Kızıl Serçe Filmi

Kızıl Serçe Filmi – Red Sparrow 2 Mart Cuma günü vizyonda.

Jason Matthews’ın Red Sparrow kitap üçlemesinden esinlenerek senaryolaştırılan filmle ilgili merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz.

 

Kızıl Serçe Filmi

İlk fragmanı Super Bowl finalinde yayınlanan ve ilgi çeken Kızıl Serçe filmi – Red Sparrow merakla beklediğimiz yapımlardan biriydi. Film eski CIA görevlisi Jason Matthews’ın Red Sparrow kitap üçlemesinden esinlenerek senaryolaştırılmış. Üçlemenin diğer iki kitabı ise İhanet Sarayı ve Kremlin’in Adayı isimlerini taşıyor.

Başrollerinde Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Charlotte Rampling, Matthias Schoenaerts, Mary-Louise Parker, Ciarán Hinds, Jeremy Irons gibi oldukça önemli isimlerin bulunduğu filmin konusuna gelince.

 

Kızıl Serçe Filmi

Kızıl Serçe Filmi

Kızıl Serçe Filmi Konusu

Dominika Egorova, Rusların dünyaca ünlü Bolşoy balesinin en prestijli balerinlerinden biridir. Büyük bir gösteri esnasında başına gelen talihsiz kaza onu çok sevdiği bale’den uzaklaştırır. Bolşoy ile ilişkisi sona ermek üzere olan Egorova, bakıma muhtaç annesinin de üzerinde yarattığı baskı ile amcasının devlet için çalışma teklifini kabul eder.

Rus casusların eğitildiği okul 4’e transfer olan Dominika, buradaki zorlu süreçten sonra devleti için her şeyi yapabilecek ve vücudunu bir silah olarak kullanabilecek seviyeye gelir.

 

Kızıl Serçe Filmi

Kızıl Serçe Filmi

İlk görevi ise Rusya’da görevli bir CIA ajanı ile yakınlaşarak, onun bağlantısını ortaya çıkarmaktır. Bu aşamadan sonra filmde olayların ardı ardası kesilmiyor, ve sizi bir çok kez ters köşeye yatırarak finale doğru ilerliyor.

Filmin genel olarak temposu nadiren düşse de, aksiyon sahneleri ve küçük sürprizleri ile ilginizi ayakta tutmayı başarıyor.

 

Kızıl Serçe Filmi Oyuncuları

Eski CIA yetkilisi Jason Matthews’ın kitabından yola çıkılarak yapılan filmde Jennifer Lawrence “Red Sparrow” rolüyle “Açlık Oyunları” yönetmeni Francis Lawrence ile tekrar bir araya geliyor. Filmin senaryosu Justin Haythe’e ait. Charlotte Rampling, Jeremy Irons ve Mary Louise Parker’da filmin oyuncuları arasında.

Oyunculuklara gelince; Buz gibi bir Rus casusu rolünde Jennifer Lawrence iyi bir performans sergilemiş, Amerikalı ajan Nate Nash rolünde Joel Edgerton ise çok öetkili, kendisinin özel bir oyuncu ışığı var. Ciarán Hinds ve Rus aksanı ile İngilizce konuşmak için uğraşmamış Jeremy Irons ise rollerini iyi sırtlamışlar.

 

Kızıl Serçe Filmi

Kızıl Serçe Filmi

Dominika’nın Amcası Vanya rolünde izlediğimiz Belçikalı aktör Matthias Schoenaerts için ise ekstra bir parantez açmak lazım. Gerek tip gerekse mimikleri ile Putini andıran halleri gerçekten yerinde olmuş. Onu sevmeniz ve nefret etmeniz gerektiğiniz her sahnede size bu duyguyu geçirmeyi sağlamış.

Filmin geneline gelirsek, filmin yetişkinler için daha uygun olduğunu söylemek lazım. Jennifer Lawrence, vücudunu cesur bir şekilde sergiliyor ve çok da güzel görünüyor. Tempo gittikçe yükseliyor ve bir noktadan sonra hiç durmuyor. Oyuncuların aksanlı konuşmaya çalışması ise tatsız duruyor. Zaman zaman aksanlı konuşmayı da unutuyorlar. Bunun dışında beklenti içerisine girmeden, akıcı bir şekilde ilerleyen iyi bir casus filmi olmuş Kızıl Serçe.

Bu filmi severseniz Sarışın Bomba Filmi – Atomic Blond’u da listenize almanızı öneririm. Elbette Atomic Blonde daha sert, yönetimi ve oyunculukları daha iyi.

Sarışın Bomba Filmi

 

Bu arada filmin imdb notuna hiç takılmayın. 2 saat 19 dakika süreli bu keyifli filmin tadını çıkarın. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

 

Kızıl Serçe Filmi Fragmanı

Kızıl Serçe Filmi Yorumu

  1 Yorum

  1. Pingback: Mart 2018 Filmleri - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir