FinTech alanında haftanın gündemi 14

FinTech alanında haftanın gündemi 14 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 14

13  – 20 Temmuz 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını yazımda bulabilirsiniz. 

Paymes butik sayfa özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp’a ilk ödeme botunu entegre eden Paymes butik sayfa özelliği ile sosyal ticaret yapanlara websitesi olmadan ürün sergileme imkanı sunmaya başladı.

Mastercard Dijital Kimlik İlkelerini duyurdu.

Dijital Kimlik ilkelerini “Dijitalleşen Dünyada Güven Tazelemek” başlıklı çalışma ile duyuran Mastercard’ın raporuna göre bugün ortalama bir kullanıcının yönetmek durumunda kaldığı hesap sayısı rahatlıkla 150’yi bulabiliyor.

Tüketicinin Yeni Normalleri Belli Oldu

KPMG’nin 12 ülkede 12 bin 334 kişiyle yaptığı araştırma, şirketlere karar alma süreçlerinde ve planlarında yeni dönemin yeni zorluklarıyla mücadele etmek için odak noktaları sunuyor.

Pandemi nedeniyle finansal olarak kısıtlanmış ama dijital teknolojilerde daha gelişmiş, karar alma süreçlerinde daha seçici ve düşünceli olan tüketici, dünyadaki değerleri yeniden oluşturmak için Covid-19’u bir fırsat olarak görüyor.

VakıfBank FileAct ödeme sistemini devreye aldı

VakıfBank, Türkiye’de yerleşik uluslararası firmaların hazine operasyonlarını merkezi olarak yapabilmeleri için iki yeni küresel ödeme ürünü; SWIFT FileAct ve MT 101 ile hizmet vermeye başladı.

Fintech ve Riskler

Başta operasyonel riskler olmak üzere Türkiye’nin risk yönetimi alanında devamlılığı süre gelen tek buluşması olan Oprisk Türkiye Zirvesi bu yıl dördüncü defa gerçekleşti.

Operasyonel riskin birçok boyutunun ele alındığı zirvenin açılışını “FinTech ve Riskler” oturum ile yaptık.

Kaçıranlar ve izlemek isteyenler için “‪FinTech ve Riskler” oturumunun videosu YouTube üzerinde yayınlandı.

Operasyonel riskin birçok boyutunun ele alındığı zirvenin açılışını “FinTech ve Riskler” oturum ile yaptık.

Sayın Prof.Dr.Coşkun Küçüközmen’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; PayTR CEO’su Tarık Tombul, Blokzinciri Kriptopara Eğitmeni ve Dapps Tasarımcısı Devrim Danyal ve Sosyal Girişim Fonu Yöneticisi, Etkiyap Kurucusu Sertaç Yeltekin ile birlikte yer aldık. En taze ve güncel bilgileri bu değerli isimlerden öğrenmek benim için büyük mutluluk oldu. Coşkun Hocam’a bu harika organizasyon için teşekkür ediyorum.

“‪FinTech ve Riskler” oturumunda ele aldığım başlıkları ve akışı aşağıda sizin için özetledim.

iPara yılın ilk yarısının eticaret verilerini açıkladı

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara yılın ilk yarısının eticaret verilerini açıkladı.

iPara’nın verilerine göre; koronavirüs salgının da etkisiyle, online alışveriş verileri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 108 oranında büyüdü.

PayTR Kapıda Öde Ürününü Kullanıma Sundu

PayTR’nin KargoTürk ile birlikte kullanıma sunduğu yeni ürünü Kapıda Öde sayesinde iki firmayla da çalışan firmaların müşterileri, kapıda yaptığı ödemelerini link üzerinden temassız bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Clotie, Albaraka Portföy ve Angel Effect’in katıldığı tohum yatırımı turunda 700 bin TL yatırım aldı.

Albaraka Garaj’ın üçüncü dönem girişimlerinden Clotie, Albaraka Portföy ve Angel Effect’in katıldığı tohum yatırımı turunda 700 bin TL yatırım aldı.

Paynet CEO’su Serkan Çelik ile video röportaj 

Paynet’in Fintech sektörüne değer katan çözümlerini, pandemi süreci çalışmalarını ve sonrası için hedeflerini Paynet CEO’su Serkan Çelik’ten öğrendim. 

Serkan Çelik ile gerçekleştirdiğim video röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz. Röportajın özetini pek yakında web sitemden de paylaşacağım. 

FinTech alanında haftanın gündemi 13 

7  – 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

  2Yorum

  1. Pingback: Paynet CEO’su Serkan Çelik Röportajı - Fundalina

  2. Pingback: Paynet CEO’su Serkan Çelik Röportajı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir