Ekim 2017 Filmleri

Last updated on Ekim 24th, 2017 at 09:39 pm

Ekim 2017 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte konuları, fragmanları ve gösterim tarihleri ile birlikte Ekim 2017 Filmleri.

Ekim 2017 Filmleri

Ekim ayı uzun zamandır heyecanla beklediğimiz ve merak ettiğimiz efsane bir yapım ile açılışını yapıyor.

.

Ekim ayı filmleri birinci hafta;

.

BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı Filmi – Blade Runner 2049

Yönetmenliğini Denis Villeneuve üstleniyor. Filmin senaryosu  Hampton Fancher ve Michael Green’in imzasını taşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda  Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista’yı izleyeceğiz.

BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı Filminin konusuna gelince;

Filmde Blade Runner’da anlatılan hikayenin 30 yıl sonrası anlatılıyor. Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan Memur K, toplum yaşamını kaosa sokacak olan ve uzun zamandır saklı kalan bir sırrı açığa çıkartır. Bir felaketi önleyebilmesi için eski ödül avcısı Rick Deckard’ı bulup ondan bazı sorularına yanıt alması şarttır.

Blade Runner Nedir? 

Korku Kayıtları Filmi – The Crucifixion

Haftanın tek korku filminin yönetmen koltuğunda Xavier Gens bulunuyor. DFilmin oyuncu kadrosunda ise Sophie Cookson, Corneliu Ulici, Britanny Asworth’u izleyeceğiz.

Korku Kayıtları Filminin konusuna gelince;

Gerçek olaylardan esinlenen film, şeytan çıkarma olayını odağına alıyor. Bir rahip, şeytan çıkarma eylemini üzerinde gerçekleştirdiği bir rahibeyi öldürdüğü gerekçesiyle hapse mahkum edilir. Bu konu üzerine araştırma yapan bir gazeteci, bu kişinin aslında zihinsel olarak hasta birisini öldürüp öldürmediğini ve onun sadece şeytani bir varlıkla yaptığı savaşı kaybedip kaybetmediğini ortaya çıkarmaya çalışır.

My Little Pony Film – My Little Pony The Movie

99 dakika süreli animasyonun yönetmeni Jayson Thiessen. Lionsgate ve Allspark Pictures’ın sunduğu bu DHX Media yapımın seslendirme kadrosunda Emily Blunt, Kristin Chenoweth, Liev Schreiber, Michael Peña, Sia, Taye Diggs, Uzo Aduba ve Zoe Saldana gibi yıldızları bulunuyor.

My Little Pony Filminin konusuna gelince;

Karanlık bir güç, Ponyville’i tehdit ediyor ve Mane 6 – Twilight Sparkle, Applejack, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Fluttershy ve Rarity; Equestria’nın ötesinde unutulmaz bir yolculuğa çıkıyor, bu yolculuk sayesinde yeni arkadaşlarıyla ve heyecan verici zorluklarla karşı arkadaşlığın büyüsünü kullanarak evlerini korumaya çalışıyor.

Dört Köşe Filmi

Ömer Faruk Yardımcı’nın yönetmenliğini üstlendiği yerli yapımda; Şinasi Yurtsever, Murat Akkoyunlu, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Ayça Erturan, İnan Ulaş Torun, Mehmet Özgür, Eylül Su Sapan, Beyti Engin, Ayşe Kökçü’yü izleyeceğiz.

Dört Köşe Filminin konusuna gelince;

İstanbul’da herhangi bir gün…

Nev-i şahsına münhasır dört karakter, bir nezarethane… Ve bir plan!

Aynı gece, aynı nezarethanede bulunan Aşkın, Emel, İrfan ve Muzo haksız yere gözaltına alınmışlardı. Bu onların yaşadığı ilk haksızlık da değildi üstelik!

Peki ne yapacaklardı?…

Birlik olup, düzene karşı “Biz de varız ulan, buradayız, yaşıyoruz.” demek için bir hırsızlık tezgâhladılar. Hak yiyerek güçlü olandan çalıp, yaşadıkları tüm haksızlıkları sıfırlayacaklardı. Hedefleri ise cesaret isteyecek türdendi. İstanbul’un en karanlık, en güçlü adamı Timsah Hamza…

İşte asıl hikâye böyle başladı…

Yerli yapımlar “Babam”, “Kervan 1915” ve “Dört Köşe” bu hafta vizyona giriyor.

.

Ekim ayı filmleri ikinci hafta.

.

Mutlu Son Filmi – Happy End

Michael Haneke’nin yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Isabelle Huppert, Toby Jones ve Mathieu Kassovitz bulunuyor.

Mutlu Son Filminin konusuna gelince;

Mutlu Son’da işlevsiz aile, burjuva gerilimi, intikam, suçluluk ve bastırılmış duygular gibi her zamanki ilgi alanlarının yanına yenilerini de ekliyor. Odakta yine burjuva konformizmini her yönüyle yaşamaya çabalayan, dünyada olan bitene duyarsız bir aile var. Gelgelelim Avrupa eski Avrupa değil, şehirler onların soyut duvarlarla uzak tutmaya çalıştıkları “işgalci” göçmenlerle dolu.

 

Ölüm Günün Kutlu Olsun Filmi – Happy Death Day

Christopher Landon’un yönetmen koltuğunda bulunduğu filmin oyuncu kadrosunda Jessica Rothe, Israel Broussard ve Ruby Modine bulunuyor.

Ölüm Günün Kutlu Olsun Filminin konusuna gelince;

Üniversite öğrencisi Tree’nin hayatı, maskeli bir katil tarafından altüst olur. Katil tarafından korkunç bir şekilde öldürülen Tree, mucizevi bir şekilde hiç yaşanmamış gibi aynı günün sabahına uyanır. Öldürüldüğü günün tüm detaylarını ve korkunç sonununu tekrar tekrar yaşamaya başlar. Ta ki katillinin kimliğini ortaya çıkarana kadar.

Yerli yapımlar “Bir Nefes Yeter”, “Cingöz Recai”, “Kapıdaki Sır”, “Kayseri Aslanı” ve “Taş” bu hafta vizyonagiren yerli yapımlar.

.

Ekim ayı filmleri üçüncü hafta.

.

Uzaydan gelen Fırtına Filmi – Geostorm

Dean Devin’in yönetmen koltuğunda olduğu bu gerilim bilim kurgu türündeki filmin oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish’i izleyeceğiz.

Uzaydan Gelen Fırtına Filminin konusuna gelince;

Dünya’nın önde gelen liderleri, küresel iklimi kontrol etmek ve herkesi güvende tutmak için karmaşık bir uydu ağı oluşturmak üzere bir araya gelir. Fakat bir şeyler ters gider ve Dünya’yı korumak için yapılan sistem insalara saldırmaya başlar. Dünya çapında bir felaket yaklaşmaktadır ve dünyadaki her şeyi silip süpürmeden önce bir çözüm yolu bulunmazsa her şey yok olacaktır.

 

Soygun Filmi – Good Time

Filmekimi 2017 izleme listemde bulunan filmin yönetmen koltuğunda, Ben ve Joshua Sadfie kardeşler bulunuyor. Oldukça iyi eleştiriler alan filmin oyuncu kadrosunda Robert Pattinson, Benny Safdie, Jennifer Jason Leigh, Barkhad Abdi, Buddy Duress, Taliah Webster bulunuyor.

Soygun Filminin Konusuna gelince;

Filmin odağında bir ağabey ile kardeşi var. Sonu kötü biten bir soygun girişimi sonrasında zihinsel engelli kardeşi tutuklanan Connie, onu kurtarabilmek için zamana karşı yarışacağı bir gecelik bir yolculuğa çıkıyor.

Bak Şu Leyleğe Filmi – A Stork’s Journey

Toby Genkel, Reza Memari’nin yönetmenliğinde izleyeceğimiz bu animasonun her yaştan izleyicinin hoşuna gidebilecek sıcacık bir hikayesi var.

Bak Şu Leyleğe Filminin konusuna gelince;

Kendini leylek zanneden ama aslında bir serçe olan Richard, leylek ailesine onlardan biri olduğunu ispat etmek için Afrika’ya doğru yola çıkar.

Yerli yapımlar “Aşka Geldik”, “Bölük”, “Damat Takımı”, “Dua Et Kardeşiz” ve “İlk Öpücük”  bu hafta vizyona giriyor.

.

Ekim ayı filmleri dördüncü hafta.

.

Thor Ragnarok Filmi – Thor 3: Ragnarok

Thor serisinin üçüncü filmine nihayet kavuşuyoruz. Ben fragmanı kaç kere izlediğimi hatırlamıyor, merakla bekliyorum. Filmin yönetmen koltuğunda Taika Waititi bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Chris Hemsworth, Tom Hiddleston ve Cate Blanchett’i izleyeceğiz.

Thor Ragnarok Filminin konusuna gelince;

Serinin üçüncü filminde yaklaşmakta olan Norse kıyametine tanık olacağız.

Marvel’dan Thor: Ragnarok filminde Thor, evrenin diğer tarafında, kudretli çekici olmadan hapis kalmıştır. Güçlü yeni tehdit, acımasız Hela’nın yol açacağı kıyameti (Ragnarok), kendi dünyasının yok oluşunu ve Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek için Asgard’a dönmek üzere, kendini zamana karşı yarışırken bulur. Ama önce, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la kendisini karşı karşıya getiren ölümcül bir yarışmadan sağ çıkmalıdır.

Testere: Jigsaw Efsanesi

Michael Spierig ve Peter Spierig’i yönetmenliğinde izleyeceğimiz bu korku efsanesinin oyuncu kadrosunda Laura Vandervoort, Tobin Bell, Callum Keith Rennie bulunuyor.

Testere: Jigsaw Efsanesi Filminin konusuna gelince;

Tüm şehirde vahşice seri cinayetler işleniyordu ve tüm kanıtlar tek bir kişiye işaret ediyordu: John Kramer. Ama bu nasıl olabilirdi? Jigsaw olarak bilinen John Kramer yıllar önce ölmüştü.

Korkusuzlar Filmi – Only The Brave

Joseph Kosinski’nin son filminin oyuncu kadrosunda Jeff Bridges, Josh Brolin, Miles Teller, Jennifer Connelly’i izleyeceğiz.

Korkusuzlar Filminin Konusuna gelince;

Film, 2013’te Arizona eyaletinin Prescott bölgesine bağlı Granite Mountain Hotshots yangın departmanında çalışan 19 itfaiyecinin çıkan büyük orman yangınını söndürmeye çalışırken yaşamlarını kaybettikleri trajik olayı konu alıyor. Bu dramatik yapımın gerçek hayattan uyarlanan senaryosu Eric Singer ve Ken Nolan ikilisine ait.

Ayla Filmi

Bizi Oscar ödüllerinde temsil edecek filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay bulunuyor. Ayla’nın senaryosunda ise Yiğit Güralp’in imzası var. Filmin oyuncu kadrosunda Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu, Ali Atay, Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor.

Ayla Filminin Konusuna gelince;

Film, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek bir hikayeyi konu alıyor.  1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler.

Yerli yapımlar “İşe Yarar Bir Şey”, “Sofra Sırları”, “Ayla” ve “Yol Arkadaşım” bu hafta vizyona giriyor.

.

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir