Mart 2019 Filmleri

Last updated on Mart 19th, 2019 at 07:56 pm

Mart 2019 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Mart 2019 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Mart 2019 Filmleri.

Mart 2019 Filmleri 1. Hafta

1 Mart 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

Hollywood’un en büyük sinema ödül töreni olan Oscar Ödülleri bu sene Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen görkemli törende 91. kez sahiplerini buldu. Ödül kazananların tam listesi ve Oscar’ın En Çok Konuşulan İsimleri aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz.

 

Oscar’ın En Çok Konuşulan İsimleri

 

Mart ayının ilk haftasında Oscar kazanan filmlerin tekrar gösterime girdiğini görüyoruz.

Bunlar Bir Yıldız Doğuyor Filmi  ve Yeşil Rehber.

Aynı zamanda sene içinde büyük ses getiren “Müslüm” filmi de yine tekrar gösterimde.

 

Şeytanın Kapısı Filmi

İrlanda’da yaşanan tuhaf olayları araştırmakla görevli iki rahibin yaşadıklarını konu alan korku türündeki filmin yönetmeni Aislinn Clarke. Filmin oyuncu kadrosunda Lalor Roddy, Ciaran Flynn ve Helena Bereen bulunuyor.

Şeytanın Kapısı Filmi Konusu

Rahip Thomas Riley ve Rahip John Thornton, Vatikan tarafından bir olayı araştırmak için İrlanda’ya gönderilir. Rahibeler tarafından işletilen ve günah işleyen kızların kefaret ödemek için çalıştıkları Magdalen Çamaşırhaneleri’nde bulunan Meryem Ana heykellerinden birinin kan ağladığına dair gelen haber üzerine bölgeye gelen rahipler, iddia edilenlerin gerçekliğini araştırmaya başlar. Anlatılan mucizeyi yakalama umudunu taşıyan Rahip Thornton, soruşturmayı kamera ile kaydetmeye başlar. Rahip Thornton, araştırma sırasında birçok tuhaf olaya şahit olsa da, anlattıkları bu konularda deneyimli bir rahip olan Thomas Riley’i ikna etmeye yeterli olmaz. Ancak manastırın bodrumunda 16 yaşında hamile bir kız olan Kathleen’i zincirlenmiş bir halde bulduklarında, soruşturma farklı boyutlara taşınmaya başlar. Rahipler, araştırmayı ilerlettikçe beklediklerinin de ötesinde korkunç gerçeklerle karşı karşıya kalır.

 

Oscar Ödülleri ardından “Oscar Ödüllerinin En Çok Konuşulanları” ile ilgili Hasan Yalçın ile yaptığımız canlı yayının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Yerli yapımlar “Mucize 2 Aşk”, “Öldür Beni Sevgilim”, “Yalan Dolan”, “Musabbar” bu hafta vizyona giriyor.

 

Mart 2019 Filmleri 2. Hafta

8 Mart 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

 

Captain Marvel Filmi

Anna Boden ve Ryan Fleck’in yönettiği ve merakla beklediğimiz Captain Marvel filminin oyuncu kadrosunda Brie Larson, Carol Danvers, Samuel L. Jackson ve Ben Mendelsohn bulunuyor.

Captain Marvel Filmi Konusu

Film, 1990’larda geçen Captain Marvel, Carol Danvers’in evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelmesini konu alıyor. Hikaye ilerledikçe, iki uzaylı ırkı arasındaki galaktik bir savaş Dünya’ya kadar ulaşıyor ve Danvers müttefiklerden oluşan küçük bir grupla kendisini bir girdabın içinde buluyor.

İlk olarak 1967 yılında yayınlanan Marvel çizgi roman serisi “Captain Marvel” filminin yıldızları Akademi Ödülü sahibi Brie Larson (“Room,” “Kong: Skull Island”) Carol Danvers /Captain Marvel olarak, Samuel L. Jackson  (Marvel Stüdyoları “Avengers: Age of Ultron,” “The Hateful Eight”) Nick Fury olarak, Ben Mendelsohn (“Rogue One: A Star Wars Story,” “Mississippi Grind”) Talos olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca Annette Bening (“American Beauty,” “20th Century Women”) ile Agent Coulson rolünde Clark Gregg’i (“Marvel’s The Avengers,” “Agents of S.H.I.E.L.D.”)  ve de Starforce Komutanı rolünde ise Jude Law’u (“Spy,” “Grand Budapest Hotel”) izleyeceğiz.

 

Herkes Biliyor Filmi – Todos lo Saben – Everybody Knows

Asghar Farhadi’nin yönettiği gerilim dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Penelope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darin ve Eduard Fernandez bulunuyor.

Herkes Biliyor Filmi Konusu

Buenos Aires’te yaşayan Laura, kız kardeşinin düğünü için İspanya’daki köyüne gider. Bu mutlu buluşma aile ve eski tanıdıklarla birlikte kutlanırken Laura’nın büyük kızı kaçırılır. Yaşanan huzursuz günlerde aile fertleri ve köy ahalisi arasındaki kimi sırlar su yüzüne çıkar. Filmde, kız kaçırılması ve mutsuz aile olayları yanı sıra karakterlerin karmaşık geçmişleri de inceleniyor.

 

 

 

Yerli yapımlar “Arada”, “Hüddam 2”, “Kapan”, “Güven” bu hafta vizyona giriyor.

 

Mart 2019 Filmleri 3. Hafta

15 Mart 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

 

İstila Altında Filmi – Captive State

Rupert Wyatt’ın yönettiği ve aynı zamanda senaryosunu Erica Beeney ile birlikte yazdığı bu bilim kurgu türündeki filmin oyuncu kadrosunda Machine Gun Kelly, Vera Farmiga ve John Goodman’ı izleyeceğiz.

İstila Altında Filmi Konusu

Film, dünya dışı bir güç tarafından bölgelerinin işgal edilişinin ardından geçen 10 yıldan sonra gezegenlerini geri almak için mücadele veren cesur insanları konu alıyor. Muhalifler ve işbirlikçiler arasındaki derin çizgide, Chicago parçalanıyor. Geriye yalnızca korku ve gerilim dolu bir mücadele kalıyor.

 

Güzel Oğlum Filmi – Beautiful Boy

Felix Van Groeningen’in yönettiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Steve Carell, Timothée Chalamet, Maura Tierney ve Amy Ryan bulunuyor.

Güzel Oğlum Filmi Konusu

Nick parçalanmış bir ailenin çocuğudur. Annesi Vicki ile babası David boşanmış, mahkeme velayetini annesine vermiştir. İyi bir baba olan David, oğlundan uzak kalsa da O’nunla ilgilenmeyi ihmal etmez. İyi bir çocuk ve başarılı bir öğrenci olan Nick’in hayatındaki değişim kısa sürede ailesinin de dikkatini çeker. Oğlundaki değişimlerin nedenini anlamaya çalışan David, Nick’in bağımlı olduğunu öğrenir. David, güzel oğlunu iyileştirmeye kararlıdır.

 

Kadavra Filmi – The Possession of Hannah Grace

Diederik Van Rooijen’in yönettiği korku türündeki filmin oyuncu kadrosunda Shay Mitchell, Grey Damon, Kirby Johnson ve Nick Thune bulunuyor.

Kadavra Filmi Konusu

Şok edici bir şeytan çıkarma ayininin kontrolden çıkması sonucunda, genç bir kadın yaşamını kaybeder. Aylar sonra eski bir polis olan Megan Reed morgda, gece vardiyasında çalışmaya başlamıştır ki, kimliği belirsiz meçhul bir kadavra morga getirilir. Bu sırada Megan Reed korkunç deneyimler yaşamaya başlar ve kadavranın şeytani bir güç tarafından ele geçirilmiş olabileceğini düşünmeye başlar.

 

Yerli yapımlar “Marid”, “Sen Giderken”, “Sokağın Çocukları”, “Türk İşi Dondurma” bu hafta vizyona giriyor.

 

Mart 2019 Filmleri 4. Hafta

22 Mart 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

 

Biz Filmi – Us

Jordan Peele’in yönettiği bu gerilim filmini izlemeyi merakla bekliyorum. Fragmanı oldukça ürkütücü olan yapımın oyuncu kadrosunda Lupita Nyong’o, Winston Duke ve Elisabeth Moss’u izleyeceğiz.

Biz Filmi Konusu

Adelaide ve Gabe Wilson birbirlerini ve ailelerini seven, huzurlu ve mutlu bir çifttir. Yorucu geçen bir yılın ardından çift 2 çocuklarını da alıp Kuzey Kaliforniya’da sahil kenarında bulunan evlerine giderler. Tyler ailesi ile sahilde geçirdikleri bir günün ardından, geçmişte bir çeşit travma atlatmış olan Adelaide ailesinin başına bir şey gelebileceği konusunda paranoyaklaşmaya başlar. Gece çöktüğünde Wilson ailesinin, yolda el ele tutuşmuş dört kişiyi görmesinin ardından her şey daha paranoyak bir hal alacaktır. Evlerine yapılan saldırıyı savuşturamayan ailenin yaşayacağı en büyük dehşet ise evlerine giren bu 4 kişinin aslında kendilerinin birebir kopyaları olmasıdır. Birbirinin klonu gibi olan iki ailenin arasındaki en önemli fark ise içlerinden yalnızca birinin hayatta kalabileceğidir.

 

Soğuk İntikam Filmi – Cold Pursuit

Hans Petter Moland’ın yönettiği aksiyon dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Tom Bateman, Tom Jackson’ı izleyeceğiz.

Soğuk İntikam Filmi Konusu

Sessiz bir aile babası olan Nels, kar temizleyiciliği yapmaktadır. Oğlu Kyle’nin bir uyuşturucu baronu tarafından öldürülmesi üzerine kasabadan ayrılmaya karar verir ve intikam almak için vakit kaybetmez.

 

Yerli yapımlar “Ali”, “Çat Kapı Aşk”, “Özgür Dünya”, “Şeytan-i Ins” bu hafta vizyona giriyor.

Çizgi film dalında en iyi Oscar adaylarından biri olan ve Mamoru Hosoda imzasını taşıyan “Miari” de bu hafta vizyonda.

 

Mart 2019 Filmleri 5 Hafta

29 Mart 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

 

The Professor and the Madman

Yönetmen koltuğunda Farhad Safinia’nın oturduğu biyografik yapımın oyuncu kadrosunda Mel Gibson, Sean Penn, Ioan Gruffudd, Jennifer Ehle ve Natalie Dormer bulunuyor.

Film, Oxford İngilizce Sözlüğü’nün yaradılışın gerçek hikayesini konu ediyor. Professor James Murray, gerçekleştirmek istediği proje için çalışmaktadır. Amacı, Oxford İngilizce Sözlüğü’nün on bin kelimelik ilk baskını hayata geçirmektir. Çalışmalarını sürdürdüğü sırada Murray’in eline akıl hastanesinden büyük bir çalışma geçer. Çok tehlikeli hastaların konulduğu bir akıl hastanesinde yatmakta olan Dr. W.C. Minor, profesöre 10,000 kelimelik bir çalışma gönderir.

 

Kursk Filmi

Thomas Vinterberg’in yönettiği tarihi filmin oyuncu kadrosunda  Matthias Schoenaerts, Léa Seydoux ve Colin Firth’ü izleyeceğiz.

Kursk Filmi Konusu

Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana Rus Donanması’nın gerçekleştirdiği ilk tatbikatta kullanılan K-141 Kursk denizaltısı batmaz diye düşünülmektedir. Bu mürettebatın içinde Kaptan Mikhail Kalekov da vardır. Mikhail ve mürettebat Kursk’a biner ve Barents Denizi’ne dalarlar. Bir süre sonra beklenmedik patlamalar olur ve mürettebatın bir kısmı hayatını kaybeder. Hayatta kalma mücadelesi başlar.

 

Loro Filmi

İtalyan başbakan Silvio Berlusconi‘nin hayatını konu alan biyografik filin yönetmeni Paolo Sorrentino.

Fransa – İtalya ortaklığında gerçekleşen filmin oyuncu kadrosunda Toni Servillo, Elena Sofia Ricci ve Riccardo Scamarcio’yu izleyeceğiz.

 

Yerli yapım “Cinayet Süsü” bu hafta vizyona giriyor.

 

Şubat 2019’da izlediğimiz filmleri hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

Şubat 2019 Filmleri

 

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir