Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi – Godzilla: King of Monsters bu cuma vizyonda.

Film hakkında merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz.

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi

İlkini 2014’de izlediğimiz Godzilla’nın ve Godzilla Evreni’nin devamı olan yapım, 131 dakika süreli. Filmi imkanınız var ise iyi bir salonda izlemenizi öneririm.

 

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi Konusu

Film, Godzilla’nın insanlığı kurtardıktan sonra ortadan yok olması ve bir daha hiç görünmemesini ele alarak başlıyor. Ancak bu süreçte Monarch firması boş durmamış, dünyanın çeşitli yerlerinde uyku durumunda olan Godzilla benzeri titan türü yaratıkların lokasyonlarını tespit ederek, yakınlarına çalışma kampları kurmuştur.

 

Özel bir yöntem ile yeniden hayata döndürülen Monthra, ardından istemeden de olsa geri gelen King Ghidorah ile yine bir kaos ortamı oluşur. 3 başlı dev yaratık King Ghidorah’ı diğerlerinden ayıran ve dünyanın sonunu getirecek bazı özelliklere sahip olması işleri iyice karmaşıklaştırır. Bir başka güçlü titan Rodan da devreye girince insanlığın yok olmasını engellemek için yardım daha önce olduğu gibi Godzilla’dan beklenecektir.

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi Oyuncuları

“Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi – Godzilla: King of Monsters”in yönetmen koltuğunda önceki filmi de yöneten Michael Dougherty oturuyor.

Filmin başrollerinde ise Kyle Chandler , Vera Farmiga , Millie Bobby Brown , Ken Watanabe , Sally Hawkins gibi isimler bulunuyor.

Film genel olarak akıcı bir tempo ve yüksek aksiyon sahneleri ile devam ediyor. Bilgisayar efektleri bir önceki filmde olduğu gibi yine yerli yerinde. Devasa yaratıkların tasarımları ve özellikleri ise etkileyici.

Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Ken Watanabe, Sally Hawkins çok tecrübeli oyuncular ve rollerinde hiç sırıtmıyorlar. Stranger Things ile yıldız ışığını yakan Millie Bobby Brown ise bir kaç ufak sahne hariç her zamanki gibi iyi oyunculuğunu bu filme de yansıtmış.

 

Film bir yandan dünyanın kalabalık popülasyonunun ekolojik dengeye zararını ve baskın tür olan insanların, dünyanın asıl sahipleri olan kadim yaratıklar döndüğünde ne yapacaklarını da sorguluyor. Popülasyonun azalması dünyayı daha yaşanabilir bir gezegen haline getirir mi sorusu filmin ana fikirlerinden biri olmuş.

Öte yandan filmde zaman zaman yapılan Kafatası Adası ve King Kong göndermeleri de serinin bir sonraki filmi olan Godzilla VS Kong için izleyiciyi hazırlıyor.

 

Aksiyon dolu sahnelere hazır olun.

Godzilla: King of Monsters aksiyon dolu sahneleri bol bol yaratık savaşları, yıkım ve felaket görselleri ile beklentiyi çoğunlukla karşılayan bir yapım olmuş. Filmin hemen ardından çıkan after credits’lerde ise hem Monarch firmasının sonraki aksiyonları hem de yine Kong ve Kafatası Adasına dair ipuçlarını yakalamak ve izlemek mümkün.

 

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi Fragmanı

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi Yorumu

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

 

  1 Yorum

  1. Pingback: 2019’un En İyi Filmleri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir