TSKB Blog Yayında

Ekonomi Dünyasının Yeni Bilgi Kaynağı TSKB Blog Yayında.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), 68 yıla dayanan bilgi ve tecrübesini paylaşıyor.

Kurumsal blogların sürekliliği her sektör için çok değerli. 68 yıla dayanan bilgi ve tecrübesini TSKB Blog ile taçlandıran Türkiye Sınai Kalkınma Bankası şahane bir çalışmaya imza atmış.

Doğru yönlendiren ve sorularımıza ışık tutan her türlü bilgiye daha da çok ihtiyaç duyduğumuz günümüzde, kurumsal bloglara verilmesi gereken önem her geçen gün artıyor. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın, bilgi ve tecrübesini TSKB Blog ile paylaşıyor olması çok değerli.

Kurumsal blog sahibi olmak prestijlidir. İşletmeler kurumsal bloglar üzerinden hikayelerini anlatma fırsatı bulurken, hizmetlerini ve bulundukları sektörle ilgili güncel bilgileri aktarma olanağı da elde ederler. TSKB Blog bilgi sağlama açısından toplumu geliştirme misyonu taşıdığı için ayrıca özel.

 

TSKB Blog Yayında

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), 68 yıla dayanan bilgi ve tecrübesini TSKB Blog ile paylaşıyor. Alanında uzman 20 isim tarafından kaleme alınan yazıları yakın takibe almanızı öneririm.

TSKB Blog, ekonomi ve finans gündeminin yanı sıra dijital dönüşüm, endüstri 4.0, düşük karbonlu ekonomi gibi uluslararası trendler çerçevesinde kaleme alınan içeriklerle şekilleniyor. Burada paylaşılan yazılar, kalkınma gündeminin nabzını tutuyor, farklı sanayi kollarında yaşanan hızlı dönüşüme ışık tutuyor.

Başta iş dünyası ve geleceğin yöneticileri olmak üzere bu alandaki konularla ilgili tüm okurlara hitaben hazırlanan yazılar, alanında uzman yaklaşık 20 isim tarafından kaleme alınıyor. Ele alınan başlıca konu başlıkları; kalkınma, sürdürülebilirlik, mühendislik, teknoloji, enerji, turizm.

Ekonomi ve finans gündeminin yanı sıra dijital dönüşüm, endüstri 4.0, düşük karbonlu ekonomi gibi uluslararası trendler çerçevesinde kaleme alınan yazılar, kalkınma gündeminin nabzını tutuyor. Türkiye ve dünya ekonomisini; büyümeden çevreye, gelir dağılımından sanayileşmeye kadar geniş bir yelpazede, kalkınma bankacılığı perspektifiyle ele alan TSKB Blog, farklı sanayi kollarında yaşanan hızlı dönüşüme ışık tutmayı hedefliyor.

 

TSKB Blog bilgi sağlama açısından toplumu geliştirme misyonu taşıdığı için ayrıca özel.

 

Can Uz’un kaleme aldığı “Teknolojik gelişimin verimliliğe etkisi azalıyor mu?” başlıklı makalesinden ufak bir alıntıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Büyük krizin 10. yılında küresel ekonomide büyüme hızlandı. Hatta 2017 yılı ekonomik büyüme adına beklentileri aşan bir yıl oldu. Ancak gelişmiş ülkeler başta olmak üzere pek çok ülkede büyümenin önemli bir bileşeni olan verimlilik değerlerinde beklenen yukarı yönlü hareketler (en azından) resmî verilere yansımış değil. Bu konuda yaşlanan nüfustan, kriz süresince yavaşlayan küresel ticarete, sabit sermaye oluşumundaki yavaşlamadan, regülasyonların artışına ve hatta teknolojik gelişmelere varan (ve hemen her biri kabul gören) çok sayıda açıklama yapıldı.

 

Hatılayacağınız üzere geçen yıl Haziran ayında Digital Age dergisi için “Türkiye’de Kurumsal Blog’ların Karnesi” yazısını kaleme almıştım. Her sektörde yönlendirici bilgiye ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın bloğunu çok değerli buluyorum. Kurumsal kültürü yansıtmak ve bilgi toplumu yaratmak konusunda attıkları bu adım çok değerli, emeği geçen herkese gönülden teşekkürler.

 

Türkiye’nin Kurumsal Blogları

 

 

TSKB Blog yazılarına www.tskb.com.tr adresinden ve TSKB’nin sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir