FinTech alanında haftanın gündemi 29 

FinTech alanında haftanın gündemi 29 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 29 

17 – 22 Kasım 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Yeni nesil döviz alım satım hizmeti FibaFX Kullanıma Sunuldu

Fibabanka’nın Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları üzerinden kolayca erişim sağlanan yeni nesil döviz alım satım hizmeti FibaFX ile Fibabanka bireysel müşterileri, piyasa takibi ile döviz ve kıymetli maden işlemlerini hızla ve güvenle yapabiliyor.

TRON (TRX) ve Cardano (ADA) BtcTurk | PRO’da Listelendi

BtcTurk, dünyanın dört bir yanındaki 1 milyonu aşan kullanıcısına yenilikler sunmayı sürdürüyor. Kriptopara birimleri arasına yenilerini ekleyen BtcTurk, profesyonel kriptopara yatırımcıları için geliştirdiği BtcTurk | PRO’da Cardano (ADA) ve TRON’u (TRX) hizmete açıyor.

FinTech Sektörünü İleri Taşımak İçin Değişimlere Adapte Olmak Şart

9-13 Kasım tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW) Online’da fintech ekosistemi için önemli konular ele alındı.

30 farklı ülkeden 125 konuşmacının ve 2 bini aşkın katılımcının yer aldığı etkinlikte Fintech’in dünden bugüne gelişimi, ekosistemdeki değişimler, dijitalleşme beklentileri, kripto paralar, insurtech yapılanmaları ve finansta yapay zeka ele alınan konular arasındaydı. Ayrıca 300’ü aşkın etkinlik katılımcısı networking platformunda B2B işbirliği toplantılarına katıldı. Etkinlikte startuplar için de özel bir gün düzenlendi ve bu oturumda 5 ülkeden 26 girişimci sunum gerçekleştirdi.

Sovos, Gartner’ın “Rekabet Ortamı: Tedarikçi E-Fatura Yazılımı, 2020” Raporunda Yer Aldı

Dünya çapında vergi uyumluluğu ve vergi yazılımları konusunda lider konumundaki Sovos, teknoloji alanında dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner’ın gelişen tedarikçi e-fatura yazılımı pazarına odaklanan “Rekabet Ortamı: Tedarikçi E-Fatura Yazılımı, 2020” raporunda yer buldu.

Pandemi Sürecine Dijital Oyun ve E-ticaret Harcamaları Damga Vurdu

Türkiye’nin yeni nesil ödeme platformu ininal, İstanbul Fintech Week 2020 etkinliğine katıldı.

ininal CMO’su Gülben Yağcı “Understanding Digital Customers” başlıklı oturumda, pandeminin finans sektörü ve tüketiciler üzerindeki etkisi hakkında detaylı bilgiler verdi. Pandemi döneminde bakiye yükleme ve harcama hacimlerini yüzde 60 oranında büyüttüklerini belirten Yağcı, “En fazla büyüme dijital oyun harcamalarında oldu, bu alandaki rakam iki katına çıktı. Onu yüzde 85 büyüme ile e-ticaret harcamaları takip etti. Bu dönemde aylık yeni kullanıcı edinimimiz de yüzde 30 oranında arttı” diye konuştu.

DigiliraPay Kurucusu Serkan Bayar Röportajı

Kripto varlık sahiplerine, sahip oldukları kripto varlıklarla güncel kurlardan ve herhangi bir kayba uğramadan e-ticaret ve perakende alışverişlerini yapmalarına imkân sağlayan blockchain tabanlı ödeme geçidi DigiliraPay’in kurucusu Serkan Bayar ile özel bir röportaj gerçekleştirdim.  

FinTech alanında haftanın gündemi 28

10 – 16 Kasım 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir