FinTech alanında haftanın gündemi 54

FinTech alanında haftanın gündemi 54 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 54

12 – 19 Temmuz tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim.

Sodexo’nun Üye Direktörlüğü Görevine Ersoy Bayraktar Atandı

Uzun yıllardır teknoloji alanında satış ve pazarlama deneyimine sahip Ersoy Bayraktar, Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’ne Üye Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak katıldı. Ersoy Bayraktar, şirketin üye stratejilerine liderlik edecek.

Papara, dört filmden oluşan yeni bir reklam kampanyasını başlattı

Bir önceki reklam kampanyasında “Finansal özgürlükle tanış!” sloganıyla büyük ses getiren Papara, bu kez Para Transferi, Papara Black Card, Para İsteme/Gönderme ve Cashback gibi hizmetlerine odaklanıyor. “Banka değil, Papara!” sloganıyla lanse edilen filmlerde, geleneksel bankacılığa göre hızlı, teknolojik, avantajlı ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan Papara dünyasına geçiş anlatılıyor. Reklam filmlerinin ilk kısmında alışılagelmiş bankacılık dünyasının yorucu ve kaotik ortamı tasvir edilirken, ikinci kısmında Papara’nın renkli ve kullanıcı dostu dünyası yer alıyor.

PayTR, 2021 yılının ilk altı ayında da büyümesine devam etti

İşlem hacminde yüzde 132, işlem adedinde yüzde 173 büyüyen PayTR’ın iş yeri sayısı ise 30 Haziran itibarıyla yüzde 70 artış göstererek 53 bin 672 adede ulaştı.

2021 yılında da ödemeye ilişkin tüm partilere kolaylıklar sağlamaya devam ettiklerini belirten PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul; “Yakın zaman içinde e-para alanında hizmet vermeye başlayacağız. PayTR olarak ödemenin olduğu her yerde olmak istiyoruz; çünkü artık işletmeler baştan sona bir ödeme sistemi almak istiyor. Farklı alanlarda yapacağımız inovasyon yatırımlarıyla ve kuracağımız iş birlikleriyle PayTR’ı çok yönlü bir FinTech şirketi haline getirmeyi amaçlıyoruz. PayTR olarak hedefimiz beş yıl içinde bir FinTech Unicorn’u olmak. Bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Bitmain Türkiye pazarına giriş yaptı

Kripto para yatırımlarının ardından Türkiye’ye adım atan Phoenix Store, kripto para madenciliği donanımı markası Bitmain’in tek ve resmi distribütörü olarak Türkiye pazarına giriş sağladı. St. Regis İstanbul’da açılan Phoenix Store, madencilik cihazları için uçtan uca çözümler, soğutma çözümleri ve madenciler için kripto para birimlerinin güvenli depolanmasını ve barındırma hizmetlerini sağlayan soğuk cüzdan donanımlarını Türk yatırımcılarla bir araya getirmeyi amaçlıyor.

FinTech alanında haftanın gündemi 53

6 – 11 Temmuz tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir