Twitter Lite Türkiye’de

Twitter Lite, Google Play Store’da yayınlandı.

Mobil telefonlar için kullanıma sunulan Twitter Lite, twitter’ı kullanırken daha az veri harcıyor ve akıp giden ekran verilerini depolamaya imkan tanıyor.

 

Twitter Lite Nedir?

Mobil cihazlarda 3 MB’dan daha az yer kaplayan Twitter Lite, 2G ve 3G gibi düşük bağlantılarda bile hızlı şekilde yüklenecek şekilde tasarlandı. Görsellerin önizleme olarak ekrana getirildiği uygulamada, büyük boyutlu görseller “yükle” butonunuza dokunduğunuzda görüntülenebiliyor.

Twitter Lite mobil web’de olduğundan, App Store veya Google Play hesabınız olmasa bile pek çok akıllı telefon ve tablet üzerinde çalışabiliyor.

Her gün dünya çapında pek çok insan haberleri ve gündemi takip etmek için Twitter’ı kullanıyor. Fakat mobil internet hızının yavaşlığı, internet fiyatlarının yüksek olması ve mobil cihazlardaki gigabyte’ların yetersizliği zaman zaman Twitter kullanımını zorlaştırıyor.

Bu nedenlerden yola çıkarak geçen sene kullanıma sunulan Twitter Lite şimdi Türkiye’de de kullanıma açıldı.

Twitter Lite; veri kullanımını azaltıyor, daha yavaş olan mobil ağlarda hızlı yükleniyor ve cihazlarda daha az yer kaplıyor. Twitter Lite’a 45 farklı ülkeden Google Play Store aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Twitter Lite’ın kullanıldığı ülkeler;

Arjantin, Belarus, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Yemen ve Zimbabve.

Twitter Lite’ın öne çıkan özellikleri:

Twitter Lite ile beraber spor, politika, televizyon veya önemsediğiniz herhangi bir konu hakkında anında, tüm verilerinizi harcamadan, bildirim alabilirsiniz. Twitter Lite’ın öne çıkan özelliklerine gelince.

Daha az yer tutar.

Twitter Lite, mobil cihazınızda 3 MB’dan daha az yer kaplar ve düşük bağlantı hızında bile çalışır.

Daha az veri harcatır.

Twitter Lite’ın veriye, bant genişliğine ve cihaz kısıtlamalarına sahip kişiler tarafından erişilebilir olduğundan emin olmak istiyoruz. ‘Data Saver’ modunu açarak telefonunuza hangi fotoğraf ve videoların indirileceğini siz seçebiliyorsunuz. İstediğiniz içerikleri ‘İmajı İndirin’ veya ‘Video’yu İndirin’ seçenekleriyle telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Bu fonksiyon sizin uygulamayı kullanırken yaptığınız veri harcamalarını azaltıyor.

Daha düşük bağlantıda bile çalışır.

2G ve 3G ağları için tasarlanmıştır: 3MB’da Twitter Lite veri kullanımını azaltıyor ve cihazınızda daha az yer kaplıyor. Aynı zamanda yavaş telefon ağlarında hızlı çalışıyor. Uygulamayı 2G veya 3G ağlarında kullanıyorsanız içeriklerin ne kadar hızlı bir şekilde yüklendiğini göreceksiniz. Ne tür bir ağda olursanız olun neler olduğunu görebilmenizi sağlamak istiyoruz!

Otomatik güncellenir.

Twitter Lite otomatik olarak en son sürümü üzerinden güncellenir ve görüntülenir.

 

Çevrimdışı erişilebilir.

Ağınız kesilse bile, mobil cihazınıza yüklenen içeriği okumaya devam edebilirsiniz.

 

Twitter Lite Uygulaması

Twitter Lite şu anda 5.0 ve üstü Android sürümlerini destekleyen cihazlarla uyumlu. Aşağıdaki link üzerinden Twitter Lite Uygulamasını indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twitter.android.lite

 

Şubat ayında Twitter Yer İşaretleri Özelliği kullanıma sunulmuştu.

Twitter kullanıcılardan aldığı geribildirimler doğrultusunda geliştirdiği bu yeni özellikle ilgili merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Twitter Yer İşaretleri Özelliği

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

 

  1 Yorum

  1. Pingback: Twitter Zaman Akışı Hakkında Açıklama Yaptı - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir