2019 Yılının En Çok Okunan Yazıları

2019 Yılının En Çok Okunan Yazıları için hazır mısınız?

En çok ilgi gösterdiğiniz içeriklerden derlediğim “2019 Yılının En Çok Okunan Yazıları” dosyası ile yılın derleme yazılarını tamamlıyorum. 

2019 yılında 173 içerik paylaşmışım. 2018 yılında bu sayı 263 idi.

Sebebi ise Mayıs – Ağustos ayları arasında yaşadığım veri tabanı kaynaklı bir sorun. Sorunun kaynağını anlamaya ve bu alanla ilgili bir uzman bulmaya çalışırken çok büyük sıkıntılar yaşadım. En verimli dönemimde eli kolu bağlı bir şekilde teknik sorunlarımın hallolmasını umdum. Malum, bloğum 11 yaşında ve dijital dünyada yayın yapan bir web sitesi için oldukça yaşlı bir konumda. Bu sebeple derdi de yaşından mütevellit oldukça sıkıntılıydı. Tam bu dönemde imdadıma Emre Erkan yetişti. Ada Dijital Ajans’ın Kurucusu olan Emre Erkan alanında ve WordPress camiasında efsane bir isim. Çoğu kişinin çözülemez dediği sorunu kısa sürede çözerek bloğumu tekrar hayata döndürdü. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az. İşini iyi yapan insanlara saygım sonsuz, Emre Erkan kesinlikle böyle biri. Dolayısıyla bu yazıyı okuyabiliyorsanız Emre Erkan’ın bunda emeği çok büyük.

2019 Yılının En Çok Okunan Yazıları 

Bu yazı, 2019 yılı açısından benim için final. 

Listeme etkinlikleri ve tekil sinema yazılarımı dahil etmedim ve Google Analytics verileri üzerinden hazırladım. Kim bilir belki gözünüzden kaçmış bir yazım olabilir, şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Emoji Dosyası

Emojilerin anlamlarını öğrenmeye ne dersiniz? Yazımda emojilerin anlamlarına ve kullanım alanlarına dair bilgiler var.

Emojiler günlük hayatımızda yazışmalarımızın bir parçası oldu. Emojilerin anlamı ve daha da fazlası yazımda sizi bekliyor.

Duygularımızı simgeleştirmenin & sembolleştirmenin yol haritası niteliğindeki emojiler, cümlelerimize kattığı anlam ve duygu açısından da çok önemli.

Emoji kullanımı konusuna mesafeliyseniz bunu bir kere daha düşünmenizi öneririm. Bu renkli ve duygu dolu dünyaya daha fazla gecikmeden yakınlaşın. Sizin için fayda dolu bir emoji dosyası hazırlamıştım.

Bu kısaltmanın anlamı ne?

İnternet’te ve Sosyal Medyada karşılaştığınız kısaltmaların anlamını bilemiyorsanız, yazım tam size göre.

Kayıp giden ekranlarımızda, İnternet araştırmalarımızda, dost sohbetlerimizde, iş görüşmelerimizde onlarca kısaltmanın kullanıldığını görürüz. Bu kısaltmaların bazılarının anlamını biliriz, bazılarını ilk defa duyar ve merak ederiz. Bu kısaltmalara sürekli yenileri eklenir ve iş içinden çıkılmaz bir hale gelir.

Sosyal medyada, dijital pazarlamada, iş hayatında kısaca İnternetle ilgili her iş alanında sıkça karşılaştığımız kısaltmaların anlamları yazımda sizi bekliyor.

Instagram istatistik özelliği hakkında her şey

Instagram istatistik özelliği, hesabınız ve etkileşiminiz hakkında bir çok bilgi veriyor. Yazımda, Instagram analizi ve Instagram istatistik özelliği hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.

YouTube abone sayısını arttırmanın yolları

YouTube abone sayınızı artırmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, hem fikir verecek hem de YouTube kanalınızı geliştirecek taze tüyolar yazımda sizi bekliyor.

Günümüzde YouTube sayesinde herkes yönetmen, oyuncu, şarkıcı, fenomen ya da yapımcı olabiliyor. Bu sitede günde 5 milyara yakın video seyrediliyor. Bu aktif ve geniş kitleyi görmezden gelmek ve bu platform üzerinde bir oluşum kurmamak işletmeniz için büyük bir hata olur.

Twitch yayını yapmak için rehber 

Twitch yayını yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız yazım tam sizlik. Kim bütün gün oturup bir başkasının bilgisayar oyunu oynamasını izlemek ister ki? Muhtemelen kimse diyeceksiniz, öte yandan milyonlarca twitch kullanıcısı sizin gibi düşünmüyor. Eğer siz de Twitch’te şansınızı denemek istiyorsanız lütfen okumaya devam edin.

Yeni instagram algoritmasında neler değişti?

Hatırlarsanız 2016 yılından önce Instagram’ın algoritması oldukça anlaşılırdı. Mesajlar etkileşimden bağımsız olarak kronolojik olarak ekranımıza sıralanırdı.

Mart 2016’dan sonra Instagram, algoritmasında önemli bir değişiklik yaptı. Sistem kronolojik beslemeden uzaklaştı ve daha çok kullanıcı katılımına dayanan bir deneyime doğru güncellendi. Bu güncelleme sebebiyle kullanıcılar tepki gösterdi. Tepkiler karşısında geri adım atılacağı söylendi, ancak durum değişmedi.

Sizlerden gelen sorularla Instagram Algoritması üzerine derlediğim yazımı aşağıda bulabilirsiniz.

2019 yılı global dijital raporu

2019 Yılı Global Dijital Raporu açıklandı. We Are Social ve Hootsuite’in ortaklaşa düzenlediği “2019 Yılı Global Dijital Raporu” ile ilgili hazırladığım kısa özet yazımda sizi bekliyor.

Siri’ye sorabileceğiniz 50 soru

Kişisel Asistanımız Siri’yi genelde eğlenmek için kullanıyoruz kullanmasına ama doğru soruları sorduğumuzda hayatımızı kolaylaştırdığı muhakkak. Ona sevginizi ilan edebilir, hakkında bilgi alabilir, sorular sorabilir, hoşça vakit geçirmek için size arkadaşlık etmesini isteyebilirsiniz. günlük hayatınızda Siri’den verim alabilmek için sorabileceğiniz 50 soruyu yazımda bulabilirsiniz.

Fintekler için pazarlama stratejileri

Fintech Pazarlama veya Fintech Marketing, finansal teknoloji şirketleri için tasarlanmış pazarlama tekniklerinin toplamını ifade eder. Fintechler ise her geçen gün gelişerek, müşterilere sunulan finansal hizmetlerin otomatik hale gelmesini hedefler.

Fintech sektörü yenilikçi, rekabetçi ve oldukça dinamik bir yapıda ilerliyor. Hal böyle olunca bu sektör için pek çok farklı dinamiğin bir araya geldiğini görüyoruz.

Bu yazımda fintechlerin iş yapış biçimlerine değer katacak, seslerinin daha çok duyurulmasına katkıda bulunacak pazarlama stratejilerine değinmeye çalıştım

Algoritma destekli otomasyonun bir parçası mıyız?

Algoritmalar sosyal bağları geliştirmek, zaman kazandırmak, standartlar oluşturmak ve popülerliği artırmak için tasarlandı. Algoritmik zaman çizelgeleri ise sosyal mecraları adeta ele geçirdi. Peki algoritmalar başarıya ulaştı mı, yoksa yapay zeka destekli algoritmaların oluşturduğu otomasyonun birer çarkı haline mi geldik?

Digital Age Dergisi “Mart- Nisan” 2019 sayısı için kaleme aldığım makalede algoritmaların sosyal medyaya etkilerini ele aldım.

2019 yılında en çok okunan içeriklerimi sizlere hatırlatmaya çalıştım. 

2018 yılında en çok ilgi gösterdiğiniz içeriklerden derlediğim “2018 Yılının En Çok Okunan Yazıları” içeriğime aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şimdiden hepinize bilgi ve paylaşımla dolu bir yıl diliyorum 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir