Mayıs 2019 Filmleri

Mayıs 2019 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin Mayıs 2019’da vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Mayıs 2019 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Mayıs 2019 Filmleri.

Mayıs 2019 Filmleri 1. Hafta

3 Mayıs 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

High Life Filmi

Claire Denis’in yönettiği bilim kurgu türündeki filmin oyuncu kadrosunda Juliette_Binoche, Mia Goth ile Agata Buzek’i izleyeceğiz. Prömiyerini Toronto’da yapan film için oyuncular Köln’de bulunan Avrupa Uzay Ajansı’nda astronot eğitimi almışlar.

High Life Filmi Konusu


Monte, 7 numaralı uzay gemisinde bir bebekle birlikte yalnız başına yaşamaktadır. Monte imkansızlıklara rağmen bebeğe bakmayı başarırı. Gemi, bir kara deliğe doğru hızla yol almaktadır. Umutsuzlukla dolu bu yolculukta bebek ve Monte yalnızdır.

Şampiyonlar Filmi – Campeones

Javier Fesser’in yönettiği komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Javier Gutierrez, Athenea Mata, Juan Margallo ile Sergio Olmo’yu izleyeceğiz.

Şampiyonlar Filmi Konusu
Film, eşiyle problemleri olan bir basketbol takımı koçunun mahkemenin verdiği 90 günlük zorunlu hizmet cezası süresince, zihinsel engelli oyunculardan oluşan bir basketbol takımını eğitmesinin hikayesini anlatıyor.

Suikastçi Filmi – The Assassin’s Code

David A. Armstrong’un yönettiği gerilim türündeki filmde Justin Chatwin, Mark Thompson, Elizabeth Anweis ile Robin Thomas’ı izleyeceğiz.

Suikastçi Filmi Konusu
Çaylak dedektif Michael Connelly, küçük bir çocukken, dedektif departmanı içindeki bir uyuşturucu skandalından mahkum merhum babasının gölgesinden kaçma umudu yoktur. Karakoldaki ilaçların değeri milyon dolardır. Davayla ilgili dedektif öldüğü zaman Michael Connelly atanması ve kendini kanıtlaması için komiserine yalvarır. Michael, mutlaka kendi gizliliğini korumak durumundadır. Kedi – fare oyunu başlar.

“Alem-i Cin”, “Eksi Bir”, “Kaos” bu hafta vizyona giren yerli yapımlar.

Mayıs 2019 Filmleri 2. Hafta

10 Mayıs 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

Adaletsiz Filmi – Dragged Across Concrete

S.Craig Zahler’i yönettiği polisiye dram türündeki filmde Mel Gibson, Jennifer Carpenter ile Vince Vaughn’ı izleyeceğiz.

Adaletsiz Filmi Konusu
Film bir zanlıya uyguladıkları şiddet dolu görüntülerin medyaya yansıması sonucu açığa alınan iki polis memuru Brett Ridgeman ve Anthony Lurasetti’nin hikayesini anlatıyor.

Temizlikçi Filmi – The Cleaning Lady

Jon Knautz’ın yönettiği korku gerilim türündeki filmde Alexis Kendra, Stelio Savante, Rachel Alig ile Elizabeth Sandy’i izleyeceğiz.

Temizlikçi Filmi Konusu
Alice, kendisini erkek arkadaşıyla olan ilişkisinden uzaklaştırmaya çalışan genç bir kadındır. Sevgiye bağımlı biri olan Alice için bu süreç pek de kolay geçmez. Bu sırada evinde temizlik yapmaya gelen Shelly adındaki kadınla iletişim kurmaya başlar. Yüzünde yara izleri olan Shelly’ye yardım etmeye çalışan Alice, zaman geçtikte onunla daha yakın bir ilişki kurmaya başlar. Shelly ile kurduğu arkadaşlıktan memnun olan Alice, çok geçmeden yeni arkadaşı ile ilgili korkunç gerçekleri öğrenir.

Gölge Savşçısı Filmi

Yimou Zhang’ın yönettiği aksiyon türündeki bu tarihi filmde Chao Den, Ryan Zheng ile Li Sun’u izleyeceğiz.

Gölge Savşçısı Filmi Konusu
Genç ve ne yapacağı kestirilemeyen bir kral tarafından yönetilen Pei Krallığı’nda, askeri kumandan içten ve dıştan tehlike ile karşı karşıyadır. Ancak onun gizli bir silahı vardır; gölge. Bu yöntem sayesinde, hem Pei’nin düşmanlarını hem de kralı kandırabilecektir. Takıntı haline getirdiği rakip krallığı ele geçirmeyi planlayan kumandan, bu zamana kadar hiç görülmemiş, baş döndürücü bir saldırı gerçekleştirmek için, eşi (gölge) ve iki krallığın da kralına yönelik bir planı uygulamaya başlar.

UglyDolls Animasyonu

Kelly Asbury’nin yönettiği animasyonu Kelly Clarkson, Nick Jonas, Janelle Monae ile Blake Shelton seslendiriyor.

Pokemon Dedektif Pikachu Filmi – Pokemon Detective Pikachu

Rob Letterman’ın yönettiği aksiyon macera türündeki filmde, Ryan Reynolds, Justice Smith, Kathryn Newton ile Suki Waterhouse’u izleyeceğiz.

Pokemon Dedektif Pikachu Filmi Konusu
Özel dedektif Harry Goodman esrarengiz bir şekilde kaybolur. 21 yaşındaki oğlu Tim ise babasına neler olduğunu öğrenmek için kolları sıvar. Bu araştırmada Tim’e babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu yardım eder. Tim ve Pikachu bu karmaşık sırrı çözmek için heyecan verici bir macerada güçlerini birleştirir. İnsanların ve Pokémonların birlikte yaşadığı Ryme Şehri’nin neon ışıklı sokaklarında ipuçları arayan ikili maceraları sırasında türlü türlü Pokémonlarla karşılaşır ve bu huzurlu hayatı yok edebilecek ve tüm Pokémon evrenini tehdit eden şoke edici bir komployu açığa çıkarır.

“Kulyas: Lanetin Bedeli” ve “Yuva” bu hafta vizyona girecek yerli yapımlar.

Mayıs 2019 Filmleri 3. Hafta

16 Mayıs 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

John Wick 3 – Parabellum Filmi – John Wick: Chapter 3 – Parabellum

Chad Stahelski’nin yönettiği efsane yapımın üçüncü bölümünde eanu Reeves, Halle Berry, Ian Mcshane ile Anjelica Huston’ı izleyeceğiz.

John Wick 3 – Parabellum Filmi Konusu
14 milyon dolarlık bir kontrat yüzünden herkes John Wick’in peşine takılmıştır. Her türlü hizmeti alması yasaklanır, diğer bütün üyelerle iletişimi kesilir. Continental Hotel’in yöneticisi Winston O’na kaçıp kaybolması için bir saat zaman verir. John, New York’tan çıkmak ve hayatta kalmak için hizmet sektörünü kullanacak, bunları yaparken de dövüşerek ve öldürerek kendini aklama yoluna devam edecektir.

“Kim Daha Mutlu” ve “İçerdekiler” bu hafta vizyona girecek yerli yapımlar.

Mayıs 2019 Filmleri 4. Hafta

24 Mayıs 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

Aladdin Filmi – Aladdin

Guy Ritchie’nin yönettiği fantastik macera türündeki filmde Mena Massoud, Naomi Scott ve Will Smith’i izleyeceğiz.

Aladdin Filmi Konusu
Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Aladdin’in macerası, babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine’dir. Aladdin’in şansı, Harikalar Mağarası’ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Aladdin’in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan’ın danışmanı Jafar’ın hem Aladdin hem de lamba için kendi planları olduğudur.

Denemeye Değer Filmi – Long Shot

Jonathan Levine’in yönettiği komedi türündeki filmde Charlize Theron ve Seth Rogen’i izleyeceğiz.

Denemeye Değer Filmi Konusu
Fred Flarsky, işsiz bir gazetecidir. Flarsky, yıllardır çocukluk aşkını düşünerek ona sadık bir şekilde yaşamını sürdürür. Çocukluk aşkı Charlotte Field, gezegenin en güçlü kadınlarından biridir. Amerika Dışişleri Bakanı olan Charlotte, bunun üstüne bir de Amerika’nın Başkan koltuğuna oturmak için mücadele etmektedir.

Tha Dark Filmi

Justin P. Lange’ın yönettiği korku filminde Nadia Alexander, Toby Nichols ve Karl Markovics’i izleyeceğiz.

Tha Dark Filmi Konusu
Yıllar önce ödürülen bir kız, zombi olarak yaşamaya devam eder ve ormanda avlanır. Bir arabanın bagajında bulduğu gözleri kör bir çocuğun hayatını bağışlamaya karar verir, ikisinin de hayatı değişir. Birbirlerine teselli olan ikili tünelin sonunda bir ışık şansı arar.

Şeytanın Kapısı Filmi – The Devil’s Doorway

Aislinn Clarke’ın yönettiği korku türündeki filmde Lalor Roddy, Claran Flynn ve Helena Bereen’i izleyeceğiz.

Şeytanın Kapısı Filmi Konusu
Film İrlanda’da yaşanan tuhaf olayları araştırmakla görevli iki rahibin yaşadıklarını konu ediyor. Anlatılanların gerçekliğini ortaya çıkarmaya çalışan rahipler, beklediklerinde daha korkunç şeylerle karşılaşır.

“Aykut Enişte” bu hafta vizyona girecek olan yerli yapım.

Mayıs 2019 Filmleri 5. Hafta

31 Mayıs 2019 Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler aşağıda.

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi – Godzilla: King of Monsters

Michael Dougherty’nin yönettiği bilim kurgu aksiyon türündeki filmde Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Sally Hawkins ve Kyle Chandler’i izleyeceğiz.

Godzilla II: Canavarlar Kralı Filmi Konusu
Godzilla: King of the Monsters, kıyametin eşiğindeki yeryüzünde Godzilla ile titanlar olarak adlandırılan kadim yaratıklar Mothra, Rodan ve King Ghidorah’ın mücadelesini ele alıyor.

Godzilla II Canavarlar Kralı filminde, kripto-zooloji kuruluşu Monarch’ın üyeleri ortaya kahramansı bir çaba koyacaklardır çünkü aralarında güçlü Godzilla’nın da bulunduğu tanrıvari canavarlar Mothra, Rodan ve Godzilla’nın baş düşmanı Üç Başlı Kral Ghidorah birbirleriyle mücadeleye girişirler. Antik çağlara ait -ve sadece birer mit oldukları sanılan- bu süper türlerin hepsi hayata döner dönmez bir üstünlük savaşına girerek insanoğlunun varlığını tehlikeye sokarlar.

Ma Filmi

Tate Taylor’ın yönettiği korku gerilim türündeki filmde Octavia Spencer, Luke Evans ve Diana Silvers’ı izleyeceğiz.

Ma Filmi Konusu
Ma, bir grup gencin kasabada yalnız bir biçimde yaşayan Sue Ann’le arkadaş olmaları sonucu gelişen gerilimli olayları konu alıyor.

Sue Ann, sakin Ohio kasabasında yalnızlığı seven biridir. Bir gün kasabada yeni olan genç Maggie, Sue Ann’den kendisi ve arkadaşları için içki almasını ister. Sue Ann, kendisinden küçük olsalar da masum arkadaşlar edinme fırsatını yakalar.

Çocuklara evinin bodrum katında takılarak içkili araba kullanmaktan kaçınmalarını teklif eder. Ama birkaç başka ev kuralı vardır: Çocuklardan biri ayık kalmak zorunda. Küfretmek yok. Asla üst kata çıkmayın. Ve ona “Ma” deyin. Ancak Ma’nın konukseverliği takıntıya dönüşmeye başlar. Bir gençlik rüyası olarak başlayan olay dehşet verici bir kabusa dönüşür ve Ma’nın evi kasabadaki en iyi mekan iken dünyadaki en kötü mekân olur.

Düzenbazlar Filmi – The Hustler

Chris Addison’ın yönettiği komedi türündeki filmde Anne Hathaway, Rebel Wilson ve Tim Blake Nelson’ı izleyeceğiz.

Düzenbazlar Filmi Konusu
Film, iki farklı sınıfa ait kadının kendilerini hırpalayan erkekleri alt etme mücadelesini anlatıyor.

“Astral Seyahat”, “Enes Batur Gerçek Kahraman”, “Kral Midas’ın Hazinesi”, “Güvercin Hırsızları”, “Onun Filmi” bu hafta vizyona giren yerli yapımlar.

Nisan 2019 Filmleri‘ni hatırlamak isterseniz, aşağıdaki yazımı da okuyabilirsiniz.

Nisan 2019 Filmleri

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

  1 Yorum

  1. Pingback: 2019’un En İyi Filmleri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir