FinTech alanında haftanın gündemi 17

FinTech alanında haftanın gündemi 17 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 17

10 – 24 Ağustos 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberlerini ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Yeni Dünyada Finansal Teknolojiler

İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN moderatörlüğünde Yeni Dünyada Finansal Teknolojiler webinarı için birlikteydik.

Papara CEOsu Ahmed Faruk Karslı Video Röportajı

Papara CEOsu Ahmed Faruk Karslı ile özel bir video röportaj gerçekleştirdim. Ödemeler sektörünün yıldızı Papara, dünyanın en iyi girişimleri arasında ülkemizi temsil ederek bizleri gururlandırıyor. 

Turkcell Çin Kalkınma Bankası ile kredi anlaşması imzaladı

Turkcell, altyapı yatırımlarının finansmanı amacıyla Aralık 2019’da mutabakatını duyurduğu Çin Kalkınma Bankası kredi paketini imzaladı.

Türkiye İş Bankası Dijital Kasa’yı hayata geçirdi

Türkiye İş Bankası, 25 GB, 100 GB ve 500 GB kapasiteli depolama seçenekleri bulunan, depolama uygulaması Dijital Kasa’yı hayata geçirdi.

Turkcell ilk altı aylık finansal sonuçlarını paylaştı

Turkcell ilk altı aylık finansal sonuçlarını paylaştı. Turkcell ilk 6 ayda toplam 822 bin faturalı net müşteri kazandı. Paycell’de toplam işlem hacmi 2,1 milyar TL oldu. Paycell’de grup dışı gelir büyümesi ise yüzde 60 oldu. Türkiye’nin yerli ve milli ödeme platformu Paycell’in kullanıcı sayısı 2019’un aynı dönemine göre 2,5 katı olurken, Paycell Kart işlem hacmi ise yüzde 71 arttı. 

TEKNOSER Genel Müdürü Ozan İnan Video Röportajı 

20 yıllık engin tecrübesi ile sektöre yön veren deneyimli bir isim ve önemli bir lider olan TEKNOSER’in Genel Müdürü Ozan İnan konuğum oldu. 

Facebook KOBİ’lere 7 Milyon TL Yardım Yapacak

Facebook, yaptığı bir açıklamayla Türkiye’deki KOBİ’lere yönelik 7 milyon TL değerinde bir hibe programını hayata geçirdiğini duyurdu.

Instagram QR kod özelliğini hayata geçirdi

Instagram QR kod üzerinden Instagram hesaplarına ulaşma özelliğini hayata geçirdiğini açıkladı.

PayCore Shell Turcas ile anlaştı

Ödeme sistemleri sektörünün lider ve yenilikçi şirketi PayCore,

Shell Taşıt Tanıma Sistemi’nde kredi kartıyla ödeme altyapısını ve yönetimini üstlendi.

Mükellef yurt dışına açılmak isteyen girişimciler için yeni uygulamasını hayata geçirdi

Online olarak şirket kurma hizmeti veren Mükellef, yurt dışına açılmak isteyen girişimciler için yeni uygulamasını hayata geçirdi. 

BtcTurk Kadın ve Erkek Millî Takımlarının Sponsoru Oldu

BtcTurk, ülkemizi Avrupa Futbol Şampiyonası’nda temsil edecek Kadın ve Erkek Millî Takımlarının ana sponsoru oldu.

Impressions, Teknasyon’dan yatırım aldı

Deepfake teknolojisini kullanarak kullanıcıların yüzlerini istedikleri ünlünün yüzü ile değiştirmelerine imkân tanıyan mobil uygulama Impressions’a Teknasyon’dan yatırım geldi.

TekCep’e yeni özellik TekPOS

Türkiye’de bankacılık sektöründe bir ilk olma niteliği taşıyan TekPOS, İşCep Ticari veya Ticari İnternet Şube üzerinden kullanılabiliyor.

Signify Ortadoğu, Türkiye, Pakistan ve Afrika Kurumsal İletişim Direktörü Ebru Bilge Video Röportajı

Signify Ortadoğu, Türkiye, Pakistan ve Afrika Kurumsal İletişim Direktörü Ebru Bilge ile özel bir röportaj gerçekleştirdim. Ebru Hanım’a Signify’in pandemi süreci çalışmalarını, yenilenen marka imajlarını ve iletişim stratejilerinde önceliklerini sordum. Çığır açan Signfy UV-C’leri, Interact IoT platformu ve sürdürülebilirlik çalışmaları konu başlıklarımız arasındaydı. 

Paran Param’la Güvende

Elektronik para kuruluşu olan Param’ın Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği iş birliği ile hayata geçirdiği Param Güvende, taşıt alım satımında güvenli, basit ve düşük maliyetli bir ödeme süreci oluşturuyor. Ayrıca taşıt alım, satımında uygulamayı tercih eden ilk 1.000 işlem ise ücretsiz gerçekleştiriliyor.

Küresel DeFi Birliği hayata geçti

Merkeziyetsiz finans ekosistemini işbirlikleriyle genişletmeyi hedefleyen Küresel DeFi Birliği, Huobi DeFi Laboratuvarları öncülüğünde hayata geçirildi. Birliğin kurucu üyeleri arasında Huobi, Maker Foundation, Compound, NEST ve dYdX yer alıyor.  Birlik DeFi eğitiminden Ar-Ge’ye kadar geniş bir yelpazede ülkeler ve bölgeler arasındaki işbirliğini hızlandıracak.

FinTech alanında haftanın gündemi 16 

28 Temmuz – 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberlerini ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir