Alien Covenant Filmi Haberleri

Alien efsanesinin devamı olan ve olayların öncesini anlatan Prometheus filminin bir üçleme olacağını daha önceden biliyorduk. Prometheus 2‘nin çekimleri geç de olsa başlıyor. Üstelik filmin ismi ve birçok ayrıntısı da belli oldu.

İşte merakla beklediğimiz Alien Covenant filmi hakkında son haberler… 

Daha önce Prometheus 2, Paradise, Paradise Lost gibi isimler ile anılan yeni Alien filminin adı Alien Covenant olacak.

Çok daha önce çekilmesi planlanan film Ridley Scott’un The MartianExodus: Gods and Kings, The Counselor gibi filmleri ajandasına alması ile hayli gecikti. Bu nedenlerle dolaylı olarak geciken bir başka proje ise Blade Runner 2.

Scott, Covenant ile tamamen Alien köklerine dönüyor denebilir.

cccoc

Alien Covenant Filmi Konusu

Filmin ilk açıklamalara göre konusu ise şu şekilde. Lanetli Prometheus keşif gezisi başarısızlıkla sonuçlanmış, ekipten sağ kalan iki isim sentetik David ve Elizabeth Shaw mühendislerin gezegenine varmayı başarmışlardır. Yaklaşık on yıl sonra Covenant adında bugüne kadar Alien evreninde daha önce görülmemiş bir koloni gemisi bu gezegeni bulur.

Gezegene ulaşan araştırma ekibi David ile karşılaşır. Gördükleri karşısında büyülenen ekip bugüne kadar bilinmeyen olağanüstü bir cennet bulduklarını düşünmektedirler. Ancak bu gezegen göründüğü gibi değil, çok daha karanlık, korkunç ve tehlikeli bir dünyadır.

coenant2

Prometheus üzerine yapılan 10 yıllık bir atlamayla anlıyoruz ki Alien Covenant 1979’da ilk izlediğimiz Alien filmindeki olayların 28 yıl kadar öncesini anlatacak. Scott, Empire dergisine verdiği röportajda Alien ırkının oluşumu ile daha çok ipucuna bu filmle ulaşacağımızı hatta orijinal Alien türüyle de karşılaşacağımızı belirtiyor.

coc

Alien evrenine çizgileri ile hayat veren ve yakın zamanda kaybettiğimiz usta sanatçı Giger’ın önceki çalışmalarının bu film için de ilham oluşturacağı kesin. Zaten kendisi Prometheus konsepti çıkarılırken danışmanlık yapmıştı. Bu arada filmin çekimlerinin Şubat ayında başlayacağını da bilmenizde fayda var.

prom

Alien Covenant Filmi Oyuncuları

Alien Covenant için casting çalışmaları henüz tamamlanmadı. Ancak kısa da olsa  Noomi Rapace’in bir rolü olduğu, David rolünde ise Michael Fassbender’in bu filmde yine yer alacağı biliniyor. Son Görevimiz Tehlike filminden tanıdığımız Rebecca Ferguson ise büyük ihtimalle filmin başrolünde olacak. Orijinal serideki Ripley gibi oldukça dominant bir kadın karakter olması beklenen Rebecca Ferguson, daha önce 2013 yılında The Vatican projesinde usta yönetmen ile birlikte çalışmıştı.

rebe

Yeni filmin hikayesi belli olsa da, taşların yerli yerine oturması için daha çok bilgiye ihtiyaç var. Prometheus’un sahibi olan ve sonrasında Alien işinin peşini bir türlü bırakmayan şeytani şirket Weyland Yutani’nin bu filmde de önemli bir alan kaplayacağını beklemek mümkün. Koloni gemisi Covenant’ın bir Weyland Yutani’nin malı olması olasılığı da oldukça yüksek. Ayrıca filmin cevaplar aradığı sorular da olacak. Üstün bir ırk olan ve muhtemelen Alien ırkını yaratan mühendislerin yaratıcısı kim, neden Alien gibi ölümcül bir ırk ortaya çıkardılar, amaçları neydi gibi problemlerin bu bölümde çözülmesi olası.

cove

Covenant’ın hikaye ve senaryo yazarları ise çalışmalarını sürdürüyorlar. İlk taslağı hazırlayan Jack Paglen’in (Transcendence) ardından Michael Green (Green Lantern, Blade Runner 2) düzeltmeleri gerçekleştirdi. Şu anda ise John Logan (Skyfall, Penny Dreadful) senaryo üzerindeki son cilaları ve iyileştirmeleri yapmakla meşgul. Bu arada filmin son derece karanlık ve korkunç olacağı da gelen dedikodular arasında.

coenant1

Alien yayın haklarının sahibi olan Ridley Scott’ın filmin çekim takvimini çıkarmasından sonra 20th Fox’un Alien:5 Projesi de bir süreliğine rafa kalktı. O filmde ise orijinal üçlemenin yıldızı Sigourney Weaver’ın başrolde olması bekleniyordu. Alien:5’in yönetmen koltuğunda ise genç ve yetenekli yönetmen Neil Blomkamp olacak.

 

 

 

  4Yorum

  1. blank Uğur Uğurcan   •  

    Çok kaliteli bir filme benziyor uzay filmlerine baya ilginiz var heralde bu şekilde devam :))

  2. blank ibrahim   •  

    güzel inceleme olmuş elinize sağlık.

  3. blank Ezgi   •  

    Vay canına 😆

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir