Gelin sizi Konfor Mobilya ile yakınlaştırayım

Geçtiğimiz hafta Konfor Mobilya’nın davetiyle 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nı ziyaret ettik. Yenilenen tasarımları ve ergonomileri ile dikkat çeken Konfor Mobilya ve Konfor Yatak ürünlerini deneyimleme fırsatı bulduğumuz fuar gezisi ve güzel İzmir turumuzu yazımda bulabilirsiniz. 

Yazımda sırasıyla 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı ziyareti, Konfor Mobilya ve Konfor Yatak ürünleri, finalinde ise Ahmet Güzelyağdöken ile İzmir lezzet turu gezisini bulabilirsiniz.

Hazırsanız başlayalım. 

Konfor Mobilya’nın davetiyle 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nı ziyaret ettik.

31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nı ziyaret ettik

Konfor Mobilya’nın davetiyle katıldığımız ve güzel İzmir’de gerçekleşen Modeko Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı, bu yıl 31. defa sektör profesyonellerini ağırladı. 4 Mart’ta açılışını yapan fuar, katılımcıların yoğun ilgi ve beğenisi ile 8 Mart’a kadar sürdü. 

Türk mobilya sektörü 2019 yılını 3.5 milyar dolar ihracatla kapattıktan sonra 2020’nin ilk iki ayında 578 milyon dolarlık satış gerçekleştirerek ülke ekonomisi için lokomotif görevi üstlenmeye devam ediyor. İzmir’i tasarım üssü yapma hedefiyle ürünlerini geliştiren ve 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nda yenilikçi ürün ve çözümleriyle adeta gövde gösterisi yapan Konfor Grubun ise bu yıl 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. 

Bir İzmir markası olan Konfor Mobilya’nın inovatif ürünlerini deneyimlediğimiz fuarda, şirketin üst düzey yöneticilerinden değişen marka kimliği ve vizyonu ile birlikte sektöre dair değerlendirmelerini de öğrenme fırsatı bulduk. Köklü bir marka olan Konfor’un şu anda toplam 50’yi aşkın mağazası bulunuyor. Sade, modern ve fonksiyonel olarak tanımlanan Konfor ürünleri, trend yaratacak koleksiyonları ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çekiyor. 

Yenilenen tasarımları ve ergonomileri ile dikkat çeken Konfor Mobilya ve Konfor Yatak ürünlerini deneyimleme fırsatı bulduk.

Gelin sizi Konfor Mobilya ile yakınlaştırayım

Köklü bir marka olan Konfor’un şu anda toplam 50’yi aşkın mağazası bulunuyor. Konfor Grup; Konfor Mobilya ve Konfor Yatak olarak Türkiye genelinde 160 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Konfor Mobilya’nın müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda tasarladığı Fenton Koleksiyon, Voleta Koltuk Takımı, Holis Köşe’nin yanı sıra Konfor Yatak markası altında Nxtgen Verti Lateks Yatak ürünü ile uzaktan kumanda ile açılabilen Bexley Techno Bazayı fuarda ilk kez görücüye çıktı. Yeni ürünlerin tümünü deneyimleme fırsatı bulduk. Yeni koleksiyonların tümü çok şık ve ergonomik. Oturduğunuzda kalkmak istemeyeceğiniz, bir dokunuşla oturduğunuz alanı genişleten fonksiyonel özelliklerin eklendiği mobilyaları mutlaka yakından görmenizi öneririm. 

Benim favorim Bexley Yatak oldu. Pocket yay teknolojisi kullanılan bu yatak, uyku kalitesini artırmanın yanı sıra uyku esnasındaki dönüşleri de en aza indirme hedefiyle tasarlanmış özel bir ürün.

Uyku Uzmanı Gözetiminde Konfor Yatakları 

Deneyimlediğimiz diğer bir ürün gamı ise yataklar oldu. Malum uyku kalitesi gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor. Hepimiz kaliteli uykunun peşinde daha sık yatak değiştiriyoruz. Çünkü sağlıklı bir yaşamın iyi bir uykudan geçtiğini biliyoruz. Duruşumuz ve bedenimizdeki yapısal görüntüyü inceleyerek bize iyi gelecek yatakları seçmek konusunda yardımcı olan Uyku Uzmanı ile de fuarda tanıştık. Ben şimdiye dek hep daha sert olan yatak ve yastıkları tercih etmişimdir. Konfor Yatak bölümünde Uyku Uzmanı gözetiminde deneyimlediğimiz yataklardan kalkmak istemedik. Benim favorim Bexley Yatak oldu. Pocket yay teknolojisi kullanılan bu yatak, uyku kalitesini artırmanın yanı sıra uyku esnasındaki dönüşleri de en aza indirme hedefiyle tasarlanmış özel bir ürün. Bexley Yatak, benim daha önce görmediğim ve hayat kurtaran bir başka özelliği ile de gönlümü çaldı. Bu ürün uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen Bexley Techno Baza idi. Erkekler bazaların ne kadar sık açılıp kapandığını bilmez, öte yandan biz kadınlar her defasında açıp kapamak için yardım isteriz. Şık ve güvenilir bir motor eklentisi ile açıp – kapama işlemini otomatik hale getiren Bexley Techno Baza’ya bayıldım. Bazalarla ilgili güvenlik ve endişelerimiz malum, bu çözüm tüm endişeleri ortadan kaldırıyor. Fırsatınız olduğunda mutlaka bir denemenizi öneririm. 

Bu arada Konfor Mobilya’nın müşteri odaklı olarak hayata geçirdiği Uyku Uzmanı Test Raporu ve Konfor Mobil Etkinlik Uygulamalarını ilk defa fuarda tanıttığını da atlamamak lazım. WEB tabanlı olan Uyku Uzmanı Test Raporu Uygulaması ile birlikte ürünlerin 150 gün deneme süresi bulunduğunu ve 20 yıl garanti sunulduğunu da eklemeliyim. 

Fuar ve İzmir gezisi ile ilgili henüz bir video hazırlayamadım. Instagram hesabımda fuar esnasında çektiğim kısa görüntüleri paylaşmıştım. Hızlı bir özet için paylaşımımı inceleyebilirsiniz. 

Yazımın başında şirketin üst düzey yöneticilerinden değişen marka kimliği ve vizyonu ile birlikte sektöre dair değerlendirmelerini de öğrenme fırsatı bulduğumuzu belirtmiştim. Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen, Pazarlama Direktörü Uğur İkizgül ve Marka Müdürü Efe Bavunoğlu fuar süresince bizi hem sektör hakkında hem de ürünler hakkında bilgilendirdiler. Konukseverlikleri ve yakın ilgileri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Güzel İzmir’in en değerli markalarından olan Konfor Mobilya, hem şehre değer katıyor hem de sektöre öncülük ederek daha fazlasını hayal edebilmeyi mümkün kılıyor. Yazımın bu kısmında Sayın Erden Gönen ile gerçekleştirdiğimiz basın toplantısı notlarını paylaşıyorum. Finalde ise Ahmet Güzelyağdöken eşliğinde gezdiğimiz güzel İzmir turunun kısa özet bilgisini bulabilirsiniz. 

Konfor Mobilya, 4-8 Mart tarihleri arasında düzenlenen Modeko 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’na müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda tasarladığı en yeni koleksiyonları ile damga vurdu.

Konfor Mobilya, İzmir’i tasarım üssü yapacak

Konfor Mobilya ve Konfor Yatak olarak Türkiye genelinde 160 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen, Turquality desteğiyle yurt dışında büyüyeceklerini ve 50 milyon dolar ihracat hedefine ulaşmak için çalışacaklarını kaydetti. 

Konfor Mobilya, Türkiye’nin özel sektör mobilya grup şirketlerinden ilk üçte yer alıyor.

Türkiye’nin özel sektör mobilya grup şirketlerinden ilk üçte yer alan Konfor Mobilya, 4-8 Mart tarihleri arasında düzenlenen Modeko 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’na müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda tasarladığı en yeni koleksiyonları ile damga vurdu. Uluslararası çok sayıda ziyaretçiye yenilikçi çözümlerini tanıtma fırsatı yakalayan Konfor Mobilya, fuarda önemli iş bağlantıları kurdu. 

“Türk mobilya sektörü tasarım ve Ar-Ge’ye ağırlık vermeli”

Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen, fuarın ardından yaptığı değerlendirmede, Türk mobilya sektörünün kalite anlamında oldukça iyi durumda olduğunu belirterek, “Sektörümüz yurt dışında yoğun ilgi görüyor. Kaliteli güzel ürünler yapıyoruz, en büyük sıkıntımız ise tasarım. Günümüzde küresel pazarda yer almak ve rekabet edebilmek için tasarım ve Ar-Ge’ye ağırlık vermeliyiz. Biz, Şubat 2019’da tasarım merkezimizi kurduk. Özellikle bu konuyla ilgili olarak üniversitelerle iş birliği yaptık. İzmir’in tasarım üssü olarak önümüzdeki dönemde çok önem kazanacağını öngörüyoruz ve Konfor Mobilya olarak bu gelişmenin merkezinde yer almayı hedefliyoruz. Açıkçası bizim bu fuara katılmamızın sebebi, İzmir’in tasarım merkezi olmasıdır. Tasarım odaklı mobilyaların ve projelerin İzmir’den çıkması için uğraşıyoruz. İzmirli firmalar, İnegöl-Kayseri gibi mobilya üretim merkezlerinden ayrışarak ve sektörün büyük bir açığını kapatarak, gençlerin sade-modern-fonksiyonel mobilya taleplerine en hızlı cevabı verecektir. Konfor Mobilya’nın bu fuara katılımını, Türkiye’nin en büyük üreticilerinden ve İzmir’in de en büyük markası konumunda olan Konfor Mobilya’nın kendi şehrine yaptığı yatırım olarak görebiliriz” diye konuştu. 

Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen

Konfor, Türkiye geneline yayılacak

Köklü bir marka olan Konfor’un yatakta da tüketici açısından bilinirliğinin yüksek olduğunu söyleyen Erden Gönen, “Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yeniden kurumsal ve modern konseptte güncel teknolojilere sahip mağazalar ile satışına başlayarak iddialı hale geldik. Kaliteden ödün vermeden yataklarımızı müşterilerimizle buluşturduk” dedi. 

Ortalama 150 metrekare büyüklükte olan ve içinde yatak, baza-ev tekstili ürünlerinin satışa sunulduğu ≈ sayısının 21’e ulaştığını, fuarda yapılan yeni anlaşmalarla birlikte bu sayıyı hızlıca 60’a çıkarmayı planladıklarını söyleyen Gönen, ortalama 1.500 metrekare büyüklüğünde olan ve yatak odaları, yemek odaları, koltuk takımları ve genç odaları ile shop in shop Konfor Yatak ürün portföyü bulunan 35 Konfor mağaza sayısını da 100’e çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. 

Erden Gönen, “Mağazalarımız ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunuyor. Ancak 81 ilin 70’inde tüketicimizle buluşmayı hedefliyoruz. Köklü bir markayız, ama modern konseptli süreci yeni başlattık. İlk modern konseptli mağazamızı 2018’in mart ayında hizmete açtık. İki yıldır da mobilya ve yatakta toplam 50’yi aşkın mağaza sayısına ulaştık. Rakiplerimiz hızlı ilerlediğimizi belirtmelerine rağmen, biz 35 yaş ortalamasına sahip genç ve dinamik kadromuzla temkinli hareket ettiğimizi düşünüyoruz. Hedefimizin şu an üçte birine ulaştık. 160 mağazaya ulaşmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen, Pazarlama Direktörü Uğur İkizgül ve Marka Müdürü Efe Bavunoğlu

Yurt dışında büyümek için atak yapacak

Turquality markalaşma sürecinin başvuru altyapısını 2019 yılında tamamladıklarını ve bu yıl başvuru yapacaklarını vurgulayan Gönen, şu açıklamalarda bulundu: “Devlet, yurt dışında mağaza açmamız için ciddi destekler sunuyor. 2020’de süreci tamamlayıp hem ihracatta atılım yapacak hem de daha da önemlisi şirket alt yapımızın kurumsal ilkelere uygun hale getirilmesini sağlayacağız. Şimdiki ihracat ciromuz yaklaşık 20 milyon dolar. Bu yılki hedefimiz ise 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmek. Turquality sürecinin ardından 2022 sonrası ihracatımızın 50 milyon dolar düzeyine yükselebileceğini öngörüyoruz. AB ağırlıklı olarak büyüme hedefimiz var. Almanya, İngiltere, Romanya, Fransa gibi ülkelerde konsept mağazalar açarak daha da büyümek istiyoruz. Mevcutta 7 olan yurt dışı konsept mağaza sayımızı, Turquality sonrası 35’e çıkarmayı hedefliyoruz.”

Konfor Mobilya, trend yaratacak koleksiyonları ve yenilikçi çözümleriyle büyük beğeni topladı.

Konfor Mobilya, en yeni koleksiyonlarını sergiledi

Konfor Mobilya, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda tasarladığı Fenton Koleksiyon, Voleta Koltuk Takımı, Holis Köşe’nin yanı sıra Konfor Yatak markası altında Nxtgen Verti Lateks Yatak ürünü ile uzaktan kumanda ile açılabilen Bexley Techno Bazayı fuarda ilk kez görücüye çıkardı. 

Tasarım harikası ürünlerini dünyanın farklı noktalarından gelen sektör temsilcileriyle buluşturma imkânı bulan Konfor Mobilya, trend yaratacak koleksiyonları ve yenilikçi çözümleriyle büyük beğeni topladı.

Yatakta 150 gün deneme süresi

Konfor Mobilya ayrıca, ‘Önce Müşteri’ yaklaşımı doğrultusunda geliştirdiği ve sektöre yön vereceğine inandığı Uyku Uzmanı Test Raporu ve Konfor Mobil Etkinlik Uygulamalarının tanıtımını da yine İzmir Mobilya Fuarı’nda gerçekleştirdi. 

Konfor Mobilya’nın hayata geçirdiği Uyku Uzmanı Test Raporu, müşterilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda doğru yatağa yönlendirildikleri WEB tabanlı bir uygulama. Aynı sistemle birlikte 150 gün de deneme süresi getiriliyor. 

Konfor Mobilya Etkinlik Uygulaması ise şirketin tüm mağaza personeli ve merkez çalışanlarına etkinlik bildirimlerini ve değişiklikleri anlık olarak duyurma fırsatı sunuyor.  Android ve iOS tabanlı tüm telefonlara indirilebilen uygulamayla, İzmir Mobilya Fuarı’nda da yeni ürün değerlendirme anketleri gerçekleştirildi ve ziyaretçi geri bildirimleri anlık olarak alındı.  

Ahmet Güzelyağdöken ile İzmir Lezzet Turu

İzmir’e bazen dinlenmek bazen iş için çokça gitmişimdir. İzmir dendiğinde yüzüme mutluluk dolu bir gülümseme yerleşir. Kimimizin ilk fırsatta kaçmak istediği bir sığınak, kimimizin ise emeklilikte sığınacak tek liman olarak gördüğü İzmir, her daim kalplerimizi titreten bir şehirdir. Diğer yandan Ahmet Güzelyağdöken eşliğinde gezdiğimiz güzel İzmir, bu defa bende çok farklı bir tat bıraktı. Şehri bir bilen eşliğinde gezmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek bana çok iyi geldi. Her ne kadar özellikle “et” genelinde bir damak tadım ve kültürüm olmasa bile İzmir beni bu farklı yönü ile de büyülemeye devam etti. İlk fırsatta Ahmet Bey’den öğrendiğim bu mekanları tekrar ziyaret edeceğim.

Ahmet Güzelyağdöken, (kendisi gurme tabirini sevmiyor ama) engin bir kültüre sahip; chef, gurme, akademisyen ve İzmir’in söz sahibi önde gelen kültür elçilerinden. İzmir’in simgelerinden olan Balmumu Dükkan Lokanta lezzetlerinin de yaratıcısı olan çok değerli biri. Biz İstanbul yorgunları olarak temposuna ayak uyduramasak bile elimizden geldiğince yamacından ayrılmamaya çalıştık. Hem İzmir’in görkemli tarihini tekrar hatırladık hem de benzersiz lezzetlerini  onun rehberliğinde tekrar tattık. 

İzmir Lezzet turu rotamızı “kısaca” size aşağıda özetliyorum. İlk fırsatta yakınlarımla bu lezzet turunu tekrarlayacak ve Balmumu Dükkan Lokanta’nın enfes zeytinyağlı yemeklerini tekrar tadacağım. 

Elgani Ceviz ve Badem Ezmesi

4.Kuşak olarak eşsiz badem ezmesi yapmayı sürdüren işletmenin Badem Ezmesi dışında Antep Fıstığı ve Ceviz Ezmesi de bulunuyor. Yerken bademin – fıstığın – cevizin bizzat kendisini hissettiren lezzetler bunlar. 

Osman Usta Antalya Börekçisi

Burada adeta şeffaf gibi incecik ve çok lezzetli böreklerin tadına baktık. Dükkan küçük ve tıklım tıklımdı. 

Kemeraltı Turşucusu Tahsin

Rengarenk dükkanda hiç görmediğim kadar çeşitte turşu bulunuyordu. Eğer turşu seviyorsanız burayı sakın es geçmeyin derim.

Tire Kebapçısı Ali Usta

Kebapçısı Ali Usta tam 27 senedir Tire kebabı yapıyormuş. Kendine özgü bu lezzetin yanında taze acı biber ve piyaz ikram olarak servis ediliyor. Tümü şahane.

Doyuran Manisa Kebap 

1970 yılından beri hizmet veren bu lokanta et sevmememe rağmen parmaklarımı yedirdi. Manisa kebabı hem hafif hem de lezzetliydi. Salçası, yoğurdu, pidesi ve köftesi hepsi çok çok başarılıydı. 

Dibek Tahmis

Dibek kahvesini en doğal hali ile öğüten Bekir Kölgeli ile tanışma fırsatı bulduk. 

Niğdeli Meşhur Söğüşçü Muammer Usta

Benim söğüşle pek aram yok ancak tadına bakanlar yok böyle bir lezzet dedi, aklınızda bulunsun. 

Öztat Kardeşler Lokma ve Baklava

Lokma için gitmiştik (çok lezzetliydi) ama ben helvasından da almadan duramadım. Şu anda neden daha fazla almadım diye üzülüyorum. 

Fatih Altınpark Kıraathanesi

Sabahtan akşama sıkılmadan oturacağınız bu kıraathane aynı zamanda Konak Belediyesi Altınpark Arkeolojik kazı alanı ile de komşu. Kahve içecekseniz duble söyleyin, yanında su ikram.

Ahmet Güzelyağdöken ile İzmir lezzet turu rotasyonumuzu kısaca özetlemeye çalıştım. Ahmet Bey’in izinden bu lezzetleri keşfetmek isteyen finali mutlaka Balmumu Dükkan Lokanta’da yapmalı. 

Yazımın finalinde Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen, Pazarlama Direktörü Uğur İkizgül ve Marka Müdürü Efe Bavunoğlu’na konukseverlikleri ve yakın ilgileri için çok çok teşekkür ediyorum. Bu güzel şehrin, güzel markası her daim kalbimde olacak. Sevgili Berke Oran ve Selin Batı Oran’a da çok teşekkürler, sayelerinde bu yoğunlukta güzel ve temiz bir nefes alma fırsatı bulduk. 

İlk fırsatta tekrar görüşmek dileğiyle. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir