Nisan 2020’de Ne izlesek diyenlere Film Önerileri

Biliyorsunuz yıllardır sizlere vizyon filmlerini aktarmaya çalışıyorum. Malum basın toplantıları yapılamıyor ve COVID-19 sebebiyle mümkün olduğunca evlerimizde kalmaya çalışıyoruz. Bu defa çeşitli platformlardan izleyebileceğiniz güncel filmleri sizin için derledim. 

Nisan 2020’de Ne izlesek diyenlere Film Önerileri 

Şu zamanda hiçbir şey yapmamanın veya yapamamanın yükünü taşımak en zor olanı öyle değil mi? Ben tüm enerjimi çalışmaya ve sizler için içerik üretmeye e haber paylaşmaya devam ediyorum. COVID-19 sebebiyle basın toplantılarının ve basın gösterimlerinin yapılamadığı, iş hayatının neredeyse durduğu şu günlerde üretmemek olmaz. Bu vesile ile alanımla ilgili haber ve bültenleri sizlerle paylaşırken, son dönemde izlediğim, sizlere iyi geleceğini düşündüğüm filmleri ve dizileri de ara sıra paylaşmaya devam edeceğim. 

Bu arada yoğun ilginiz sebebiyle önümüzdeki hafta sosyal medya ile ilgili izlenimleri ve son dönem gelişmelere de el atmaya başlayacağım. 

Hazırsanız başlayalım. 

The Hunt Filmi 

Craig Zobel’in yönettiği aksiyon gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Betty Glipin, Hikary Swank ve Ike Barinholtz bulunuyor. Temponun hiç düşmediği film, The Purge sersini sevenlere iyi gelecektir. A.B.D.’te Trump’ın tepkisi (toplumda karmaşa çıkarabileceğini açıklamıştı) sebebiyle gösterimi geç yapılan film, temel olarak bir insan avını ve hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Filmde bir grup orta ve alt sınıf Amerikan vatandaşının kaçırılarak, üst sınıfın keyfi insan avı için kullanılmasını anlatıyor. 

The Hunt Filminin konusuna gelince; 12 Amerikalı uçakla kaçırılarak açık bir alana bırakılır. Nerede olduklarını ve neden kaçırıldıklarını bilemeyen grup, kısa süre sonra, elit zenginlerden oluşan bir diğer grup tarafından avlanmaya başlar. 

Bloodshot Filmi

Dave Wilson’ın yönetmen koltuğunda olduğu aksiyon bilim kurgu türündeki filmin oyuncu kadrosunda Bin Diesel, Eliza Gonzales ve Sam Heughan bulunuyor. 

Film, bir çatışma sırasında öldürüldükten sonra gizli bir teşkilat tarafından hayata, birtakım özel güçlerle birlikte döndürülen Ray Garrison’ın, öldürülmüş olan karısının intikamını almaya çalışmasını konu alıyor. 

Filmi çok sevmedim, tahmin edilebilir bir akışı ve vasat bir akışı var. Öte yandan şu zamanlar için yoklukta gideri var.

Mürit Filmi – The Lodge

Severin Fiala ile Veronika Franz’ın yönetmen koltuğunda olduğu gerilim korku türündeki film, özgün senaryosu görüntü yönetimi ve başarılı oyunculukları ile izlemeniz gereken bir yapım. Film, huzursuz eden atmosferi, başarılı oyunculukları ve beklenmedik akışı ile de belleklerimize yerleşiyor. Hereditary – Ayin Filmi ile de hem akış hem de hem de maket ev üzerinden anlatımı açısından benzerliği bulunan “öte yandan” kendi içinde de duygu olarak benzersiz bir tat bırakan yapımı çok beğendiğimi belirtmek isterim. Filmle ilgili detay bilgi için aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

The Gentleman Filmi 

Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğunda olduğu ve döktürdüğü bu suç aksiyon türündeki filmi ben çok beğendim. The Gentlemen, İngiltere’de kurduğu büyük çaplı uyuşturucu imparatorluğunu Oklahomalı bir hanedana satma aşamasında olan Mickey Pearson’ın, kendisini bu süreçte rüşvetten şantaja birçok farklı suç faktörlerinin yer aldığı çetrefilli olaylar silsilesi içerisinde bulmasını konu alıyor. Oyuncu kadrosunda ise tam bir yıldızlar geçidi var. Başlıcaları; Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Colin Ferrell ve Hugh Grant bulunuyor. Tüm saygımla Koç rolüyle Colin Ferrell’e şapka çıkarıyorum. Matthew McConaughey’i pek sevmememe rağmen bu filmde bayıldığımı da eklemeliyim. Mutlaka bulup, izleyin.

Bad Boys for Life Filmi 

Adil El Arbi ve Bilall Fallah’ın yönettiği Bad Boys for Life , küllerini sağa sola saçtığımız Bad Boys’un “muhtemelen gençlere hatırlatmak için” sahalara sürdüğü bir film. 2000 yılında Michael Bay’ın yönettiği ve başrollerinde Will Smith ve Martin Lawrence’ın oynadığı ve iki polisin eğlenceli hikayesini anlaran komedi macera türündeki film 20 yılın ardından geri dönüyor. Mike ve Marcus bu defa iyice yaşlanmış, bir parça güçten düşmüş ancak geçmiş peşlerini bırakmıyor. Bad Boys serisi ile duygusal bağı olanların filme bir şans vermesini öneririm.


Nisan 2020’de Ne izlesek diyenlere Film Önerileri 

Vivairum Filmi

Lorcan Finnegan’ın bilim kurgu gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Imogen Poots, Eanna Hardwicke ve Jesse Eisenberg bulunuyor. Metaforu bol olan film, bir akvaryumda yaşamanın nasıl olduğunu izleyenlere hissettiriyor. Filmimiz ev sahibi olmak isteyen genç çiftin, bir tür uzağa düşerek birbirinin aynı olan evlerin bulunduğu bir alana tıkılı kalmasını ve ardından gelişen tuhaf olayları konu alıyor. Özetle ruh haliniz çok karışık değilse bu filme de bir şans verebilirsiniz.

Apostle Filmi

Gareth Evans’ın yönettiği korku gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Dan Stevens, Richard Elfyn, Paul Higginsi, Michael Sheen ve Mark Lewis Jones bulunuyor. Film, kaçırılan ve canı karşılığında fidye kız kardeşinin ardından çeteyi bulmak için İngiltere’de bilinmeyen bir adaya doğru yola çıkan Thomas’ın başından geçen ürkütücü olayları konu alıyor. Filmin konusu bildik olmasına rağmen akış oldukça kanlı ve sert, üstelik klişelerden uzak sağlam bir anlatıma sahip. Bu türü seviyorsanız mutlaka izleyin derim. 


Nisan 2020’de Ne izlesek diyenlere Film Önerileri 

Görünmez Adam Filmi

Başrolde Elisabeth Moss’u izlediğimiz gerilim türündeki film, H.G. Wells’in ünlü eseri The Invisible Man’den uyarlanmış. Film hakkında merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz

Derin Sular Filmi

Okyanus yüzeyinin kilometrelerce altında geçen aksiyon ve gerilim yüklü film hakkında merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz. 

Asfaltın Kralları

1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alan film hakkında merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz. 

Yarın dizi önerilerimi paylaşacağım bir yazı ile seriyi devam ettireceğim.

Sağlıkla kalın

  1 Yorum

  1. Pingback: Mayıs 2020’de Ne izlesek diyenlere Film Önerileri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir