Makyajın Geometrisi!

Makyajla aramız hiç iyi olmadı. Makyajda kullanılan mazlemeler ve ilgili markalar hakkındaki bilgim neredeye erkeklerle eşit. Ben yapmıyorum diye yapanları da eleştirmediğim gibi, zaman zaman ortaya çıkan sonuçlara hayranlık duyuyorum. Makyajı geometrik bir düzlem dahilinde ortaya koyan Samer Khouzami ise yeni keşiflerimden biri.

İlgi duyduğum ise makyaj konusunda ortaya çıkan sonuçlardan çok, Samer’in kadın yüzünü ele alışından kaynaklanıyor. Kendisi kadın yüzünü bir tuval olarak kullanıyor, geometrik olarak işaretliyor ve üzerinde çalışıyor.

 

makyajin_geometrisi

 

Samer Khouzami Lübnan’lı bir makyaj uzmanı, konuyla ilgili cehaletim sebebiyle çalışmalarını devrimsel bulabilirim ama çalışmalarında gördüğüm kadarıyla yüzünüzün simetrisine bakıp, kontürleyip – aydınlatarak beğenmediğiniz bir bölge varsa ortadan kaldırıyor. Sonrasında gerçek sizle baş edebiliyorsanız hemen uygulamaya başlayın (makyajsız görüntüler doğal ve bence sorun yok ama makyaj sonrası görüntünün moral bozucu olabileceğini düşünüyorum) ve çalışmalarına bir bakın derim.

 

 

 

  2Yorum

  1. Pingback: GEOMETRİNİN EN GÜZEL HALİ : MAKYAJ | Tavsiye Melekleri

  2. Deniz   •  

    Merhabalar yazınız gerçekten çok güzel elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir