Sporcu Besinlerinde Doğru Tercih OLİMP VİTA-MİN

Sporcu besinleri son zamanları popüler ürünleri haline dönüşmeye başladı. Şehrin gürültülü ve stresli havası ile ortaya çıkan fazla kilolar, bir çok rahatsızlığı beraberinde getirecektir. Kalp, şeker ve yüksek tansiyon gibi sorunların başlıca sebebi olan şişmanlık, kontrol altına alınmadığı taktirde ciddi sonuçları ve sağlık problemlerini size yaşatabilir.

Bu sorundan kurtulmak için spor yapmak en  iyi tercih olacaktır. Bilinçli bir şekilde gerçekleştireceğiniz sportif faaliyetler hem size hem çevresine olumlu etkileri sunacak ve fazla kilolardan kurtulmanız için ideal bir tercih olacaktır. Bu süre içerisinde ise vücudunuzun mevcut olan maddelere daha çok ihtiyacı olacaktır. Özellikle amino asitler, proteinler ve karbonhidrat alımına son derece dikkat etmek faydalı olacaktır. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller normal yemek alışkanlıkları ile zaten alınsa da bunun ötesinde özellikle spor yapan bireylerin çok daha fazla ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Bu durumda ise sporcu besinleri devreye girecek ve ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri size verecektir. Olimp Vita-min bu ürünlerden yalnızca bir tanesidir. İsminden de anlaşılacağı üzere vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kapsül formlarında geliştirilmiş bu ürün, vücudun günlük gıdalardan alamadığı vitamin ve diğer bileşenleri size sunacaktır. Supplement kategorisinde bulunan bu ürün, mavi ve beyaz renkli tabletler halinde size sunulacak. Beyaz tablet vitamini, mavi tablet ise mineralleri temsil etmektedir. İçerisinde magnezyum, kalsiyum, potasyum, çinko, demir, manganez, bakır, iyot, krom ve selenyum gibi faydalı bileşenleri bulunduran bu ürün, düzenli kullanılması halinde bağışıklık sistemine katkı sağlayacaktır. Spor dünyasında kuvvetli bir bağışıklık sistemi demek, sakatlanma ve sakatlıklardan kurtulmanın en temel yoludur. A, D, E, C vitaminlerinin yanı sıra B vitaminleri bakımından da oldukça etkili bir formüle sahip olan Olimp Vita-min, Kabak çekirdeği tohumu, enginar özü, yeşilçay özü, turunçgil gibi doğal içeriklerden elde ediliyor. Olimp Vita-Min ihtiyacınız olan tüm besin maddelerine kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Yoğun geçen sportif faaliyetlerin sonucunda ortaya çıkabilecek kas yorgunlukları ve yırtıklarının giderilmesi amacıyla kullanılan bu ürün, aynı zaman da makro besin ihtiyaçlarını karşılaşacak ve vücut fonksiyonlarının daha verimli ve etkili çalışmasına yardımcı olacaktır.

 

SPORCU VİTAMİNLERİNE GENEL BAKIŞ

Aktif olarak spor yapan kişilerin en çok ihtiyaç duydukları şey vitamin ve mineral bakımından zengin besinlere ulaşmaktır. Vücudu dengede tutan ve sağlıklı çalışmasına katkı sağlayan bu ürünler, düzenli yapılarıyla da kendilerine yer bulur. Sporcu vitaminleri ile günlük hayatta alınan normal vitaminler  arasında ki farklarda ise belirgin değişiklikler göz önünde bulundurabilir. Sporcu vitaminleri olarak satılan ürünler hem sindirimi hem emilimi kolay olması sebebiyle tercih edilebilir bir noktada bulunur. Kas gelişimi ve spor performansı açısından son derece öneme sahip olan bu vitaminler, sporcunun ihtiyacını fazlasıyla karşılaşabilecek durumdadır. Bu sebepledir ki sporcu vitaminleri dokuların iyileşmesi ve performanslarının artması anlamında oldukça önemli bir görevi üstlenmektedir.

 

SPORCU VİTAMİNLERİ FAYDALARI:

Sporcu vitaminlerini kullanmaya başladıktan sonra belli başlı bazı faydalarını görebilirsiniz. Normal beslenmeyi tamamlayıcı özelliği bulunan bu besin grubu, anti oksidanlar yoluyla korunmayı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra serbest kökleri nötralize etmeye yardımcı olurlar ve erken yaşlanma gibi durumları ortadan kaldırır. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu ürünler, enerji tüketimine katkı sağlayacak, kasların iyileşme sürecini etkileyecektir.

 

YAN ETKİLERİ

Bu ürünlerin etkileri olduğu kadar yan etkileri de gözlemlenebilir. Kalıcı hastalıklarda kullanılmasına dikkat edilmelidir. Kullanım öncesi eczacınıza, diyetisyene veya hekiminize danışmakta fayda olacaktır. Aşırı duyarlılık sahibiyseniz alerjik yan etkilerine dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Karaciğer rahatsızlığı olan kimselerin kullanmaması, hassas bireylerde ise mide bozması gibi sonuçları doğurabileceği unutulmamalıdır.

 

VİTAMİN TEMİNİ

Vitaminlerin temini noktasında yaşanılan sorunları fitbull aracılığı ile aşabilirsiniz. Gerek ülkemizde yapılan gerekse de ithal edilen en önemli besin kaynaklarından olan vitaminlere bu firma aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir