Oyun Bilgisayarı Deyip Geçmeyin!

Yeni nesil bilgisayar oyunları sizi ve eski bilgisayarınızı yoruyor mu?

Öyleyse yeni bir canavar yaratmanın vakti geldi demektir.

Teknoloji ilerledikçe ve yıllar geçtikçe oyunların istekleri de artıyor. Özellikle eski nesle nazaran, yeni nesil oyunların çok iyi görüntülerde çalışabilmesi için bir hayli iyi bir sistem gerekiyor. Bununla birlikte oyun bilgisayarlarının sayısı da hızla artış göstermekte.

Peki ya bu konuda ne yapmak lazım? Artık yeni oyunlar o kadar güzel ki, bu oyunlar için oyuncu bilgisayarı toplamak da şart. Özellikle yeni çıkan oyun bilgisayarları bu konu için tam anlamıyla biçilmiş kaftan.

Hem sade ve güzel yapılarıyla hem de taşınabilir özellikleriyle oyuncuyu çok rahatlatan türden bu laptopları alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmakta:

Oyunların rahat çalışması için dikkat edilecek en önemli unsur: işlemci

Oyuncu laptoplarında dikkat edilmesi gereken belki de en önemli şey işlemcidir. Bilgisayarın işlemcisi ne kadar iyiyse oyunları o kadar rahat çalıştırır, bilgisayarı o kadar rahat kullanırsınız. Tercih edilmesi önerilen işlemcilerin başında elbette i7 işlemciler geliyor. Sağladıkları performanslar minimum seviyede bile çok işe yarıyor.

Oyun bilgisayarlarının içerisindeki ekran kartları zaten oyunlara göre ayarlandığı için bu konuda endişelenmenize pek gerek yok. Fakat işlemcilerin en az i7 olmasına ve bilgisayarın RAM’lerinin en az 8 GB RAM olmasına dikkat edin. Bu özelliklerle birlikte daha hızlı ve sade bir performans yakalayabilirsiniz.

Aşırı ısınma sorunlarıyla karşılamamak için fanların yerine dikkat edin!

Genelde çok iyi olan oyun bilgisayarlarının fiyatları da yüksek oluyor. Yüksek fiyat bir laptop alacağınız zaman bilgisayarın özelliklerine değil de tasarımına, klavyenin rahatlığına, ekran çözünürlüğüne ve fanların yerine bakmalısınız. Birçok oyuncu laptopunda fanların yeri farklı yerlerde olduğu için aşırı ısınma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Fanların bilgisayarın arkasında, geniş alanlarda bulunması en idealidir.

SSD ile daha hızlı ve rahat performans

Tüm bunların yanında bilgisayarda SSD bulunması da artık yeni nesilde şart hale geldi. SSD, diğer Hard Disk’lere göre çok daha hızlı ve rahat performans sağladığı için ekstra olarak bilgisayarlar için alınan bir materyal. Kart şeklinde olan SSD’ler, bilgisayara takıldıktan sonra ultra hızlı bir performans sağlıyor; hatta bilgisayarınızın açılış zamanı 5-6 saniyelere kadar düşebiliyor. Bazı oyunları SSD’inize attığınız zaman ise oyunlarda yükleme ekranlarına bile rastlamıyorsunuz.

Eğer iyi bir oyuncuysanız ve oyun bilgisayarına ihtiyacınız varsa Monster Notebook’u tercih edebilir, markanın sağladığı inanılmaz oyun performanslarından yararlanabilirsiniz. Bu deneyimden sonra oyunların aslında ne olduklarını daha iyi anlayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir