Instagram IGTV için Hazır mısınız?

Instagram IGTV Lansmanı ile YouTube’la yarışmaya hazırlandığını duyurdu.

Platformunun 1 milyara ulaştığını duyuran Instagram, IGTV’yi tüm dünyada kullanıma sunuyor.

Instagram IGTV

San Francisco’da gerçekleşen lansmanın ardından tüm gözler Instagram’a çevrildi. Snapchat sonrası YouTube ile rekabete hazırlanan platform, mobil video deneyimine renk katmaya hazırlanıyor.

 

Instagram IGTV Nedir?

Yeni mobil video uygulaması IGTV, Instagram’ın içinde yer alıyor. Tüm dünyada kullanıma sunulacak uygulamayla kullanıcılar, süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey videolar izleyebilecek. Instagram Home ekranındaki bir düğmeden ve bağımsız bir uygulamadan erişilebilen IGTV, Instagram ünlü videoların popüler videolarını çekecek.

İnsanların daha anlamlı bağlantılar kurabilmesini hedefleyen IGTV’de öne çıkan bazı hesaplar kanallarına video eklemeye başladı.

Bunlardan bazıları:

  • Lele Pons (@lelepons)
  • Tyler Blevins (@ninja)
  • Susie Shu (@susiemeoww)
  • Kim Kardashian West (@kimkardashian)
  • Kevin Hart (@kevinhart4real)
  • Virgil Abloh (@virgilabloh).
  • Chris Hemsworth (@chrishemsworth)

 

Instagram IGTV Nasıl Kullanılıyor?

Instagram IGTV Nasıl Kullanılıyor?

IGTV, Instagram ağı üzerinde kurulduğundan, kanallar da Instagram’daki içerik üreticilerinden oluşuyor. Böylece kullanıcılar halihazırda takip ettikleri hesapların videolarını izleyebiliyor ve yenilerini keşfedebiliyor. Uygulamaya girildiğinde oynatmaya başladığından arama yapmayı gerektirmiyor. Uygulama tam ekran ve dikey videolar için tasarlanmış. IGTV uygulaması iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir durumda. Çok yakında ise Hikayeler’in yukarısındaki bulunacak TV biçimli bir düğmeyle dünya çapında kullanılabilir olacak.

Android Cihazlar için IGTV

Android Cihazlar için IGTV uygulamasını buradan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.igtv indirebilirsiniz.

 

iOS Cihazlar için IGTV 

iOS Cihazlar için IGTV uygulamasını buradan https://itunes.apple.com/gb/app/igtv/id1394351700?mt=8 indirebilirsiniz.

IGTV’nin özel uygulamasını yüklediğinizde halihazırda takip ettiğiniz kişilerin videolarına ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda çok çeşitli ve daha uzun çekilmiş videolar arasında gezinebilir veya kişisel olarak önerilen videoların, popüler videoların, takip ettikleri içerik oluşturucuların ve seçtikleri içerik oluşturucuların çalışmalarını “Göz At” sekmesinden görebiliyorsunuz. Daha önce başladığınız videoları izlemeye devam etmeniz için de bir seçenek sunulmuş.

 

IGTV’de Reklam Yok

Gelecekte neler getirir elbette bilinmez ama IGTV’de henüz reklam yok. Instagram’in, potansiyel olarak reklam geliri paylaşımları dahil olmak üzere, IGTV içerik oluşturucuları için bir gelir modeli oluşturması beklenen yeniliklerin başında geliyor.

Her ne kadar YouTube daha geniş bir içerik sunsa bile, Instagram’da bulunan mevcut kullanıcılar ve ülkemizdeki yaygınlığı düşünüldüğünde IGTV’nin büyük ilgi göreceğini söylemek mümkün.

 

Pek yakında ülkemizde de kullanıma sunulacak olan Instagram’da Alışveriş özelliği ile ilgili merak edilenleri sizlere duyurmuştum.

 

Instagram’da Alışveriş için Geri Sayım Başladı

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir