Dijital Topuklar Platformu ile Tanışmaya Ne Dersiniz?

Dijital Topuklar Platformu ile tanışmaya ne dersiniz?

Dijital Topuklar, bundan böyle “Dijital Topuklar Platformu” olarak yıl boyunca online şekilde içerikler paylaşacak.

Dijital Dünyadaki Kadınları Bir Araya Getiren Dijital Topuklar 2018’e Yeniliklerle Başladı.

Dijital Topuklar, bundan böyle sadece zirve olarak değil, “dijitaltopuklar.com” ismi ile “Dijital Topuklar Platformu” olarak yıl boyunca online şekilde içerikler paylaşacak.

Dijital Topuklar Platformu Nedir?

Var olduğu alanlardaki birçok boşluğu doldurmak ve dijital bir kütüphane olmak üzere yola çıkan Dijital Topuklar ekibi; kadınlara ilham vermeyi, hayallerini gerçekleştirmeleri için onları harekete geçirmeyi hedefliyor. Bu hedefi doğrultusunda, dijital dünyada iş yapmanın yanı sıra feminizm ve toplumsal cinsiyet eşitliliğini, başarının gücü, kadın olmanın zorlukları ve kazanımları gibi birçok konuyu ele alan Dijital Topuklar Platformu; kadınları fayda odaklı, içten, güvenilir ve yol gösterici olmaya, kendi tutkularını keşfetmeye, yaratıcıklarını harekete geçirerek üretmeye ve ürettikleri dünya ile paylaşmaya davet ediyor.

Platformdan İlham Veren Başlıklar

Dişital Bilgiler” bölümünde içerik üretiminden “Etki Lideri Pazarlaması”na, dijital dünyada iş yapmanın incelikleri ele alınıyor. “Dijital Gelecek” başlığı ile ebeveyn ve çocukların dijital dünyayı nasıl kullanması gerektiğini, gelecekte onları nelerin beklediğini açıklayan yazılar paylaşılıyor. “Dişital Dönüşüm” başlığı ile “Dijital dünyada bugün dünden neden farklı?” sorusunun cevabı aranırken, toplumsal cinsiyet eşitliğine giden yoldaki gelişmelere dikkat çekiliyor. Kale Grubu desteğiyle hayata geçirilen “İlham Veren Topuklar” başlığı altında ise günümüz kadınlarına ilham vermek ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla başarılarıyla adından söz ettirmiş kadınların hikâyelerine yer veriliyor.

1 Mart itibarıyla içerik paylaşımına başlayan platform önümüzdeki günlerde hiç konuşulmamışa dikkat çekmeye ve dijital dünyaya merak salanlara yol göstermeye devam edecek.

 

Dijital Topukların kurucusu Elif Doğan ve Perihan Gürer’e yeni platformlarında bol başarılar, bereketli yayınlar diliyorum.

 

Dijital Topuklar Platformu

Dijital Topuklar Platformu

 

Türkiye’nin ilk ve tek kadın zirvesi Dijital topuklar 2017 alanında önemli konuşmacıları bir araya getirmişti.

Bu yıl ikinci yaşını kutlayan zirve, tüm gün süren konferans şeklinde organize edilmişti. “Girişimci Dijital Kadınların Yol Haritası” panelinde konuşma fırsatı bulduğum zirveye dair gün içinde yaşananları ve konuşmama kaynaklık eden makalemi yazımda bulabilirsiniz.

 

Dijital Topuklar 2017’nin Ardından

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir