

Greta Filmi

Neil Jordan’ın yönetmen koltuğunda olduğu gerilim filminde Isabelle Huppert, Chloë Grace Moretz ve Maika Monroe’yu izleyeceğiz.

Greta Filmi Konusu

Greta, metroda bulduğu çantayı sahibine ulaştırırken yolları kesişen iki kadının hikayesini anlatıyor. New York’ta tek başına yaşayan genç bir kadın olan Frances, metroda unutulmuş bir çanta bulur. Çantanın sahibi klasik müzik hayranı bir piyano öğretmeni olan Greta’dır. Çantayı sahibine ulaştırmaya kararlı olan Frances vakit kaybetmeden yola koyulur. Evine kadar gelip kendisine çantasını ulaştıran Frances’e teşekkür etmek isteyen Greta onu kahve içmeye davet eder. Bu sayede yolları kesişen ve birbirlerini tanımaya başlayan Frances ve Grera arasında kısa sürede beklenmedik bir arkadaşlık oluşur. Ancak bir süre sonra Frances hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder.

 

Lanetli Gözyaşları Filmi – The Curse of La Llorona

Yönetmen koltuğunda bulunan Michael Chaves’in ( ki Conjuring 3’ün de yönetmeni kendisi) ilk uzun metraj çalışması olan bu korku filminde, kendisine ve ailesine musallat olan doğaüstü varlıktan kurtulmaya çalışan Anna’nın hikayesi anlatılıyor. Filmin yapımcılığını Conjuring’in yönetmeni James Wan

Filmin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini, Raymond Cruz, Tony Amendola’yı izleyeceğiz.

Lanetli Gözyaşları Filmi Konusu

Anna Garcia 1973 Los Angeles’ta yaşayan bir sosyal hizmetler görevlisidir. Elindeki davalardan biri onu oldukça zorlamaktadır. Davanın derinlerine indikçe karmaşık davanın içinde ürkütücü doğaüstü güçler olduğunu fark etmeye başlar. Bu doğaüstü güçlerin yarattığı etkiler, Anna’nın kendi ailesinin başına gelenlere benzer izler taşımaktadır. Bu doğaüstü izler, kendi eliyle mühürlenmiş korkunç bir kaderde sıkışıp kalan, korkunç görünüşü ve ölümle yaşam arasında sıkışan ruhu ile dehşet salan La Llorona’nın izleridir.

 

Neden Yaratıcıyız? Belgeseli – Why Are We Creative: The Centipede’s Dilemma

Bu ilgi çekici belgeselin yönetmeni olan Hermann Vaske; David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, John Hegarty, David Lynch, Yohji Yamamoto, Damien Hirst, Angelina Jolie, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Neo Rauch, Stephen Hawkins, the Dalai Lama, Peter Ustinov, Marina Abramovic, Diane Kruger, Julian Schnabel, John Cleese, Jimmy Page, Vivienne Westwood ve Takeshi Kitano ile röportaj yaparak, yaratıcılığın kaynağını sorguluyor.

 

Ayrıca Mads Mikkelsen’in son filmi Arctic ve Karyn Kusama’nın yönetmen koltuğunda olduğu Nicole Kidman’ın son filmi Destroyer’de bu hafta vizyona giren yapımlardan. Meraklılarının kaçırmamasını öneririm.

 

“Hayatta Olmaz”, “Meteler”, “O İş Bende” ve “Saf” bu hafta vizyona girecek olan yerli yapımlar arasında.

 

Nisan 2019 Filmleri 4. Hafta

26 Nisan 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız ve izleme listeme aldığım filmler aşağıda.

 

Doubles Vies – Non Fiction

Doubles Vies, değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışan bir yayımcı ve yazarın hikayesini anlatıyor. Romantik komedi türündeki filmin yönetmen koltuğunda Olivier Assayas bulunuyor. Assaayas’ı Hayalet Hikayesi filminden hatırlıyoruz. Oyuncu kadrosunda ise Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne’i izleyeceğiz.

Doubles Vies Filmi Konusu

Alain, yıllarıdır ünlü yazar Leonard ile birlikte çalışmaktadır. Leonard, yeni bir kitap hazırlığı içerisindedir. Ancak yayıncılık dünyası büyük bir değişim içerisindedir. Hızla değişen ekonomik dünya, yayıncılıkta da bir dönüşüm yaratmış, yayıncılıkta dijital bir döneme geçilmiştir. Alain ve Leonard bir yandan dijital dönüşümün edebiyat dünyası üzerindeki etkileri ile uğraşıp devrime ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da girdikleri orta yaş krizinin getirdikleri ile boğuşur.

 

Eve Dönüş Filmi – Ben is Back

Peter Hedges’in yazıp yönettiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance’i izleyeceğiz.

Eve Dönüş Filmi Konusu

Ben, bir Noel arifesinde hiçbir şeyin farkında olmayan ailesinin yanına döner. Ben’in ihtiyatlı annesi Holly Burns (Julia Roberts) çok sevdiği oğlunu içtenlikle karşılar fakat yeni gerçekler su yüzüne çıktıkça çok geçmeden oğlunun tehlikede olduğunu öğrenir. Holly, hayatlarını sonsuza dek değiştirebilecek gelecek 24 saat içinde ailenin çöküşüne engel olmak için elinden geleni yapmak zorundadır.

 

“Hasbihal”, “Nebula” ve “Sıfır: Etkisiz Eleman” bu hafta vizyona girecek olan yerli yapımlar arasında.

 

Mart 2019’da izlediğimiz filmleri hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

 

Mart 2019 Filmleri

 

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir