Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu Röportajı

Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu ile özel bir röportaj gerçekleştirdim. Adform’un çözümlerini ve sektör değerlendirmelerini kendisinden dinledim. 

Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu Röportajı

Reklam dünyası reklamlarını yayınlamakta kullandıkları araçlara ve teknolojik altyapıya, gizli maliyetler, veri ayrılığı ve araçların birbiriyle uyumsuz olabilmesi gibi sebeplerle güven kaybı yaşıyor. Reklam teknolojilerinin geleceğini şekillendiren Adform tam da burada devreye giriyor. 

2002 yılında Danimarka’da kurulan Adform, dünyanın önde gelen ajansları, reklam verenleri, danışmanlık şirketleri ve yayıncılarını içeren bir müşteri portföyüne hizmet veriyor. Adform, dijital reklam satın alma, yönetme ve sunumunda entegre bir Yazılım olarak Servis (SaaS) platformu sunuyor. Şirketin yazılımı gelişmiş analitik, raporlama ve küresel ölçekte yüksek etkili dijtal reklamlar için yaratıcı araçlar içeren Veri Yönetim Platformu, Talep Yönlü Platform (DSP) ve Relam Sunma Platformunu içeriyor. 

Adtech alanında hizmet veren Adform, veriyi analiz ederek ve teknoloji kullanarak medya satın alımını daha hızlı ve akıllı hale getiriyor. Dolayısıyla dijital reklam yatırımlarının verimini artırıyor. Kullanım alışkanlıklarımızın ve ihtiyaçlarımızın değiştiği şu dönemde reklamverenler, medya satın alma şirketleri, platformlar, yayıncılar, kısaca ekosistem tüm sektörlerde olduğu gibi sıkıntıda. Sorularımı ilettiğim Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu’nun sektörel değerlendirmeleri ve geleceğe ışık tutan önerileri çok değerli. 

Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu

Adform’da dördüncü yılını kutlayan Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu’nun yakın dönemde görevleri arasına MEA ve APAC Bölgeleri Satış Direktörlüğü de eklemişti. Danimarka merkezli şirketin Orta Doğu, Afrika ve Asya-Pasifik bölgelerindeki satış ekiplerini de yönetecek olan Eroğlu’na başarılar diliyor, video röportajımız ile sizleri baş başa bırakıyorum. 

Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu Video Röportajı

Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu ile gerçekleştirdiğim röportajda aşağıdaki soruları ilettim. Yakında röportajın metin halini de sizlerle paylaşacağım.

Adform Türkiye Ülke Müdürü Cem Eroğlu Röportaj Soruları 

Kullanım alışkanlıklarımızın ve ihtiyaçlarımızın değiştiği bir dönemden geçiyoruz. Tüm bunların merkezinde olan kavramlardan biri ise dijital ve ona bağlı tüm iş yapış biçimleri. Siz teknoloji ile şekillenen ve reklamcılığın geleceğini temsil eden bir alandasınız. Şu anda reklamverenler, medya satın alma şirketleri, platformlar, yayıncılar, kısaca ekosistem tüm sektörlerde olduğu gibi sıkıntıda. Öncelikle büyük resmi görmekle sohbetimize başlayalım ve sizden genel bir durum değerlendirmesi alalım.  

Küresel bir dijital medya reklam teknolojisi şirketisiniz. Teknolojileriniz Avrupa, İngiltere ve ABD pazarlarında daha yoğun bir şekilde kullanılıyor. Ülke sınırlarımıza geldiğinizde durum nedir? Reklam verenlerin ve reklam ajanslarının benzersiz reklamlar oluşturmalarına olanak sağlıyorsunuz. Öte yandan sektör bu teknolojilere ne kadar hakim, farkındalıkları konusunda neler söylemek istersiniz?

Dijitalleşemeyi düşünmeye ve sorgulamaya daha fazla zaman ayırıyoruz. Bir tarafta reklam verenler var diğer tarafta DSP, DMP ve SSP’ler var. Entegre reklam platformu kullanmanın avantajları neler, çözümleriniz nasıl bir katkı sağlıyor? Performans düzeyinde erişim ve maliyetler konusunda neler söylersiniz? 

Hedefli reklamcılık ve doğru insana doğru reklam gösterilmesi çok önemli. Reklam verenler ve yayıncılar arasındaki ilişkide reklam değişimi gibi gerçek zamanlı olmayı gerektiren bir adım var. Öte yandan biz yayıncılar satınalma ile ilgili arkadaşlara hedef kitlenin önemini, erişimin değerini anlatmakta zorlanıyoruz. Onlar neler önerirsiniz? 

Bankaların ve finans kurumları hangi tür ürünlere yatırım yapıyor? Nasıl bir çalışma sistemleri ve yaklaşımları var? 

Dijital reklam araçları sağladıkları esneklik açısından önemli. Her alanda olduğu gibi sektörde de hakkaniyete, ölçülebilirliği, güvene ve daha da fazlasına ihtiyaç var. Peki dijitalde sorgulamamız gereken belli başlı alanlar neler? 

Doğru bir reklam teknolojisi stratejisi için öncelikler neler olmalı? Sürece adapte olmaya çalışan markalara neler önerirsiniz?

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen sanal basın toplantısında Adform Türkiye Genel Müdürü ve MEA, APAC Bölgeleri Satış Direktörü Cem Eroğlu ile bir araya gelmiş ve dijital reklam dünyasındaki gelişmeleri kendisinden dinlemiştik.

  3Yorum

  1. Pingback: Dijital içerik tüketimi iki kat artış gösterdi - Fundalina

  2. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 4 - Fundalina

  3. Pingback: Adform Doğrudan Faturalaşma Projesini Duyurdu - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir