Eylül 2017 Filmleri

Eylül 2017 filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte konuları, fragmanları ve gösterim tarihleri ile birlikte Eylül 2017 filmleri.

 

Eylül 2017 Filmleri

Eylül ayı bayram tatilinin etkisiyle durağan başlıyor ve yavaş yavaş açılıyor. Hemen her hafta merakla beklenen bir yapımı izleme şansı bulacağız.

Eylül ayı filmleri birinci haftasıyla başlıyoruz.

 

İlk Kurşun Filmi – First Kill

İlk izlenim puanları düşük olmasına rağmen Bruce Willis’den kötü film çıkmaz düşüncesiyle izleme listeme aldığım film aksiyon türünde.

Steven C.Miller’ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Bruce Willis, Hayden Christensen, Ty Shelton.

İlk Kurşun Filmi Konusu : Başarılı bir broker olan Will, oğlu ile bağını güçlendirmek için ailesini büyüdüğü yere götürür. Oğluyla avlanmaya çıktıklarında bir polis memurunun öldürülmesine tanık olurlar. Oğlu suçlular tarafından rehin alınan Will, bir piyona dönüşür.

 

Siccin 4 Filmi

Yönetmen Alper Mestçi’nin Siccin serisindeki başarısı malumunuz. Türk korku filmi klasiğinde bu defa drama odaklanıyor ve Yılmaz ailesinin başından geçen tuhaf olaylara ortak olup, ailenin başına musallat olan cinlerin dünyasına yakınlaşıyor.

Siccin 4’ün oyuncu kadrosunda Mirza Metin, Yasemin Kurttekin, Sebahat Adalar, Yasemen Büyükağaoğlu, Mana Alkoy, Merve Ateş, Muhammed Salih Gönültaş, Kıvılcım Kaya, Aslı Sevi ve Adnan Koç gibi isimler bulunuyor.

Siccin 4 Filmi Konusu : Geçmişte zengin bir aile olan Yılmaz Ailesi, yaşadıkları maddi sorunlar nedeniyle babaanne Saadet’in yanına taşınmak zorunda kalırlar. Fakat Saadet bu evde sandıkları gibi yalnız değildir. Bahçesinde kocasının mezarı bulunan Saadet’in eski evi, başka alemden olan sakinler tarafından sahiplenilmiştir. Ve bu sakinler, evde Saadet dışında kimseyi istememektedirler.

 

Yedinci Hayat Filmi – Seven Sisters

Haftanın tek bilim kurgu aksiyon türündeki yapımı. Netflix yapımının uygulama üzerinden izlenmeden sinemada yer bulması bizler için manidar. Tommy Wirkola’nın yönetmen koltuğunda bulunduğu filmin oyuncu kadrosunda Noomi Rapace, Glenn Close ve Willem Dafoe’yu izleyecğiz.

Yedinci Hayat Filmi Konusu :

Nüfus artışı sebebiyle yeni yasalar yürürlüğe girer ve herkes sadece bir çocuk sahibi olabilir. Birbirinin aynı yediz kız kardeşler, bu yasaya kendilerince getirdikleri bir düzenle karşı koymaya çalışır. Büyükbabaları tarafından haftanın 7 günü ile adlandırılan kardeşler, isimlerinden mütevellit sadece o gün dışarıya çıkar. Bir süre bu düzen devam eder ancak bir gün kardeşlerden biri eve dönmez ve düzenleri sarsılır.

Yerli yapımlar Bekar Bekir ve Deli Dumrul bu hafta vizyona giriyor.

Eylül ayı filmleri ikinci haftasına gelince.

.

Barry Seal : Kaçakçı Filmi

Tom Cruise, Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow) filminde birlikte çalıştığı direktör Doug Liman (Geçmişi Olmayan Adam, Bay ve Bayan Smith) ile tekrar bir araya geliyor.

Barry Seal : Kaçakçı Filmi Konusu :

Barry Seal adındaki dolandırıcı pilotun şaşırtıcı ve gerçek macerasını anlatan film, Seal’in Amerika tarihindeki en büyük gizli operasyonu yürütmesi için CIA tarafından işe alınmasını

konu alıyor.

Gerçek bir hikayeye dayanan filmde, Domhnall Gleeson, Sarah Wright, E. Roger

Mitchell, Jesse Plemons, Lola Kirke, Alejandro Edda, Benito Martinez, Caleb Landry Jones ve Jayma Mays gibi isimler de rol alıyor.

 

Emoji Filmi – The Emoji Movie

Tony Leondis’in yazıp yönettiği filmin korkunç bir izleyici puanı var. Görünce çok şaşırdım ama emojileri severim.

Emoji Filmi Konusu : Bütün emojiler mesajlaşma uygulaması olan Textopolis’te yaşamaktadır. Telefonun kullanıcısı tarafından seçilecekleri zamanı bekleyerek zaman geçiren emojilerin hepsinin tek bir yüz ifadesi vardır ve bu ifadeyi değiştiremezler. Ancak Gene filtresiz doğmuştur ve birden fazla yüz ifadesi sergilemektedir. Diğer emojiler gibi “normal” olmak isteyen Gene çözüm yolu bulabilmek için en yakın arkadaşı emoji Hi-5 ve usta kod kırıcı emoji Jailbreak ile güçlerini birleştirir. Gene’i düzeltmek için aplikasyondan aplikasyona bir yolculuk başlar. Ancak bildikleri dünya tehdit altına girdiğinde bütün emojilerin kaderi bu üçlünün ellerinde olacaktır.

Karabasan Filmi – Dead Awake

Malum yokluk zamanı, bu haftanın tek korku filmini bu sebeple izleme listeme aldım.

Philip Guzman’ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Jocelin Donahue, Jesse Bradford, Jesse Borrego ve Lori Petty’i izleyeceğiz.

Karabasan Filmi Konusu :

Kate Bowman, uykusunda ölen insanların gizemli ölümlerini araştıran bir sosyal hizmet uzmanıdır. Kurbanlar, ölümlerinden kısa bir süre önce uyku felci geçirdiklerini ve bu sırada kendilerine doğaüstü bir güç göründüğünü bildirirler. Kate, bu esrarengiz ölümleri araştırdıkça, yaratığın öfkesini kendine çeker ve ailesi ile birlikte bu doğaüstü gücün kötülüğüne maruz kalır.

 

Tutku Oyunu Filmi – L’amant double

François Ozon’un son filmi hem romantik hem de gerilimli. Oyuncu kadrosunda ise  Marine Vacth, Jérémie Renier ve Jacqueline Bisset’yi izleyeceğiz.

Tutku Oyunu Filmi Konusu : Narin ve kırılgan genç bir kadın olan Chloe psikanaliste gitmeye karar verir. Seanslara gittikçe kendini daha iyi hisseden Chole, psikanalisti Paul’a aşık olur. Bir süre sonra birlikte yaşamaya başlarlar. Ancak ters giden bazı durumlar vardır. Chole, Paul’un kişiliğinin gizli yönleri olduğunu fark eder.

Yerli yapımlar Cenaze İşleri ve Yarım Kalan bu hafta vizyona giriyor.

Eylül ayı filmleri üçüncü haftasına gelince.

 

Suikastçi Filmi – American Assassin

Vince Flynn’nın aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Michael Cuesta bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Dylan O’Brien, Taylor Kitsch ve Michael Keaton’ı izleyeceğiz.

Suikastçi Filmi Konusu : Küçükken ailesini trajik bir trafik kazasında kaybeden Mitch’in hayatını trajediler bırakmaz. 23 yaşında kız arkadaşı Katrina’ya evlenme teklifi ettiği gün, bir grup terörist bulundukları yere silahlı saldırıda bulunur ve Katrina hayatını kaybeder. Yaşadığı bu talihsiz olaydan sonra intikam yemini eden Mitch, CIA Genel Müdür Yardımcısı Irene Kennedy tarafından işe alınır. Kennedy, Mitch’nin eğitilmesi için Soğuk Savaş gazisi Stan Hurley’i görevlendirir. Birlikte sivil ve askeri hedeflere yönelik gerçekleştirilen saldırıları araştırmaya başlarlar. Yaptıkları araştırmalarla, bir ajanın Orta Doğu’da 3. Dünya Savaşı’nı başlatmak istediğini keşfeden ikili, kendilerini tehlikeli bir mücadelenin içinde bulurlar.

 

O Filmi – It

Korku edebiyatının kült eserlerinden olan “It”   bu filmle geri dönüyor. Stephen King’in romanından tekrar beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmeni Andrés Muschietti. Oyuncu kadrosunda ise Bill Skarsgård, Jaeden Lieberher ve Finn Wolfhard’ı izleyeceğiz.

O Filmi Konusu : 80’li yıllarda doğan çocukların palyaçolardan korkmasına sebebi olan yapım, yeni kuşak için geri dönüyor. Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğun başından geçenlere şahit oluyoruz.  Dışlanan bu arkadaş grubu, bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlik problemleriyle uğraşır. Tüm bunlara palyaço kılığında dehşet saçan Pennywise eklenir.

Yerli yapımlar Benzersiz, Korkacak Bi’şey Yok, Örümcek ve Ver Kaç bu hafta vizyona giriyor.

.

Eylül ayı filmleri dördüncü haftasına gelince.

 

Kingsman: Altın Çember Filmi – Kingsman: Golden Circle

“The Secret Service” adlı çizgi romanından yola çıkılarak sinemaya aktarlan yapımın ilk filmi benim için çok özeldir. Hem senaryosu hem de anlatımıyla kusursuz olan 2014 yılı yapımı Kingsman: Secret Service’ı hala izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Dolayısıyla Kingsman: Altın Çember Filmi’nden de çok çok ümitliyim. Her iki yapımın yönetmen koltuğunda da  Matthew Vaughn bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Taron EgertonMark Strong, Julianne Moore, Halle Berry, Elton John, Channing Tatum, Jeff Bridges ve efsane isim Colin Firth’ü izleyeceğiz.

Kingsman: Altın Çember Filmi Konusu:

“Kingsman: Gizli Servis”, görevi dünya güvenliğini en üst seviyede tutmak olan üst düzey sağduyuya sahip bağımsız ve uluslararası bir istihbarat ajansı olan Kingsman’i dünyayı tanıtır. “Kingsman: Altın Çember” de kahramanlarımız yeni ve zorlu bir görevle karşı karşıya kalırlar. Karargâhları yıkıldığında ve dünya rehin alındığında, yolculukları onları, Statesman adında ABD’de birleşik casus organizasyonunun keşfine götürür. Ajanlarının gücünü ve sınırlarını sınayan yeni macerada, bu seçkin iki gizli örgüt, dünyayı kurtarmak ve acımasız bir ortak düşmanı yenmek için bir araya gelirler, bu Eggsy için biraz alışkanlık haline gelen bir şeydir …

Karargahları yıkıldığında ve dünya rehin alındığında, Kingsman’ın yolculuğu onları ABD’deki bir müttefik casus örgütünün keşfine götürecektir. Bu iki seçkin gizli örgüt ortak bir düşmanı yenmek için bir araya gelmelidir.

Kaçış Odası Filmi – Escape Room

Peter Dukes’un yazıp yönettiği bu korku filminin oyuncu kadrosunda Skeet Ulrich, Sean Young ve Christine Donlon bulunuyor.

Kaçış Odası Filmi Konusu :

Korku filmi tutkunu Jeff ve Ben ile kız arkadaşları Jess ve Angie, günümüzün popüler oyunlarından olan kaçış odası oyununa dahil olur. Bir odada kilitli olan arkadaşlar çıkış yolunu zekalarını kullanarak bulacak ve iyi zaman geçireceklerdir. Ancak işler planlandığı gibi gitmez. Zira duvara zincirle bağlı, maskeli birisinin daha odada olduğunu fark ederler, odada doğaüstü bir katil vardır. Arkadaş grubu 55 dakika içinde çıkış yolunu bulmalı ve yenemeyecekleri bu düşman onları yok etmeden canlı olarak odadan kurtulmalıdır.

Yerli yapımlar Atçalı Kel Mehmet, Ay Lav Yu Tuu, ve Kapıdaki Sır bu hafta vizyona giriyor.

.

Eylül ayı filmleri beşinci haftasına gelince.

Anne Filmi – Anne

Darren Aronofsky’nin yazıp yönettiği gizemli korku filminde Jennifer Lawrence, Javier Bardem ve Ed Harris’i izleyeceğiz.

Anne Filmi Konusu:

Film, sakin ve sıradan bir hayat süren bir çift çevresinde gelişiyor. Bu herkesin yan komşusu olabilecek olan sıradan çiftin hayatı evlerine gelen istenmeyen misafirden sonra altüst olur. Çiftin ilişkisini sınayacak olan bu misafir evin tüm huzurunu bozacaktır… Misafirin eşinin de aralarına katılmasıyla birlikte işler beklenmeyen bir yön alacak ve gizlenen amaçların ne olduğu sorgulanmaya başlanacaktır.

 

Lego Ninjago Filmi – Lego Ninjago

Sekiz genç ninja Lloyd, Jay, Kai, Cole, Zane ve Nya ile tanışmaya hazır olun. Merakla beklediğim bu animasyon, aksiyon komedi türünde.

Lego Ninjago Filmi Konusu: Sekiz genç ninja Lloyd, Jay, Kai, Cole, Zane ve Nya, LEGO Yapım Ustaları olan arkadaşlarıyla beraber, Ninjago Şehri için savaşmaya çağırılırlar.

Yerli yapımlar Damat Koğuşu, Firardayız, Kurtlar Vadisi Vatan ve yerli belgesel Benim Varoş Hikayem bu hafta vizyona giriyor.

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

  1 Yorum

  1. mavianne   •  

    İYİ SEYİRLER
    GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ
    TEŞEKKÜRLER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir