Temmuz 2017 Filmleri

Temmuz 2017 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte Temmuz ayında izleyeceğimiz filmler.


Temmuz 2017 Filmleri

Yazın sıcaklarına inat, şahane filmler bu ay bizi bekliyor.  İşte temmuz ayı ilk haftasında izleyeceğimiz filmler.

.

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Filmi

“Spider-Man: Homecoming”

En sevilen Marvel karakterlerinden Örümcek Adam beyaz perdeye geri dönüyor.

Jon Watts’ın yönetme koltuğunda bulunduğu projede, Örümcek Adam Peter Parker karakterini Tom Holland canlandırıyor. Senaryosuna John Francis Daley ve Jonathan M. Goldstein’ın imza attıkları filmde Parker’a, Marisa Tomei,  Michael Keaton, Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Jon Favreau, Tony Revolori, Laura Harrier ve Zendaya eşlik ediyor.
Örümcek-Adam: Eve Dönüş Filmin konusuna gelince; Yenilmezler ile yaşadığı kapışmadan fazlaca etkilenen genç Peter, kendini kanıtlama isteğiyle dolup taşıyor. Ancak yaşı gereği farklı sorumlulukları bulunuyor. May halası ile yaşayan genç Peter bir yandan da ona göz kulak olan Demir Adam ile arkadaşlığını ilerletiyor. Okul hayatına alışmaya ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışan Peter’ın aklında ise suçla savaşmak ve dünyayı daha güvenli bir hale getirmek var. Vulture, yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter’ın kendini gösterme şansı ortaya çıkıyor. Ancak en değerli gördüğü tüm yakınları da tehdit altına giriyor.

 

Spark: Bir Uzay Macerası Filmi

Spark : A Space Tail

Macera komedi türündeki animasyon Aaron Woodley’nin imzasını taşıyor.

Spark: Bir Uzay Macerası Filminin konusuna gelince.

Onüç yıl önce, güç sevdalısı General Zhong, Bana Gezegeni’nin denetimini ele geçirdi ve süreç içinde parçalara ayırdı. Şimdi yüzlerce parçaya ayrılmış olan Bana, şeytani lordu Zhong tarafından katı bir şekilde yönetilmektedir. Spark, genç bir maymun ve arkadaşları; Vix, savaşa hazır bir tilki ve Chunk, teknoloji meraklısı bir domuz. Spark, Zhong’un karadelik yaratma gücüne sahip ve Kraken olarak bilinen dev bir uzay canavarını yakalayarak evreni ele geçirmeyi planladığı öğrenir.

Zhong, Kraken’in gücünü kullanmayı başarırsa, tarihin en ölümcül silahını eline geçirmiş olacak ve onu durdurmak Spark ve arkadaşlarının sorumluluğunda olacaktır. Spar’ın yolculuğu, onu ölümcül tehlikelerle karşı karşıya bırakacak ve gerçek kimliğinin sırrını keşfedeceği evrenin en uzak noktalarına götürecektir. Mizah ve aksiyon dolu sıcak bir uzay macerası olan Spark, büyük sorumluluk alan ve bu sırada evrendeki gerçek yerini keşfeden bir çocuğun hikayesidir.

 

The Bye Bye Man Filmi 

Üç üniversite öğrencisinin eski bir eve yerleşmesiyle birlikte başlayan korku dolu olayları anlatan filmin fragmanı ilgi çekici görünüyor. Varlığına inanan herkese sahip olan “The Bye Bye Man” lanetli bir korku figürü. Öte yandan biraz ürkmek için iyi bir seçenek gibi görünüyor. En azından izleme listesine almakta fayda var.

Yönetmen koltuğunda Stacy Title’ın bulunduğu ve senaristliğini Robert Damon Schneck ile Jonathan Penner ikilisinin kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Douglas Smith, Lucien Laviscount ve Cressida Bonas bulunuyor.

 

Bu hafta yerli yapımlar Doru ve Genco da vizyona giriyor.
Temmuz 2017 Filmleri ikinci haftasına gelince.

Maymunlar Cehennemi: Savaş Filmi

War For The Planet Of The Apes

2011 yılında Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmiyle yeniden başlatılan seri, 2014 yılında izlediğimiz Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti ile devam etmişti. Soluklarımızı tuttuk, şimdi üçüncü filmi izlemeyi bekliyoruz. Filmin senaryosu ve yönetmenliği bir kez daha Matt Reeves’e emanet. Senaryoda kendisine ikinci filmden de hatırlayacağınız Mark Bomback eşlik ediyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn, Terry Notary ve Karin Konoval bulunuyor.
Maymunlar Cehennemi: Savaş Filminin konusuna gelince.

Lider Sezar ve onun takipçileri insanlarla acımasız bir savaşta karşı karşıya gelirler. Fakat tüm inancına ve hırsına rağmen Sezar’ın ordusu büyük kayıplar verir. Kendisini ordusuna ve halkına karşı sorumlu hisseden Sezar, Colonel ile birebirde yüzleşmek için yola koyulur. İki ırkın da geleceği bu yüzleşmeye bağlıdır.

 

 

The Crucifixion Filmi

The Conjuring ve Annabelle‘in yapımcı ve yazarlarının bir araya geldiği korku filmi de bu hafta vizyonda. Şeytan çıkarma konusuna odaklanan filmin yönetmeni Xavier Gens. Filmin oyuncu kadrosunda ise Sophie Cookson, Corneliu Ulici ve Brittany Ashworth’u izleyeceğiz.

Unlocked Filmi 

Oyuncu kadrosunda Noomi Rapace ile Orlando Bloom, Toni Collette, John Malkovich ve Michael Douglas gibi birbirinden ünlü isimlerin bulunduğu film, aksiyon gerilim türünde. Yönetmenliğini Michael Apted’in üstlendiği filmin senaryosunu Peter O’Brien yazmış.

Unlocked Filmininin konusuna gelince.

CIA’in gizli operatörü olarak görev yapan Alice Racine (Noomi Rapace), Londra’da gerçekleşecek büyük bir saldırıyı önlemek için MI5 ajanı ile takım kurmak zorunda kalır. Fakat istemeden saldırıya dahil olur. Bu olaydan sonra Alice kimseye güvenmez ve hayatta kalmak için mücadelesine devam eder.

 

Bu hafta yerli yapım Durak da vizyona giriyor.
Temmuz 2017 Filmleri üçüncü haftasına gelince.

Ruhlar Evi Filmi

Ghost House

Yönetmenliğin Rich Ragsdale’in üstlendiği bu korku filminin senaryo Kevin O’Sullivan ve Jason Chase Tyrrell ikilisine ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise Scout Taylor-Compton, James Landry Hébert, Mark Boone Junior, Michael S. New ve lana Krausz’u izleyeceğiz.

Ruhlar Evi Filminin konusuna gelince.

Genç çift Tayland’a macera dolu bir seyahat planlar. Fakat tatilleri hiç beklenmedik biçimde alt üst olur. Kendilerini kaldıkları konuk evinde bir ruh tarafından hapsedilmiş bulurlar.

Dunkirk Filmi

Christopher Nolan’ın son filmi savaş türünde.

Filmin kadrosunda Tom Hardy, Mark Rylance ve Kenneth Branagh bulunurken, kendilerine Jack Lowden, Aneurin Barnard, Fionn Whitehead ve Harry Styles eşlik ediyor
Abd, Fransa, İngiltere ve Hollanda ortak yapımı film, 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesine odaklanıyor.

 

Zombi Ekspresi Filmi

Busanhaeng

dünya prömiyerini 2016 Cannes Film Festival’inde yapan bu korku gerilim türündeki film Sang-ho Yeon’un imzasını taşıyor. Yeon aynı zamanda filmin senaryosunu da yazmış. Güney Kore yapımı filmin oyuncu kadrosunda  Gong Yoo, Yumi Jung ve Dong-seok Ma bulunuyor. Film, yıkıcı bir zombi virüsünün Güney Kore’yi etkisi altına almasını ve Seul’den Busan’a gitmekte olan trendeki yolcuların hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

 

Bu hafta yerli yapımlar Kiki ile Miki Alatura ve Bezm-i Ezel de vizyona giriyor.
Temmuz 2017 Filmleri dördüncü haftasına gelince.

Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu Filmi

Valerian And The City Of A Thousand Planets

Müthiş fragmanını izlediğimizden beri merakla beklediğimiz filmin yönetmeni Luc Besson. Oyuncu kadrosunda ise Dane DeHaan, Cara Delavingne, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke, Herbie Hancock, Kris Wu’yu izleyeceğiz.

Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu Filminin konusuna gelince;

Valerian (Dane DeHaan) ve Laureline (Cara Delavingne), tüm evrenin düzenini sağlayan insan gezegeni hükümeti için çalışan özel ajanlardır. Kumandanlarının (Clive Owen) emri doğrultusunda, Valerian ve Laureline, evrenin her köşesinden binlerce farklı türe ev sahipliği yapan, nefes keseci güzellikteki gökada metropolü Alpha’ya göreve giderler. Alpha’nın 17 milyonluk halkı, evreni iyileştirmek için tüm yeteneklerini, teknolojilerini ve kaynaklarını ortaya koymuşlardır. Fakat ne yazık ki, Alpha’daki herkes aynı amaca hizmet etmiyordur; tam tersine, bir takım görünmeyen güçler korkunç bir tehlikeyi üzerlerine salmak üzere iş başındadır.

Senaryo yazarı ve yönetmen Luc Besson, kült çizgi roman serisi Valerian ve Lauraline’i, ikonik bir kaynak olarak alıp; çağdaş ve benzersiz bir bilimkurgu efsanesine dönüştürmeye hazırlanıyor. Merakla bekliyorum.

 

Sarışın Bomba Filmi

Atomic Blonde

Antony Johnston’ın aynı adlı romanından uyarlanan Atomic Blonde’un başrollerinde Charlize Theron ve James McAvoy bulunuyor. Yönetmen koltuğunda ise David Leitch’i görüyoruz.

Atomic Blonde Filminin konusuna gelince;

Lorraine Broughton, MI6’in en ölümcül suikastçısıdır. Özellikle kaçış ustalığı ve yakın dövüşteki yetenekleriyle tanınır. Soğuk savaş sırasında bir ajanın öldürülmesini araştırmak ve eksik ajanlar listesini bulmak için Berlin’e gönderilir. Yeni görevinde Berlin istasyon şefi David Percival ile işbirliği yapar. Ancak Lorraine’in gelişi gizli kalmaz ve kendisine tuzak kurulduğunu anlar. Bu tuzağı kuran ise teşkilatın içinden biridir. Lorraine artık kendi hayatı ve değer verdiği herkes için bu tuzağın içinden kurtulmalı ve gizemi çözmelidir

 

Churchill Filmi

Biyografi türündeki bu savaş filmi Winston Churchill’in hayatına odaklanıyor. Jonathan Teplitzky’nin yönetimindeki filmde Churchill’i Brian Cox canlandırırken, kendisine Miranda Richardson, John Slattery ve Ella Purnell eşlik ediyor. Dönem filmlerini sevenler bu filmi kaçırmasın.

Hizmetçi Filmi

Ah-ga-ssi

Sarah Waters’nın “Fingersimth” adlı romanından uyarlanan film, Güney Kore yapımı. Filmin yönetmenliğini efsane isim Chan-wook Park üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Jung-woo Ha, Min-hee Kim, Jin-woong Jo ve Tae Ri Kim bulunuyor.

1930’lar da geçen hikayede, kendisini Kont olarak tanıtan bir dolandırıcı, gizemli ve saf görünen Japon Leydi Hideko’nun zenginliğini ele geçirmek için kendisine aşık etme planlar. Bu planı gerçekleştirmek için ise Sook-hee’yi Leydi’ye hizmetçi olarak kiralar. Ancak bu hizmetçinin her şeyden habersiz hanımefendisine delicesine aşık olması işleri karıştırır.

.

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

  1 Yorum

  1. sinegram   •  

    Maymunlar Cehennemi 3 ile Dunkirk filmlerini iple çekiyorum. Özellikle Dunkirk, usta yönetmen Christopher Nolan imzasıyla Oscar ödüllerine aday olması muhtemel görünüyor. Diğer filmlerden Valerian ile Sarışın Bomba filmleri de izlenebilir kıvamda geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir