Ayşe Teyze ile Yiyin Gari

Kızartılmadan sadece fırınlanarak hazırlanan, yüzde 50 daha az yağlı Lay’s Fırından’ın reklam yüzlerinden biri olan Ayşe Teyze, hepimizin yüzünü gülümseten sıcacık bir kadın.

Hem favori lezzetlerimden olan #Firindanlezzetler‘in  öyküsünü dinlemek, hem de İzmir Ödemiş Birgi’de yaşayan Ayşe Teyzeyi ziyaret etmek için düştük yollara.

 

Ayse_Teyze_

 

Ayşe Elmacı hepimizin belleklerine kazınan ve her duyduğumuzda ve gördüğümüzde bizi gülümseten “Yiyin Gari” söyleminin sahibi, harika bir insan. On iki yıl önce maceralı bir şekilde reklam dünyası ile tanışan Ayşe Teyze’nin mutluluk dolu bir hikayesi var. Kendisinden dinlediğim bu hikayeyi size aktaracağım.

 

Ayşe Teyze Anadolu insanının sempatikliğinin, doğallığının, sıcaklığının sembolü. İçtenlikle bakan ve gülümseyen yüzünü gördüğünüzde ona sarılmamanız, ellerini öpmemeniz imkansız. Ufacık bedeniyle kocaman sarılıp, sarmalıyor.

 

Lays_Firindan_Ayse_Teyze4

 

Kendisi 60 Yaşını devirmiş ama çocuksu bakışını ve şen kahkahasını hiç kaybetmemiş. Bizleri misfir ettiği evi, köyün en yükseklerinde muhteşem bir manzaraya sahip. Oradan başka bir yerde yaşamayı hiç istememiş… Eşiyle, çocuklarıyla, komşularıyla birlikte huzur içinde yaşadığı bu köy, olmak istediği ve mutlu olduğu tek yer. Bu aralar Lale mevsimi olduğu için İstanbul’u özlüyor ve tekrar görmek istiyormuş.

 

LaysFirindan_Ayse_teyze

 

Ayşe Teyzenin Lay’s ile buluşan hikayesi bundan tam 12 Yıl önce başlamış. O zamanlar çalıştığı turşu fabrikasına gelen yetkililer projelerinin yüzü olacak biri aradıklarını belirtmişler. Ayşe teyze cesur ve kararlı davranmış, rakiplerinin arasından sıyrılarak seçilmiş. Böylece çevresinde imrenilen bir başarıya imza atmış. Bu sayede hem ev ekonomisine katkıda bulunmuş hem de unutulmaz anılar biriktirmiş. Özellikle katıldığı Beyazıt Öztürk’ün programını dilinden düşürmüyor. Ödemiş’in en meşhur kişisi Ayşe Teyze’nin evinin kapıları, onu merak edip tanışmak isteyen ziyaretçilerle dolup taşıyor.

 

Lays_Firindan_Ayse_Teyze1

 

Lay’s ile birlikte çıktığı, markanın yüzü olduğu ve “Yiyin Gari” dediği bu yolculukta kimlerle tanışmamış ki…

Ülkemizde ve dünyada milyonları peşinden sürükleyen onlarca şöhretle birlikte böyle bir projede yer almak onun için de tarifsiz bir mutluluk. Çok güzel anılar yaşamış ve bunları öyle güzel anlatıyor ki, tatlı şivesi ile tüm gün konuşsa hiç sıkılmadan dinleyebileceğiniz bu nur yüzlü kadına hayran kalıyorsunuz. Bu arada sağlığı için en bol tükettiği şey ise peynir, süt ve yoğurtmuş. Mutfakta da çok marifetli, bizim için yaptığı lezzetlerin tadı hala damağımda.

 

Ayşe Elmacı’nın eşi Yunus Bey’de kendisi gibi ışıl ışıl biri. Evlilikleri boyunca birbirlerini üzmemişler, hep birbirlerini hoş tutmuşlar ve şu aralar torunları en büyük mutluluk kaynakları.

 

Lay_firindan_Ayse_teyze01

 

 

Ayşe Teyzeyi en son Lay’s Fırından Lezzetlerin yeni reklamında izledik. Burcu Esmersoy ve Refika ile geçtiği ekran karşısında, yine bize “Yiyin Gari” dedi.

Yüzde 50 Daha az yağlı ve fırınlanarak pişirilmiş Lay’s Fırından Lezzetleri,

Lay’s Yoğurt ve Mevsim Yeşillikleri Çeşnili,

Lay’s Kurutulmuş Yeşillik Çeşnili,

Acı Kırmızı Biber Çeşnili’den oluşuyor.

 

 

Lays_Firindan_Lezzetleri

 

Kızartılmadan sadece fırınlanarak hazırlanan ve yüzde 50 daha az yağlı Lay’s Fırından’ın, Türkiye’nin en lezzetli fırın yemeğinin belirleneceği “Lay’s Fırından Lezzetler Yarışması”nda sona gelinmiş. Tüm Türkiye’den birbirinden lezzetli yüzlerce tarifin katıldığı yarışmada finale kalan 5 yaratıcı tarif, yarışmanın jüri koltuğunda oturan ekranların güzel ve formda sunucusu Burcu Esmersoy ile Türk mutfağına yenilikçi bir bakış açısı getiren Refika Birgül tarafından belirleniyor.

En leziz fırın tarifinin” seçildiği yarışmada birinci gelecek yarışmacıya, “Fırın Lezzeti Ustası” ünvanı verilecek. Sonucu merakla bekliyorum 🙂

 

 

 

İstanbul’dan İzmir Ödemiş Birgi’ye uzanan bu harika yolculukta, Değerli Arkadaşım PepsiCo Marka iletişim ve PR Müdürü Zeynep Yüksel ve Akşam Gazetesi Haftasonu Ekleri Editörü Arzu Akyol ile birlikteydik. Arzu Hanım, Ayşe Teyze ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdi, güne ait tüm detayları okumak için bu hafta sonu Akşam Gazetesi almayı unutmayın. Güne ait fotoğraflar ise Uygar Taylan tarafından çekildi.

 

 

Lays_logo_UK(cs)

 

Lay’s bir Frito Lay markası. Frito Lay ise PepsiCo kuruluşu. PepsiCo, 1965 yılında Pepsi Cola ve Frito Lay’ın birleşmesiyle kurulmuş. Kendileri benim lovemark’larımın başında geliyor. Ülkemiz adına yapıkları sürdürülebilirlik çalışmalarını ve projelerini büyük bir mutluluk ve şükranla takip ediyorum.

Aşağıda konuyla ilgili yazılarımı bulabilirsiniz.

PepsiCo Türkiye İle Patates Hasadı!

PepsiCo Hakkında Çok Gizli Bilgiler!

 

Ayşe Teyzeye mutluluğunun sürdüğü sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum. Onu izlemekten büyük keyif alıyorum.

Aşağıda bu özel güne ait çektiğim kliplerden oluşan bir video var. Hem izleyin hem de Lay’s Fırından lezzetlerini yiyin gari 🙂

 

 

Etkinlik daveti için Zarakol İletişim Hizmetleri ailesine çok teşekkür ederim 🙂

 

 

  6Yorum

 1. Avatar cagdaswoo   •  

  Ayağına, yüreğine, emeğine sağlık Fundalina.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Çok teşekkür ederim, ne kadar zarifsiniz 🙂

 2. Avatar Erhan GENÇ   •  

  Ya gerçekten çok iyi bir teyzemiz. Şaka yapmıyorum bu teyze laysi bana sevdiren 🙂 Yazı için teşekkürler.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Kesinlikle tatlı bir kadın, kendisini çok seviyorum ve samimi buluyorum. İlginiz için ben teşekkür ederim.

   • Avatar Ayşenaz   •  

    Evet öyledir kendisi babaannem olur çok tatlı ve çok kibar biridir ve evini ordaki manzara, tavuklarıyla… gerçekten cok tatlidir ve tavukları unun herşeyi bizim eve gelmiyor tavuklata bakıcam onları kim bakacak diye🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir