Bridget Jones’un Bebeği Filmi

Bridget Jones’un Bebeği filmi bu Cuma vizyonda.

UIP Türkiye basın gösterimi ile izlediğim film, Bridget Jones’un doğru erkeği bulma yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor.

bridget-jonesun-gunlugu

Bridget Jones Kimdir?

Helen Fielding’in çok satan romanı “Bridget Jones’un Günlüğü” sinemaya unutulmaz karakterlerden biri olan Bridget Jones’u kazandırmıştı.

2001 yılı İngiliz yapımı bu romantik komedi; otuzlu yılların başında, bekar ve fazla kilolarını vermeye çalışan Bridget’in, hayatının erkeğini bulma çabalarını eğlenceli bir dille beyazperdeye taşımıştı.

 

 

 

Devamı niteliğindeki “Bridget Jones: Mantığın Sınırı” ise 2004 yılında Beeban Kidron tarafından uyarlanmış, her ne kadar ilki kadar ilgi görmese bile Bridget Jones hayranlarını mutlu etmişti. İlk filmden dört yıl sonrasını anlatan ikinci filmde Bridget, artık Marc Darcy’nin kız arkadaşıydı ve kusursuz erkek arkadaşıyla olan ilişkisinden çok mutluydu. Ancak her ilişkide olduğu gibi güven sorunu ortaya çıkmış, sorgulamalar başlamıştı.

 

bridget-jones-2

 

Bridget Jones’un Bebeği filmi

En nihayetinde Daniel Cleaver ve Mark Darcy arasında kalan eğlenceli ve sakar Bridget Jones, aslında beyaz atlı prensin olmadığını öğrendi ve o günden bu yana tam 12 yıl geçti.

Bridget artık kırklı yaşlarının başında ve ne sakarlığından bir şey kaybetmiş ne de gerçek aşkı bulma konusundaki hevesinden vazgeçmiş görünüyor.

 

Bridget Jones’un Bebeği Filmi Konusu

Mark Darcy’den (Firth) ayrıldıktan sonra Bridget Jones’un (Zellweger) “sonsuza dek sürecek mutluluğu” pek de planladığı gibi gitmiyor. Kırk küsur yaşında ve yeniden bekar biri olan Bridget, mesleğine odaklanmaya ve etrafını arkadaşlarıyla çevrelemeye karar veriyor. (Bridget’i bilirsiniz, başına en büyük işleri verdiği bu kararlarla açar.)

İşleri yeni genç patronu sebebiyle çıkmaza giriyor, arkadaşları artık çocuklu ve aldığı davetler genellikle doğum günleri ve vaftiz törenleri. Bu törenlerden birinde Mark Darcy ile karşılaşıyor ve yeni bir ilişki arayışına giriyor.

Hızlı geçen bir hafta sonu neticesinde Bridget, beklenmedik bir şekilde hamile olduğunu öğreniyor. Ancak bir sorun vari bebeğin babasının kim olduğundan emin değil.

 

bridget-jones-filmi-oyunculari

 

Bridget Jones’un Bebeği Filmi Oyuncuları

Dünyaca sevilen Bridget Jones serisinin “Bridget Jones’un Bebeği” filminde Oscar ödüllü Renée Zellweger ve Colin Firth’e, Patrick Dempsey eşlik ediyor. Yönetmenliğini Sharn Maguire’ın (Bridiget Jones’un Günlüğü) yaptığı filmin oyuncu kadrosuna Emma Thompson da katılıyor. Working Title Films’de uzun zamandır birlikte çalışan Tim Bevan ve Eric Fellner, Debra Hayward ile birlikte filmin yapımcılığı üstleniyor.

 

Bridget Jones’un Bebeği Filmi Fragmanı 

 

Bu filmle Bridget Jones’un eğlenceli hikayesi kaldığı yerden devam ediyor. Yıllar içerisinde elbette yüzler kırışmış, ifadeler değişmiş… tıpkı bizler gibi. Öte yandan keyifle izlenen, bolca gülümseten bir film izliyoruz.

Jones hayranları bu filmi tatlı bir nostalji ile izleyecek, Renee Zellweger’in başkalaşımına üzülerek şahit olacaktır. Her ne kadar bakışları ve mahçup gülümsemesi aynı olsa bile, o tombilik suratın yerinde yeller esiyor. Keşke film gerçekten kaldığı yerden devam etse ve Bridget Jones’un doğal yaş alışına şahit olabilseydik.

Tıpkı Bridget gibi Zellweger’de başına en büyük işleri “aldığı kararlarla” açıyor.

 

bridget-jones-karakteri

 

Bridget Jones’un Bebeği; senaryosu keyifli, iyi oynanmış ve yönetilmiş, ilk iki filmi tekrar izleme isteği uyandıran başarılı bir yapım.

Sonuç olarak sıkılmadan ve bolca eğleneceğiniz bir film sizi bekliyor. Şimdiden hepinize iyi seyirler.

 

 

 

  1 Yorum

  1. Avatar Samet Tutal   •  

    Eyvallah öneri için, izleyip sitede yorumlabileceğim bir filme benziyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir