Mart Ayında Vizyona Girecek Filmler!

Mart ayı sinema açısından oldukça verimli geçecek gözüküyor. İşte sizler ve kendim için seçtiğim filmler;

2 Mart tarihi itibariyle vizyon filmler; J. Edgar Clint Eastwood’un yönettiği film, 20.yüzyılın en tartışmalı ve en güçlü portrelerinden biri olan J. Edgar’ın gerçek hayat hikayesini anlatıyor. FBI başkanı J. Edgar Hoover’ın gençliğinden başlayarak Amerikan Adalet Bakanlığı’ndaki yükselişine ve neredeyse 50 yıl boyunca Federal Büro üzerindeki etkisini ekrana taşıyor. J. Edgar Hoover’ı Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı film oldukça ilgi çekeceğe benziyor.

 

İyi Olan Kazansın “This Means War “ Komedi – aksiyon türündeki bu film, hem iyi iki dost hem de CIA’in üst düzey yetenekli ajanları olan ikilinin birbirlerinden habersiz aynı kadına aşık oluşunun öyküsü. Kapışan ajanlar rolünde Chris Pine ve Tom Hardy oynarken, paylaşılamayan kadın rolünde Reese Witherspoon yer alıyor. Supernatural, Nikita, Chuck gibi popüler dizilerin yapımcısı Joseph Nichol McGinty’nin, nam-ı diğer MCG, yönetmen koltuğunda.

 

9 Mart tarihinde vizyona girecek filmler ; Siyahlı Kadın “The Woman in Black” Harry Potter olarak tanıdığımız Daniel Radcliffe’in başrolde olduğu film, genç avukat Arthur Kipps, uzak bir kasabada yeni ölen bir müvekkilinin miras işlemlerini halletmek için yola çıkışını ve burada yaşadığı sürece hor görülen bir kadının hayaleti ile lanetlenmiş kasabayı anlatıyor. İngiliz yazar Susan Hill’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda James Watkins var. Oldukça sıkı bir korku filmine benziyor.

 

16 Mart tarihinde vizyona girecek film ; Son Vurgun “Contraband “ Gerilim ve macera filmlerini memnun edeceğe benziyor. Mark Wahlberg’ün başrolde olduğu filmin konusuna gelince; Eski bir suçlu olan Chris Farraday yeni ve tehlikeden uzak bir yaşam kurmuş karısı ve çocuğuyla mutlu – mesut yaşamaktadır. Fakat güzel karısının erkek kardeşi uyuşturucu çetesinin işlerine karışınca kendini olayların içinde bulur. Yönetmeni Baltasar Kormakur’un daha önce bir filmini izlemedim ama güzel eş rolündeki Kate Beckinsale salonları doldurur diye düşünüyorum. Malum bir erkeğe Kate Beckinsale deyince dünyalar duruyor 🙂

 

23 Mart tarihinde vizyona girecek filmlere gelince; İlki aksiyon ve bilim kurgu türünde olan Açlık Oyunları “The Hunger Games“ Gelelim konusuna; yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve arkasından gelen yangın ve kıtlıklarla zayıflayarak çökmüş; yerini Panem adında bir ülkeye bırakmıştır. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin katıldığı “Açlık Oyunları” düzenlenmektedir. Kısmen eğlence, kısmen de halka gözdağı vermeyi hedefleyen bu oyunlar, bütün televizyon seyircilerinin gözleri üzerindeyken, rakiplerini eleme ve hayatta kalma mücadelesini içerir. Gary Ross’un yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson paylaşmış.

Apollo 18 bilim kurgu ve korku türünde bir film. 17 Aralık 1972’de Apollo17 adlı uzay aracı aya insanlı son seyahatini gerçekleştirir. Bundan tam bir yıl sonra, Amerika Savunma Bakanlığı tarafından görevlendirilen iki astronot gizli bir görev için Apollo 18 uzay aracı ile yeniden aya gönderilir; NASA’ya ait neredeyse 40 yıllık bir video kaydı ortaya çıkınca bu iki astronotun yaşadıkları da gün yüzüne çıkacaktır. Yönetmenliğini İspanyol sinemacı Gonzalo López-Gallego’nun üstlendiği filmi izledim. Çekim tekniği yüzünden oldukça rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı buldum. Meraklıları izlesin ama beklenti içerisine girmesin. Ben umduğumu bulamadım. Filmin oyuncuları Warren Christie, Lloyd Owen ve Ryan Robbins.

Gri Kurt “The Grey” Bir ölüm kalım savaşı, sinemada izlediğim fragman oldukça etkileyiciydi. Liam Neeson’ın başrolde izleyeceğimiz film, Alaska’da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalışı ve ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Kimliksiz filminde başarısız bulduğum Liam Neeson başrolde. Umarım kendisine bu defa iyi bir film seçmiştir.

30 Mart’ın gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum 🙂 En sevdiğim yönetmenlerden Tarsem Singh’in son filmi nihayet vizyonda. Pamuk Prenses’in Maceraları: Ayna Ayna Söyle Bana “Mirror Mirror” Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalından biraz farklı, çılgın, ve Tarsem’in masalsı anlatımıyla sunuluyor.

En son Ölümsüzler ile seyrettiğimiz yönetmen Tarsem Singh’ın son filminde, kötü niyetli cadıyı Julia Roberts, Pamuk Prensesi ise Lily Collins canlandırıyor.

Şahane Misafir “Magnifica Presenza” Ferzan Özpetek’in dokuzuncu filmi tek hayali ünlü olmak olan Sicilyalı Pietro’nun, takıntı yaptığı bu hayaline ulaşmak için yaşadığı çılgınlıkları anlatıyor. Baş rolünde Elio Germano’nun olduğu filmde Cem Yılmaz hayalet rolünde 🙂 Ayrıca müziklerinin büyük bölümünde Sezen Aksu’nun imzası var. Merakla bekliyoruz.

Son olarak Titanların Öfkesi “Clash of the Titans 2: Wrath of the Titans “ Clash of the Titans’ın devamı olan fantasik film 3D olarak vizyona giriyor. Konusunu hatırlarsınız, Zeus yarı insan yarı tanrı oğlu Perseus, canavar Kraken’i yendikten 10 yıl sonra daha sakin bir hayat sürdürmek için bir balıkçı kasabasına yerleşir. Fakat bu arada Tanrılar ve Titanlar arasındaki güç yarışı gittikçe kızışır. Tanrılar Zeus’a karşı Kronos ile birleşerek onun yenilmez ve sonsuz güçlerine meydan okumaya hazırlanır Filmin yönetmenliğini Jonathan Liebesman yaparken, Sam Worthington, Liam Neeson ve Rosamund Pike başrolde. İlki tat vermemişti, bakalım bu sefer şaşırtacak mı!

Şimdiden iyi seyirler 🙂

 

  4Yorum

  1. Pingback: Hayatta Kalan Kazanır! | Fundalina

  2. SEDA   •  

    uyumsuz yok muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu?

    • fundalina fundalina   •     Yazar

      Bildiğim kadarıyla bu ay yok. Bende heyecanla bekliyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir